Eesti.ee keskkonnas on nüüd uus eraisiku töölaud

Eesti.ee keskkonnas on nüüd uus eraisiku töölaud

Eesti.ee keskkonnas on nüüd uus eraisiku töölaud

Riigiportaalis eesti.ee saavad nüüdsest eraisikud kasutada personaalset töölauda, kuhu on teemapõhiselt koondatud enimotsitud teenused, alates dokumentidest ja ravimiretseptidest, lõpetades sõidukite ja kinnisvaraga.

Kui ettevõtjad said riigiportaalis uut töölauda hakata kasutama läinud aasta detsembris, siis nüüd on uuenduskuuri läbinud ka eraisikule suunatud töölaud. Portaali eesti.ee sisse logides avaneb kasutajale vaikimisi just töölaud, kuhu on teemapõhiselt koondatud enimotsitud teenused: dokumendid, tervis, alaealised lapsed, sõidukid, kinnisvara jne. Dokumentide rubriigist saab kiire ülevaate isikut tõendavatest dokumentidest ja juhiloast ning nende kehtivusaegadest. Tervise alt teenused alates retseptidest ja hambaravihüvitisest kuni Euroopa ravikindlustuskaardi tellimiseni. Töölaualt saab mugavalt alla laadida ka enda dokumendifoto ning suunduda rahvastikuregistrisse elukoha aadressi muutma. Samuti on lisandunud võimalus salvestada enim kasutatavad teenused ja huvipakkuvad infoartiklid kiirviidetena töölauale. 

"Eesti.ee uus töölaud aitab toime tulla meid ümbritseva infoküllusega ja seda on plaanis veelgi täiustada," märkis riigiportaali juht Kaisi Udumäe. "Eesmärk on lisada ka info näiteks sõiduki kindlustuse, pensioni ja hariduse kohta ning uusi sündmusteenuseid, aga ka muuta töölaud personaalseks, et see lähtuks konkreetsest kasutajaprofiilist. Näiteks ei ole mõtet 19-aastasele noorele näidata infot vanaduspensionile jäämise kohta, samas kui pensionäril võib olla väga vajalik proteesihüvitise info," selgitas Udumäe.

Uus töölaud töötati välja kasutajate tagasisidele ja uuringutele tuginedes, et tõsta teenuste leitavust. "Veel pool aastat tagasi oli kasutajate tagasiside “ma ei leidnud oma retsepte” tavapärane. Seda põhjusel, et inimesed otsisid oma personaalseid andmeid tihti infoartiklite seest ja ka sisselogimata vaates," nentis Udumäe. Nüüd leiab viited teenustele hõlpsalt infoartiklite seest ning sisseloginud kasutaja näeb vastava infoartikli sees kohe ka viidet oma personaalsetele andmetele – näiteks töövõimetuse ehk nn haiguslehe info juures on päring konkreetse isiku töövõimetushüvitise kohta.

Lähikuudel näeb ilmavalgust ka eesti.ee uus teavitustesüsteem Notify, mis annab kasutajatele operatiivselt teada, kui mõnes teenuses esineb hooldustööde või tehniliste rikete tõttu katkestusi.

Uut töölauda aitas disainida Trinidad Wiseman OÜ ning arenduspartneriks oli Srini OÜ. Tööd maksid ca 60 000 eurot ning on rahastatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist ja riigieelarvest.

Riigiportaali eesti.ee keskkonnal on aastas ligi 7 miljonit külastust, kokku on lehel 102 erinevat teenust ning pea 600 infoartiklit, mis suunavad inimesed õige asutuse või teenuse juurde.

Uudise pilt: Riigi Infosüsteemi Amet


Teema: Eesti.ee

Lisas: pistik | Lisatud: 25.04.2023 12:29 | Uuendatud: 25.04.2023 12:40

Vaata lisaks

Live-panustamine Jalgpalli EM 2024 ajal: Kuidas võtta oma võitudest maksimum?

Jalgpalli EM 2024 on käimas ja miljonid jalgpallifännid üle kogu maailma jälgivad põnevusega iga mängu. Lisaks mängude vaatamisele pakub EM suurepärast võimalust panustamiseks, eriti live-panustamiseks. Live-panustamine on põnev viis osaleda mängus reaalajas ja see pakub mitmeid strateegiaid, et maksimeerida oma võite. Vaatame lähemalt, kuidas live-panustamine töötab ja kuidas teha parimaid otsuseid, et oma võiduvõimalusi suurendada.

Täna, 19. juunil 2024 Eestis pilvkate tiheneb, sajab paljudes kohtades vihma ja on äikest

Täna, 19. juunil Eestis pilvkate tiheneb. Edela-Eestisse jõuab hommikupoolikul sajuala ja levib kirde suunas. Sadu on paljudes kohtades tugev. On äikest. Loode-Eestis on sadu nõrgem ja harvem. Vastu õhtut lääne poolt alates sadu lakkab ja pilved hõrenevad. Puhub lõunakaare tuul 3-9, puhanguti 12 m/s, pärastlõunal pöördub Lõuna- ja Ida-Eestis põhjakaarde, õhtuks kõikjal läänekaarde ning tugevneb 5-10, puhanguti 14 m/s, Peipsi ääres võib olla lühiajaliselt tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 15..20, Kagu-Eestis enne sadu kuni 22°C.

Millele mõelda korteri renoveerimisel?

Oled soetanud renoveerimist vajava korteri ja ei oska nüüd kuskilt peale hakata? Oleme kirja pannud mõned soovitused, millele mõelda enne kui asud tegutsema.

Täna, 18. juunil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, esineb hoovihma ja äikest

Täna, 18. juunil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma, on äikeseoht. Hommikupoolikul püsib mõnel pool udu. Puhub läänekaare tuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on 19..25, rannikul kohati kuni 17°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused