Head nõukogude aegsed vene filmid 2

Head nõukogude aegsed vene filmid 2

Head nõukogude aegsed vene filmid 2

Pea aasta tagasi kirjutasime samal teemal ühe postituse - Head nõukogude aegsed vene filmid, seekord samal teemal uus ülevaade nõukogude aegsetest vene filmidest mis eelmisel korral välja jäid. Ning oodatud kõik ettepanekud filmide kohta mis siit ka seekord välja jäid!


Девчата (1961)

Tüdrukud
The Girls
Komöödia

Lugu ühest kaugest metsaraie kombinaadist. Sinna saabub uus alles kooli lõpetanud kokk. Noor neiu õpib elu ja armastust tundma ning õpetab seda ka endast vanematele ka kogenenumatele läbi jonnakuse ja isepäisuse leides lõpuks selle keda kõige rohkem armastab.

Vaata


Операция «Ы» и другие приключения Шурика (1965)

Operatsioon Õ ja Šuriku teised seiklused
Operation Y and Shurik’s Other Adventures
Komöödia

Mängufilm koosneb kolmest novellist – “Paarimees”, “Lummus” ja “Operatsioon Õ”. Novelle ühendavad ühe tegelase – lihtsakoelise ja rõõmsameelse Šuriku seiklused. Novellis “Operatsioon Õ” tegutseb antikangelaste-sulide kolmik Trus, Balbes ja Bõvalõi, kelle koomilisi tegemisi oli nähtud varem filmides “Peni Barboss ja ebatavaline kross” ning “Puskariajajad”. Mõlema filmi lavastaja oli Leonid Gaidai. Seda kolmikut kehastades said näitlejad Georgi Vitsin, Juri Nikulin ja Jevgeni Morgunov üleliiduliselt kultuslikult populaarseks.

Vaata


Бриллиантовая рука (1968)

Briljantkäsi
The Diamond Arm
Komöödia

Semjon Semjonovitš Gorbunkov (Juri Nikulin) läheb laevareisile. Reisil saab ta tuttavaks Gennadi Petrovitš Kozodojevi ehk Gešaga. İstanbulis komistab ta arbuusikoorel ja murrab käe. Ta ei tea aga, et sel hetkel lausutud vandesõna “Kurat võtaks!” (“Чёрт побери!”) on parool salakaubavedajatele, niisiis pannakse Gorbunkovi käsi kipsi ning kuld ja briljandid peidetakse kipsi sisse. Tegelikult oli see mõeldud Gešale. Tagasi Nõukogude Liidus püüavad kurjategijad oma saaki kätte saada, miilits aga kasutab nende tabamiseks Gorbunkovi ja tema kätt.

Vaata


Джентльмены удачи (1971)

Õnnekütid
Gentlemen of Fortune
Komöödia

Film räägib loo sõbralikust lasteaiajuhatajast Troshkinist, kes juhtumisi näeb välja täpselt nagu julm kriminaal hüüdnimega Dotsent (Доцент), viimane varastas arheoloogilistel väljakaevamistel Aleksander Suure kiivri. Dotsent ja tema jõuk tabatakse politsei poolt, kuid Dotsent on istub eraldi vanglas, eraldi oma semudest. Kuna Troshkin näeb välja samamoodi kui Dotsent, saadab politsei ta Dotsenti kehastades kiivri kohta teavet koguma tema semudelt. Ta peab teesklema, et ta on tõeline Dotsent, et veenvalt mõjuda peab hästi haritud ja heasüdamlik mees Troshkin õppima kurjategijate slängi ja kombeid.

Vaata


Самогонщики

Puskariajajad
Bootleggers
Lühikomöödia

Film kujutab kolme sõbra – Trusi, Balbesi ja Bõvalõi – askeldusi metsamajakeses. Põhiline tegevus on puskari ajamine müügiks. Ettevõtmine kulgeb edukalt. Pärast töötegemist tuleb tahtmine omavalmistatud toodangut proovida, mida on terve riiulitäis. Siis tahetakse nalja heita oma koerakese Barbossi üle. Talle antakse puskarisse kastetud suhkrutükke. Koer heidab magama. Napsised mehed teevad üksteise kulul nalja, veiderdavad ning käivad maja ümber oletatavat miilitsakontrolli otsimas. Koer on vahepeal üles tõusnud ning ajab maha riiulitäie puskaripudeleid. Seejärel tirib ta puskariaparaadist välja jahutuse spiraaltoru ja jookseb sellega metsa. Kolmik alustab talvises metsas suuskadel tagaajamist. Pärast mõningaid seiklusi jõutakse plankaia juurde. Sellest üle ronides selgub, et aia taga on miilitsajaoskond. Puskariajajad vahistatakse.

Vaata


Allikas: Head vene filmid 2 – nõukogude aegsed - Silver Muru

Lisas: pistik | 22.10.2019 20:58

Jaga

Kommenteeri

BB-kood:


Smailid:
Rõõmus Näitab keelt Naljakas Kuri Kurb
Nimi:

E-mail:

Kommentaar:


Vaata lisaks

Hakka meie fänniks

Vaata ka

WRC hooaja 2020
WRC hooaja avapauk
Head nõukogude aegsed vene filmid
Head nõukogude aegsed vene filmid
Teine Maailmasõda | Tihend | Uusveeb | Emol | SkateMag.ee | Ex/treme | Silver | Sporditurg.ee | Motocross | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | WordPressi uudised ja õpetused |