5 mängu tüüpi mida liikumisel olles mängida

5 mängu tüüpi mida liikumisel olles mängida

5 mängu tüüpi mida liikumisel olles mängida

Liikumisel olles tuleb paratamatult aeg-ajalt ka järjekorras oodata või niisama tühja passida. Sellistes olukordades tuleb igavus korralikult peale ja väljapääs paistab oote järjekorra lõpus – mis peaaegu alati on liiga kaugel. Artiklis vaatleme viite mängu tüüpi mida nutiseadme abil mängida, et ooteaega korralikult lühendada.

Õnnemängud ja netikassinod

Enne kui tunned, et selle osa peaks vahele jätma, siis tasuks mainida, et mitte kõik online kasiinod pole tasulised. Nii mõnigi nendest pakub tasuta mängimise võimalust, kus virtuaalraha abil saad kogu lõbu nautida. Päris raha panustamine on puhtalt vabatahtlik. 

Kuidas paremini igavust peletada, kui mitte veidikese närvikõdi ja adrenaliiniga. Kõik teised kaas-ootajad tunnevad kadedust, mõeldes kuidas sinul küll nii põnev saab olla. 

Nutiseadmete online RTS mängud

Siinkohal on mõeldud nii strateegia, kui ka simulatsiooni mange, sest nad sageli kattuvad selles kategoorias. Need on mängud nagu Farming Simulator, Tropico, Mindustry ja Mushroom Wars 2. 

Aeg on sellistes mängudes ressurss ning mängu käiku mõõdetakse sekundites ja minutites, just nagu päris elus. See tagab kõikide mängijate vahel võrdsuse, sest tegevus toimub kõigil üheaegselt. 

Sageli on nendes mängudes ajakulu uuenduste ja rajatiste teostuseks, kus kõrgema taseme uuendused ja ehitised võtavad valmimiseks kauem aega, kui madalama taseme omad. Seega tuleb aeg-ajalt uued otsused mängus vastu võtta, misjärel järgmisi otsuseid saab teha alles mõnekümne minuti või paari tunni pärast. 

Mõtte ja mõistatuse mängud

Oodata on igav ja mitte igaühe jaoks ei sobi teiste inimestega võistlemine ja adrenaliin. Teinekord tahaks natuke ajusid ragistada ja mõnd keerukat ülesannet või mõtteülesannet lahendada. Lisaks, arendavad mõtte- ja puslemängud meie vaimset paindlikkust ja võimekust. 

Neid mange saab reeglina igal hetkel jätkata ning kui lahendus esimesel korral ei selgu, siis saab hiljem iga hetk uuesti kätt (või aju) proovida. Hiljem on mõistatuse lahendamise tunne sedavõrd tasuvam. 

Märulimängud

Täna on populaarseim mängu tüüp action ehk märulimäng. See sisaldab suurel määral võitlemist, osavust ja õppimise võimet. Treenides seejuures otsustamise kiirust, täpsust ning riski võtmise oskust. Lisaks, mängib puhtjuhuslikult vähemalt üks sinu tuttavatest seda sama mängu, sest need on lihtsalt nii populaarsed.

See tähendab, et alati on ühist jututeemat ning mingil määral võistluslikkust – kes ei tahaks oma sõpradest osavaim olla? Märulimängude valik on tohutult lai ning areng toimub sinu tempos. See tähendab, et nii palju kui mängid, nii palju liigub mäng edasi, mis teeb sellest ühe väga sobiliku mängu mida ootamise hetkedel edasi arendada. 

Võistlusmängud

Need on mängud, kus kogu tegevus seisned teisele mängijale ära tegemises või üheagse mitmikmängija sessiooni käigus esimese koha saavutamine. Need on siis igasugused kaardimängud, lauamängud (male, kabe, jne), piljard ja tulistamise mängud. Kõik, mis seostub inimestevahelise võistlusega, kuulub siia alla. 

Sageli on need mängud just kõige enam sõltuvust-tekitavad, sest võitmine on magus ja kaotamine valus – mõlemal juhul tugev emotsionaalne kogemus. Samuti tõestab see mingil määral meie osavust ja suurendab ego, sest võitmine tähendab, et ollakse teisest inimesest osavam. 

Kokkuvõtteks

Nutimängude arengu tulemusel on meil, rohkem kui kunagi varem, võimalik veeta aega niivõrd mitmekesiselt ning on iga inimtüübi ja -soovi jaoks loodud sobiv mäng. Mängu leidmine on vaid ühe otsingumootori klikki kaugusel ja nutiseadmetes on ruumi lugematul arvul äppide jaoks. Isegi adrenaliini-maiamate mängurite jaoks loodud õnnemängud on nutiseadmete abil liikumisel olles kättesaadavad.

Lisas: pistik | Lisatud: 24.11.2020 13:46

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused