Windowsi operatsioonisüsteemis avastati järjekordne turvaauk

Uued programmid ja versioonid, probleemid ja abi
Vasta
Kasutaja avatar
Pistik
Ülemjuhataja
Postitusi: 839
Liitunud: Teisipäev, 31 Mai 2005, 15:58
Twitter: emolmesser
Kontakt:

Windowsi operatsioonisüsteemis avastati järjekordne turvaauk

Postitus Postitas Pistik »

Tarkvaragigant Microsoft avastas Windowsi operatsioonisüsteemis järjekordse tõsise turvaaugu, mis jätab arvutid kaitsetuks nuhkvara, arvutiviiruste ees, kirjutab Washington Post.

Microsoft teatas eile, et uurib turvaaugu suurust ning üritab võimalikult kiiresti välja töötada turvaparanduse, samas ei ole veel teada, millal tarkvara paik valmib.

Firma turvalahenduste osakonna juhataja Mike Reavey nimetas turvaauku «väga tõsiseks».

Kohe pärast turvaaugu olemasolu avastamist teisipäeval hakkasid arvutihäkkerid laiali saatma viiruseid ja nuhkvara, mis värsket turvaauku ära kasutasid.

Erinevalt paljudest varasematest turvaaukudest nakatuvad arvutid viirustega juba lihtsalt teatud veebilehtede külastamisel. Samuti kasutavad viirused ära meilihaldamisprogrammi Outlook vanemaid versioone, mille puhul pole vajalik isegi nakatunud kirjade ja lisafailide avamine.

Turvaauk ohustab nii operatsioonisüsteeme Windows 98 kui ka uuemaid Windows XP-sid.

Microsoft soovitab arvutikasutajatel kasutada viirusetõrjeprogramme, laadida alla kõik senised Windowsi turvaparandused, mitte külastada võõraid veebisaite ning mitte avada elektronposti kaudu saabuvaid linke.

Kokku kasutab Windowsi operatsioonisüsteeme umbes 90 protsenti arvutikasutajatest.

Äsja avastatud turvaauk ei ohusta aga Maci ja Linuxi operatsioonisüsteemide kasutajaid, isegi kui nad kasutavad selliseid Microsofti programme nagu Office või Internet Explorer.

Allikas: Pilt
Viimati muutis Pistik, Pühapäev, 08 Jaanuar 2006, 14:55, muudetud 1 kord kokku.

Vasta