[Motokross] AMA Supercross 2009

Auto- ja motosport
Vasta
Kasutaja avatar
Pistik
Ülemjuhataja
Postitusi: 842
Liitunud: Teisipäev, 31 Mai 2005, 15:58
Twitter: emolmesser
Kontakt:

[Motokross] AMA Supercross 2009

Postitus Postitas Pistik »

Põhja-Ameerika ja USA motokrossi sari mida hinnatakse maailma tugevaimaks sarjaks. Olgu siinkohal mainitud, et Superkrossi maailmameistrid (selgitatud välja alates 2003. aastast) on olnud seni kõik AMA sarja sõitjad ja enamasti seal ka meistriteks tulnud: Chad Reed (2003, 2008), Ricky Carmichael (2005), James Stewart (2006, 2007).

2009. hooaja Open klassi meistritiitli jagamisel on vastamasi sattunud eelmise aasta meister austraallane Chad Reed ja ameeriklane James Stewart. Kuigi tugevaimaks pooleks on eeldatavalt Stewart siis meistritiitli võib endale haarata hoopis Reed. Agressiivse sõidustiiliga Stewart on tuntud kui võitja kes on enamuse oma karjäärist sõitnud stiilis võidud ja katkestamised - mustanahaline sõitja võitleb enamasti alati võidu eest ja võita ei õnnestu tal ainult siis kui ta katkestab võik kukub.

Seni on peetud 11. etappi ning seis on kahe "Suure" vahel väga tasavägine:

Esimesel etapil toimus duell mille lõpplahendus saabus nende kahe eelpool mainitud sõitja kokkupõrke järel. Stewart praktiliselt oli sunnitud katkestama, Reed suutis endale haarata lõpuks 3. koha. Sõidu võidu sai Joshua Grant ja see on seni olnud ka ainuke etapp kus võit pole kuulunud kahele "Meistrile".

Järgmised seitse etappi järjest võitis Stewart, Reed platseerus alati teiseks.

Seejärel saabus pööre sarja 9. etapil Indianapolises. Sarja liidriks oli tõusnud Stewart ning ta läks püüdma uut võitu, kuid pidi mitmete kukkumiste tulemusena loovutama selle hoopis Reedile, kes haaras ise sarja liidriohjad.

Järgmisel võistlusel Daytonas olid kohad vastavalt Reed 1. ja Stewart 7.

Viimane osavõistlus kujunes aga jällegi Stewarti sooloks ning sarja üldseis on taas tasavägiseks muutumas ning meistritiitel jagatakse suure tõenäosusega alles hooaja lõpus.

AMA Supercross
Sarja üldseis (11. etapi järel)
Kalender
Vasta