Pahavara kiusab Skype'i kasutajaid

Skype messenger
Vasta
Kasutaja avatar
Pistik
Ülemjuhataja
Postitusi: 843
Liitunud: Teisipäev, 31 Mai 2005, 16:58
Twitter: emolmesser
Kontakt:

Pahavara kiusab Skype'i kasutajaid

Postitus Postitas Pistik »

Pahavara kiusab Skype'i sõpru

F-Secure’i turvalabor väljastas äsja kaitse uuele ringiliikuvale Skype'i tarkvara kasutajaid ohustavale pahavarale ehk programmijupile, mis püüab varastada kasutaja parooli.

Programm tutvustab ennast kui «Skype Defender», mis võib kasutajale tunduda kui uue lisana toote turvaliseks muutmiseks, teatas F-Secure.

Kui Skype’i kasutaja laeb pahavara veebikeskkonnast alla ning käivitab selle, kuvatakse kasutaja arvuti ekraanile eksitav sõnum.

Kui kasutaja seal sisalduvaga nõustub, palub pahavara sisestada kasutajanime ning parooli.

Pahavara saadab automaatselt sisestatud kasutaja nime ja parooli kurjategijatele. Samuti on tuvastatud, et lisaks Skype paroolide saatmisele võtab pahavara kaasa ka Internet Exploreris kasutaja salvestatud paroolid.

Tegelik Skype’i sisselogimise aken erineb pahavara omast.

Teadaolevalt on hetkeks väljastanud kaitsed järgnevad viirustõrje tootjad: F-Secure, TrendMicro, Symantec, WebSense ja FaceTime Turvalaborid.
Skype’i kasutajaid kiusav pahavara levib aeglaselt

Skype’i kasutajate paroole jahtiv programmijupp levib Skype’i pressiesindaja teatel aeglaselt, sest vajab inimkäe kaasabi.

«Kõnealune pahavara ei levita end automaatselt ise, vaid vajab selleks «pahalasest» inimkäe abi, kes vastava teate enda valdusesse saadud paroolide abil mõnelt Skype'i kasutajanimelt või siis meiliaadressilt saadab,» ütles Postimees.ee’le Skype’i pressiesindaja Villu Arak.

«Kuna pahavara ei levi automaatselt ise, vaid vajab inimese sekkumist, on selle ulatus ja levikukiirus väike.»

Siiski kutsus Arak kliente ettevaatusele. «Soovitame kasutajatel olla hoolikad – laadida endale uusimad viirusetõrjeprogrammid ning mitte avada kahtlase sisuga teateid.»

F-Secure’i turvalabor teatas eile, et väljastas kaitse uuele ringiliikuvale Skype'i tarkvara kasutajaid ohustavale pahavarale ehk programmijupile, mis püüab varastada kasutaja parooli.

Programm tutvustab ennast kui «Skype Defender», mis võib kasutajale tunduda kui uue lisana toote turvaliseks muutmiseks.

Eilseks olid väljastanud kaitsed sellised viirustõrje tootjad nagu F-Secure, TrendMicro, Symantec, WebSense ja FaceTime’i turvalaborid.
via Postimees.ee
Vasta