Arvutimängud on populaarsemad kui kunagi varem

Arvutimängud on populaarsemad kui kunagi varem

Arvutimängud on populaarsemad kui kunagi varem

Arvutimängude populaarsus on kasvanud viimaste aastate jooksul tasaselt, kuid kindlalt. Näiteks aasta 2021 lõpu statistika järgi digimängude alale tuli juurde 500 miljonit uut mängutootjat viimase kolme aasta jooksul ja hetkel tööstuse väärtus ületab juba 250 miljardi euro. On selge, et arvutimängude tööstus on kasvamas ja uusi mängijaid tuleb juurde kogu aeg.

Erinevaid mänge erinevatele mängijatele

Üks märkimisväärsematest põhjustest, miks arvutimänge mängivad nii paljud üle kogu maailma, on mängude mitmekülgsus. Muidugi pole arvutimängud kõigi jaoks huvitavad, kuid erinevaid mänge on rohkem kui erinevaid spordialasid. Kui tahab, võib arvutimängus sukelduda fantaasiamaailmasse või võita sõjamängus osava mängustrateegia abil.

Ka digitaalsete kasiinomängude populaarsus on selgelt kasvanud. Paljud on proovinud mängida näiteks pokkerit, slotimänge või isegi live-mänge, mis kõik pakuvad omamoodi mängukogemuse. Eriti live-mängusid on viimasel ajal arendatud aktiivselt selleks, et luua võimalikult realistlikku kasiino atmosfääri. Populaarsed kasiinomängude tootjad hetkel on näiteks NetEnt, Microgaming, Evolution ning Playtech. Eestis ka on palju usaldusväärseid kasiinosid ja soovitatud Eesti kasiinod võib leida siit.

E-spordist on sündinud uutmoodi äri

Kuna mängud on eriti populaarsed, on arvutimängudest sündinud isegi uus spordiala; e-sport. E-sport tähendab elektroonilist sporti, kus professionaalsed mängijad võitlevad teineteise vastu erinevates arvuti- ning videomängudest. Populaarseimad e-spordimängud on näiteks CS:GO, Fortnite, League of Legends ning Fifa-mängud. Nende mängude turniirid jälgivad miljonid fännid üle maailma.

Pole ime, et e-spordist on tulnud üks kiiremini kasvavatest äridest, sest sellele viitab ka statistika arvutimängude populaarsusest. On ainult loogiline, et arvutimängude huvilised tahavad jälgida osavate e-sportlaste mänge. Paljud tahavad saada isegi e-sportlasteks, kuid suure konkurentsi pärast on see väga keeruline.

Uued tehnoloogilised innovatsioonid arendavad mängutööstust

Mängude mitmekülgsuse lisaks on arvutimängude tööstusele eriti kasuks olnud tehnoloogia kiire areng. Uue tehnoloogia abil on märgatavalt lihtsam luua meeldejäävaid mänguefekte ning kiire tempoga arvutimänge. Suur osa arvutimängudest nõuab kõrge taseme animatsiooni, mängu muusikat, osavat programmeerimist ning mängude graafiliste omaduste disainimist. Lihtne arvutimängude loomine igal juhul pole.

Viimasel ajal huvitav teema on olnud näiteks virtuaalreaalsus, mille toel mängija pääsebki päriselt sisse mängukeskkonda. VR-tehnoloogia toimib spetsiaalsete prillide abil, mis toovad fantaasiamaailma otse mängija nina ette.

Ka AR-tehnoloogia (augmented reality) on loonud uusi võimalusi mängutööstuses. AR on sarnane VR-tehnoloogiaga, kuid erinevus on see, et virtuaalmaailm sulandub osaks päris maailma ilma VR-prillideta. Näiteks populaarne Pokémon GO on populaarne AR-tehnoloogial põhinev mäng, kus peab püüdma Pokémone reaalmaailma kaardi põhjal. Kui tahad juurde õppida teistest digimängudest, loe erinevatest mängudest siit.

Arvutimängudest on tulnud osa meie argipäeva

Arvutimängud on paljudele viis puhata ja lõõgastuda stressirohkete argipäevade keskel. Hetkel lausa iga kolmas mängib arvutimänge ühel viisil või teisel. Muidugi Candy Crush ning pokker pole kuidagi moodi võrreldavad omavahel, kuid mängimise eesmärk on üldiselt meelelahutus. Arvutimänge võib tänapäeval mängida isegi täiesti tasuta netis, mis tähendab seda, et mängud on kättesaadaval kõigile, kellel on kodus arvuti.

Kokkuvõte

On raske leida inimest, kes poleks vähemalt kord elus proovinud arvutimängu. Arvutimängudest on tulnud tänapäeva uus viis lõõgastuda. Selge on see, et arvutimängude tööstus on kasvamas ja tuleb kasvama veel tulevikuski.

Mängude mitmekülgsus, uued tehnoloogilised innovatsioonid, e-spordi populaarsus ning arvutimängude argipäevastumine on aidanud sellele kõigele kaasa. Iga nädal sünnib uusi digimänge, milles on kaasas uued efektid ning huvitavamad mängukeskonnad.

Lisas: pistik | Lisatud: 18.05.2022 15:46

Vaata lisaks

Ilm on täna, 28. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm, võib sadada vähest vihma

Ilm on täna, 28. septembril Eestis pilves selgimistega ilm, õhtu poole paljudes kohtades selgineb. Kohati võib sadada vähest vihma. Ennelõunal on paiguti udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-8, õhtul Lääne-Eesti saartel puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 17..20, Kagu-Eestis kuni 23°C.

Täna, 27. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 27. septembril on Eestis pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest hoovihma. Puhub lõunakaare tuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s, pärastlõunal nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 17..22°C.

Kuidas edasijõudnud tehnoloogia parandab meelelahutuskogemusi

Meelelahutusvaldkonnas jääb tehnoloogia sageli tagaplaanile, kuid see muudab radikaalselt viisi, kuidas me meelelahutust kogeme. Tehnoloogia arenguga oleme hakanud nautima filme, muusikat ja mänge täiesti uutel viisidel, mida me ei oleks osanud mõni aasta tagasi ette kujutada.

Täna, 25. septembril 2023 Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm

Täna, 25. septembril on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja lõunatuul 3-9, Lääne-Eesti saartel ja looderannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 16..18°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused