Tänaku sõnul on Hyundai teinud aasta jooksul suurima arengu

Tänaku sõnul on Hyundai teinud aasta jooksul suurima arengu

Tänaku sõnul on Hyundai teinud aasta jooksul suurima arengu

Eesti rallipiloot Ott Tänak tõdes Betsafe’i portaalile Kataloonia etapi eel antud intervjuus, et kuigi Hyundai on hooaja jooksul teinud konkurentidega võrreldes suuri edusamme, on arenguruumi veel kõvasti – muu hulgas tuleb auto paremaks saada vahelduvates oludes, kus kuiva ilma kõrval pakub ilmataat ka vihma.

Kataloonia MM-ralliks testida ja ette valmistuda sai Tänak vaid ühe päeva Hispaanias. Pärast Katalooniat leiab novembris aset hooaja viimane, Jaapani etapp. „Kuna väljaspool Euroopat toimuvate võistluste tarvis testida ei tohi, siis oli see viimane test selle aasta võistluste tarvis,“ märkis ta.

Kuna soomlane Kalle Rovanperä suutis Uus-Meremaal enda esimese maailmameistri tiitli ära kindlustada, siis on hooaja viimased kaks rallit Eesti rallimehe sõnul mõneti igavad, kus otseselt enam midagi saavutada ei ole. „Mõlemad rallid on samas ägedad asfaldirallid, kus tuleb leida motivatsioon rallist endast.“

Varasematel aastatel oli Kataloonia ralli näol tegu segaetapiga, mida alustati kruusal ja lõpetati asfaldil, kuid eelmisel aastal toimus see üle pika aja esimest korda vaid asfaldil.

„Kataloonia on traditsiooniliselt olnud ikka puhas asfaldiralli ja ma usun, et sellisel kujul peaks ta ka olema,“ ütles Tänak vastuseks küsimusele, kumb variant Kataloonia rallist temale rohkem meeldib. „Teed on siin parimad asfaltteed, mida maailmas leida õnnestub ja neid tuleks maksimaalselt ära kasutada.“

Sõitjate jaoks ei ole Eesti piloodi sõnul suures pildis vahet, mis kujul ralli toimub, kuid erinevatel teekatetel toimuv ralli nõudis meeskondadelt palju suuremat pingutust ja kulutusi. „See oli omamoodi väljakutse, mida paljud siiski nautisid,“ märkis ta. Praegu on aga tegu ralliga, mis on oma siledate ja kiirete teede poolest kõige sarnasem ringrajale.

Hyundai auto, mis alustas hooaega Toyota ja M-Spordi kannul, on Tänaku kinnitusel hooaja jooksul konkurentidega võrreldes kõige rohkem edasi arenenud. „Olime esimene pool aastat väga kehvas seisus ja suve alguses suutsime edasi areneda, aga meil on jätkuvalt palju tegemata tööd ja näeme mitmeid valdkondi, kus saame lihtsalt edasi areneda,“ sõnas ralliäss.

Küsimusele, kas tõsiasi, et Kataloonia rallit pole Tänakul seni võita õnnestunud, lisab stardi eel motivatsiooni või tekitab hoopis veidi ebakindlust, vastas ta, et rallisid saab võita siis, kui selleks on olemas vahendid. „Hispaanias loeb ainult puhas kiirus ja samas on tegu ralliga, kus auto peab hästi toimima. Sõitjana on siin keeruline auto võimekust või puudujääke ainult sõiduga kompenseerida.“

Thierry Neuville ütles hiljuti intervjuus WRC ametlikule kanalile, et Hyundai ei ole vihmase ilma korral konkurentsivõimeline ja seda kinnitab omalt poolt ka Tänak.

„Vahelduvates oludes oleme hetkel tõepoolest nõrgad ja seda on keeruline kuidagi selgitada või sellele lahendusi pakkuda, seega esmalt tuleb leida põhjuseid, miks see nii on,“ nentis ta.

Kataloonia ralli intervjuud ja ennustusi saab lugeda Betsafe’i blogist.

Uudise foto: Hyundai Motorsport


Teema: Ott Tänak


Seotud võistlus

Lisas: pistik | Lisatud: 17.10.2022 15:28

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod


Vaata lisaks

Live-panustamine Jalgpalli EM 2024 ajal: Kuidas võtta oma võitudest maksimum?

Jalgpalli EM 2024 on käimas ja miljonid jalgpallifännid üle kogu maailma jälgivad põnevusega iga mängu. Lisaks mängude vaatamisele pakub EM suurepärast võimalust panustamiseks, eriti live-panustamiseks. Live-panustamine on põnev viis osaleda mängus reaalajas ja see pakub mitmeid strateegiaid, et maksimeerida oma võite. Vaatame lähemalt, kuidas live-panustamine töötab ja kuidas teha parimaid otsuseid, et oma võiduvõimalusi suurendada.

Täna, 19. juunil 2024 Eestis pilvkate tiheneb, sajab paljudes kohtades vihma ja on äikest

Täna, 19. juunil Eestis pilvkate tiheneb. Edela-Eestisse jõuab hommikupoolikul sajuala ja levib kirde suunas. Sadu on paljudes kohtades tugev. On äikest. Loode-Eestis on sadu nõrgem ja harvem. Vastu õhtut lääne poolt alates sadu lakkab ja pilved hõrenevad. Puhub lõunakaare tuul 3-9, puhanguti 12 m/s, pärastlõunal pöördub Lõuna- ja Ida-Eestis põhjakaarde, õhtuks kõikjal läänekaarde ning tugevneb 5-10, puhanguti 14 m/s, Peipsi ääres võib olla lühiajaliselt tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 15..20, Kagu-Eestis enne sadu kuni 22°C.

Millele mõelda korteri renoveerimisel?

Oled soetanud renoveerimist vajava korteri ja ei oska nüüd kuskilt peale hakata? Oleme kirja pannud mõned soovitused, millele mõelda enne kui asud tegutsema.

Täna, 18. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, esineb hoovihma ja äikest

Täna, 18. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma, on äikeseoht. Hommikupoolikul püsib mõnel pool udu. Puhub läänekaare tuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on 19..25, rannikul kohati kuni 17°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused