Ametlik: Rally Estonia on ka 2021. aasta WRC kalendris

Ametlik: Rally Estonia on ka 2021. aasta WRC kalendris

Ametlik: Rally Estonia on ka 2021. aasta WRC kalendris

Täna, 9. oktoobril kinnitas FIA Mootorispordinõukogu FIA autoralli maailmameistrivõistluste 2021. aasta  kalendri, millega kinnitati Rally Estonia maailma ühe mainekaima autospordisarja ametlikuks etapiks, mis sõidetakse Tartus ja Lõuna-Eestis juba 15.-18. juulil.

Tänavu septembris toimunud Rally Estonia oli esimene nii suurearvulise publikuga ülemaailmne tiitlivõistlus, mis korraldati COVID-19 tingimustes ja mis lõppes ilma ühegi nakatumisjuhtumita. Fakt, et Eestis korraldatav võistlus on WRC kalendris ka järgmisel aastal, on suur tunnustus Eestile kui korraldajariigile. 

Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas: „Eestist on saanud maailmatasemel ralliriik. Võimalus koondada kogu rallimaailm taas Eestisse ja korraldada rahvusvahelist võistlust suuremas mahus tähendab usku, et meil on võimekust rallisõpradele senisest enamatki pakkuda. Kinnistasime seda eeskujuliku sündmusega, mida Rally Estonia meeskond koostöös toetajate ja Eesti inimestega tänavu vaid 63 päevaga korraldas. Tänan südamest Rahvusvahelist Autoliitu FIA ja WRC promootorit tervele Eestile olulise tunnustuse eest ning soovin järgmise Rally Estonia korraldajatele ainult õnnestumisi!“

Eesti Vabariigi kultuuriminister Tõnis Lukas: „Lisaks sellele, et eestlane on ralli maailmameister, oleme meistrid ka maailmatasemel rallide korraldamises! Seni kuni meile pole antud olümpiamängude korraldamise õigust, korraldame iga võistlust kui korraldaks olümpiat! Mul on äärmiselt hea meel, et ka järgmisel aastal toimub Rally Estonia WRC-etapina ning viib Lõuna-Eesti ja Jõgevamaa kauni looduse ja kultuurilised vaatamisväärsused sadade miljonite inimesteni üle maailma. Kõik eeldused õnnestumiseks on olemas – rasketes oludes ideaalvõistluse korraldamise kogemus, hea koostöö korraldajate ja riigi vahel ning suurepärane Eesti publik.“

Eesti Autospordi Liidu juhatuse liige Janis Kaal: „Kinnitus Rally Estonia lisamisest 2021 aasta MM-kalendrisse oli oodatud ja sugugi mitte üllatav: käesoleval aastal tõestasid korraldajad, et kõige kõrgemal tasemel võistluste läbiviimisega tullakse suurepäraselt toime ka kõige keerulisemates oludes ja viimase vindini tihedas ajaraamis. Kahtlemata on see tunnustus kõigile neile tuhandetele, kes mistahes viisil käesoleval aastal ralli ettevalmistuses ja läbiviimises kaasa lõid. Nõustun nendega, kelle sõnul kodustel teedel sõidetav MM-etapp parim võimalus siinsele rallieliidile potentsiaali avamiseks ja enda talendist märku andmiseks. Ehk seni vähest äramärkimist leidnud faktina tooksin omalt poolt välja, et sarnastel spordiüritustel hangitud kõige kõrgematele standarditele vastav kogemus ja teave kandub edasi ja aitab kaasa kohalike autospordiürituste korraldusliku taseme tõusule. Loodame, et järgmisel aastal tuleb vähem tegeleda terviseriskide maandamisega ja sellevõrra rohkem saab ressurssi kasutada positiivsete emotsioonide loomiseks.”

Urmo Aava, Rally Estonia direktor: „10 aastaga on Rally Estonia korraldusmeeskond arenenud tiimiks, kes suudab alistada ka esmapilgul ületamatud raskused. Aga me ei ole seda teinud üksi. Meil on olnud läbi aegade tugevad partnerid, seda nii erasektoris, riiklikus sektoris kui ka rahvusvahelisel tasemel. 

2020. aastal saime erakordse võimaluse korraldada Eesti esimene FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp. Me täname Eesti riiki igakülgse toe eest läbi nende aastate ja Rahvusvahelist Autoliitu FIA ning WRC promootorit usalduse ja võimaluste eest. Eesti rallifännid on saanud üle maailma kiita ja ühinen siinkohal nende sõnadega. Tänavusel Rally Estonial näitas rallipublik ennast nende keerulistes oludes parimast küljest. Vaadates täna tagasi septembris toimunud Rally Estoniale, võin kindlalt öelda, et üheskoos õnnestusime selles 101%. Selle kinnituseks on see, et aastal 2021 on Rally Estonia FIA autoralli maailmameistrivõistluste kalendri etapp.“

Rally Estonia on 2021 aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse Tartus ja Lõuna-Eestis 15.-18. juulil 2021.

Etapp
Ralli
Toimumisaeg
1
Monte-Carlo
21 - 24 jaanuar
2
Rootsi
11 - 14 veebruar
3
Horvaatia
22 - 25 aprill
4
Portugal
20 - 23 mai
5
Itaalia
3 - 6 juuni
6
Keenia
24 - 27 juuni
7
Eesti
15 - 18 juuli
8
Soome
29 juuli - 1 august
9
Suurbritannia
19 - 22 august
10
Tšiili
9 - 12 september
11
Hispaania
14 - 17 oktoober
12
Jaapan
11 - 14 november

Foto: Rally Estonia


Teema: Rally Estonia

Lisas: pistik | Lisatud: 10.10.2020 10:44 | Uuendatud: 10.10.2020 10:44

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Ilm täna, 24. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega, sajab nõrka hoovihma

Täna, 24. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab nõrka hoovihma. Puhub muutliku suunaga, pärastlõunal valdavalt põhjakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 20..25, tuulele avatud rannikul kohati 18°C.

Täna, 21. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, esineb kohati hoovihma

Täna, 21. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mandri-Eestis sajab kohati hoovihma. Ennelõunal puhub edela- ja läänetuul, pärastlõunal lääne- ja loodetuul 4-10, puhanguti 13, põhjarannikul kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 19..23, rannikul kuni 17°C.

Live-panustamine Jalgpalli EM 2024 ajal: Kuidas võtta oma võitudest maksimum?

Jalgpalli EM 2024 on käimas ja miljonid jalgpallifännid üle kogu maailma jälgivad põnevusega iga mängu. Lisaks mängude vaatamisele pakub EM suurepärast võimalust panustamiseks, eriti live-panustamiseks. Live-panustamine on põnev viis osaleda mängus reaalajas ja see pakub mitmeid strateegiaid, et maksimeerida oma võite. Vaatame lähemalt, kuidas live-panustamine töötab ja kuidas teha parimaid otsuseid, et oma võiduvõimalusi suurendada.

Täna, 19. juunil 2024 Eestis pilvkate tiheneb, sajab paljudes kohtades vihma ja on äikest

Täna, 19. juunil Eestis pilvkate tiheneb. Edela-Eestisse jõuab hommikupoolikul sajuala ja levib kirde suunas. Sadu on paljudes kohtades tugev. On äikest. Loode-Eestis on sadu nõrgem ja harvem. Vastu õhtut lääne poolt alates sadu lakkab ja pilved hõrenevad. Puhub lõunakaare tuul 3-9, puhanguti 12 m/s, pärastlõunal pöördub Lõuna- ja Ida-Eestis põhjakaarde, õhtuks kõikjal läänekaarde ning tugevneb 5-10, puhanguti 14 m/s, Peipsi ääres võib olla lühiajaliselt tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 15..20, Kagu-Eestis enne sadu kuni 22°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused