[Ülevaade] Dub FX

Vasta
Kasutaja avatar
Pistik
Ülemjuhataja
Postitusi: 842
Liitunud: Teisipäev, 31 Mai 2005, 15:58
Twitter: emolmesser
Kontakt:

[Ülevaade] Dub FX

Postitus Postitas Pistik »

dub_fx.jpg
Tutvustus

Beatbox artist, kes tuuritab mööda euroopat ja annab live esinemisi, jättes kõrvale kõik muusikalised instrumendid ning kasutades vaid enda häälelisi oskusi. Dub FX ei tee koostööd suurte label-firmadega, tal ei ole produtsenti – ta eelistab vaba ning loomingulist lähenemist. Mitte mingisuguseid internet-leibleid. CD'sid on võimalik tema enda käest saada. Tema loodud muusika hulgast võib leida hip hop, reggae ja drum & bass stiile. Üldiselt nimetakse tema muusikat dubstep stiiliks.

Dub FX sündis Melbournis austraallasest isa ning itaallasest ema peres. 9 aastaselt kolis emaga Itaaliasse, kuid 3 aasta pärast tundis et süda kuulub ikkagist austraaliasse ning tuli tagasi isa juurde. Laulma hakkas ta 14 aastaselt ning juba 17-selt pani koos sõbradega kokku reggie-rock gruppi nimega Twitch, mis pärast nimetati ümber Never Or Now'iks.

18 aastaselt ostis ta enda esimese pedaaleffektide instrumendi, mida kasutas koos kitarriga, kuna leidis et see aitab tal kõla parandada. Aitasid küll, kuid ikkagist tema kõlas halvasti. Siis ühtäkki tekkis tal idee ühendada mikrofon pedaalidega. Tema bändiliikmed otsemaid käskisid tal lõpetada see jama, kuid Dub FX otsustas sellel mitte peatuda ning jätkas selle uue ja huvitava uurimist, avastamist, õppimist. Nende heliliste effektide arusaam jõudis temani 2005'ndal aastal, kui suurema osa oma ajast veetid Dub FX oma koduses stuudios, valmistades enda solo albumit. Samal ajal vaatas ta DVD'id, mis muutis tema elu igaveseks – Bobby McFerrin Live.

Hiljem pakkus ema talle välja, et poeg tuleks Itaaliasse, kuna seal oleks tal võimalus oma muusikaga ka raha teenida. «Hmm, see ei tundu ju üldsegi halb mõte olevat, ma saan ju mööda euroopat ringi rännata ning anda tänavatel oma kontserte», vastas Dub FX. Ema, otseloomulikult oli sellest šhokis, kuna ei tahtnud üldsegi, et tema poeg sarnaneks mõne mustlasega. Ta soovis hoopiski näha tõelist muusika artisti, kuid Dub FX'i see loomulikult ei huvitanud.

Enne seda, kui minna Itaaliasse, Dub FX kuulis ühest teisest artistis nimega Mal Webb ja käies tema kontserdil sai endale Loop-station'i , kuna oli šhokis kuuldust. Alustades pisikestest esinemistest väikeses linnas nimega Toscana, Dub FX jätkas enda esinemisturneed sõpradega juba Inglismaale, kus temast põhimõtteliselt saigi Dub FX, kuna enne seda ta lihtsalt oli Benjamin. Nagu ta ise selle kohta kostab: «Sel hetkel läbis mind adrenaliinihoog. Uus nimi andis mulle jõudu tekkitada uusi helisi. Ma mäletasin pitch shifting funktsioonist oma pedaalidel, mis oli abiks MC-Mussoni (madal) ning Väikese inimese (kõrgem) helide tekitamisel.»

Dub FX on iseseisev ning ei tee koostööd muusika stuudiotega. Enda diske müüb ta läbi myspace'i või enda esinemiste ajal.

Lingid

Koduleht
Dub FX @ Twitter
Dub FX @ YouTube
Dub FX @ MySpace
Vasta