Populaarne Switchi emulaator Yuzu suleti peale Ninendo poolset kohtusse kaebamist

Populaarne Switchi emulaator Yuzu suleti peale Ninendo poolset kohtusse kaebamist

Populaarne Switchi emulaator Yuzu suleti peale Ninendo poolset kohtusse kaebamist

Videomängude ja konsoolide tootja Ninendo kaebas veebruari lõpus kohtusse Tropic Haze, ettevõtte kes on suuresti Switchi emulaatori Yuzu ja ka 3DS emulaatori Citra arendamise taga.

Kahjunõudena nõuti ettevõttelt 2.4 miljonit dollarit. Kui seni oli vaikus siis eile saabus selgus ning Yuzu ja Citra kodulehed on suletud ning vastavad Patreon, Discord deaktiveeritud ja Github koodibaas ligipääsmatuks muudetud.

Kuigi täpseid detaile pole kokkulepetest avaldatud siis Ninendo poolne põhisüüdistus oli, et emulaatorite arendamise ja kättesaamiseks muutmisega lihtsustati piraatlust.

Kuigi emulaatorid on Ninendole juba pikalt pinnuks silmas olnud ning siin ja seal on nii mõnigi eelnev langenud läbi kohtuskäimiste siis Yuzu kaasuse puhul sai kuulujuttude järgi saatuslikuks võimalik kaudne osalus The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom lekkimisel poolteist nädalat enne mängu ametlikku väljatulemist eelmise aasta mais. Allalaadimisi oli mitteametlike kanalite kaudu seejuures üle miljoni korra.

Mõlema projekti kodulehel ilutseb nüüd allpool olev teade:

Täpne tekst...

Hello yuz-ers and Citra fans:

We write today to inform you that yuzu and yuzu’s support of Citra are being discontinued, effective immediately.

yuzu and its team have always been against piracy. We started the projects in good faith, out of passion for Nintendo and its consoles and games, and were not intending to cause harm. But we see now that because our projects can circumvent Nintendo’s technological protection measures and allow users to play games outside of authorized hardware, they have led to extensive piracy. In particular, we have been deeply disappointed when users have used our software to leak game content prior to its release and ruin the experience for legitimate purchasers and fans.

We have come to the decision that we cannot continue to allow this to occur. Piracy was never our intention, and we believe that piracy of video games and on video game consoles should end. Effective today, we will be pulling our code repositories offline, discontinuing our Patreon accounts and Discord servers, and, soon, shutting down our websites. We hope our actions will be a small step toward ending piracy of all creators’ works.

Thank you for your years of support and for understanding our decision.


Lisas: pistik | Lisatud: 05.03.2024 16:27

Vaata lisaks

Täna, 13. aprillil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 13. aprillil on Eestis pilves selgimistega ilm. Pärastlõunal jõuab saartele sajuala, mis liigub edasi mandrile ja laieneb õhtul üle maa. Edela- ja lõunatuul tugevneb 4-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on 9..14, rannikul kohati 6°C.

Koduse jõusaali ehitamine: Põhjalik juhend fitness-vabaduse saavutamiseks

Tänapäeva kiire tempoga maailmas võib olla keeruline leida aega fitnessi jaoks. Seoses tiheda ajakava ja
pidevate nõudmistega muutub koduse jõusaali omamine üha ahvatlevamaks. See on sponsoreeritud artikkel.

Täna, 12. aprillil 2024 on Eestis vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 12. aprillil on Eestis vahelduva pilvisusega ilm. Ennelõunal võib kohati vihma sadada. Puhub valdavalt edela- ja läänetuul 4-10, ennelõunal rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 10..15, rannikul kohati 5°C.

Täna, 11. aprillil 2024 on Eestis ennelõunal on vähese ja vahelduva pilvisusega kuiv ilm

Täna, 11. aprillil on Eestis ennelõunal on vähese ja vahelduva pilvisusega kuiv ilm. Pärastlõunal lääne poolt alates pilvisus tiheneb, saartele jõuab vihmasadu ja laieneb üle mandri ida suunas. Puhub edela- ja lõunatuul 4-10, puhanguti 16, saartel ja rannikul 8-14, puhanguti kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on 7..12, rannikul kohati 5°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused