Valitsus leevendas lennuliikluse piiranguid

Valitsus leevendas lennuliikluse piiranguid

Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel lennuliikluse piirangute leevendamist ning lendude lubamist riikidest, mille koroonaviirusesse haigestumise määr jääb alla Euroopa Liidu kahekordse keskmise.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Seni on kehtinud majandus- ja taristuministri käskkirjaga kehtestatud lennuliikluse piirang riikidele, kus viimase 14 päeva koroonaviirusesse haigestumise määr 100 000 elaniku kohta on 25 või suurem. Kuna kõrge haigestumismääraga riikide arv on Euroopas kasvanud, tähendaks praeguse korra jätkumine suurema osa liinide sulgemist, mis omakorda takistaks oluliselt nii äritegevust kui ka vältimatuid tööreise.

"Me ei saa ennast maailmale sulgeda, vaid peame arvestama, et viirus on globaalne ja jääv. Lennuliinide piiramisel peame sellest ka lähtuma," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas. "Senine piirang on aegunud ning nüüd, nagu ka Läti, ei luba me edaspidi avada lennuliine riikidega, mille viimase kahe nädala uute viirusjuhtumite arv 100 000 elaniku kohta ületab Euroopa kahekordse keskmise."

Tänasel kabinetinõupidamisel toetas valitsus ettepanekut, mille kohaselt lubatakse edaspidi lennud riikidest ja riikidesse, mille haigestumismäär 100 000 elaniku kohta viimasel 14 päeval jääb alla Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse veebilehel kajastatud Euroopa Liidu kahekordse keskmise. Eilse seisuga oli Euroopa Liidu keskmine haigestumismäär 93,4.

Euroopa Liidust väljastpoolt on otselennud lubatud üksnes riikidesse ja riikidest, mis on loetletud Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1. Praegu kuuluvad nende riikide hulka Austraalia, Gruusia, Jaapan, Kanada, Lõuna-Korea, Rwanda, Tai, Tuneesia, Uruguay ja Uus-Meremaa.

Euroopa Liidu keskmise, aga ka selle alusel kehtestatud lennupiirangute kohta käiv info avaldatakse igal reedel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi veebilehel aadressil https://www.mkm.ee/et/uudised/info-lennupiirangute-kohta.

Juba varem on valitsus kehtestanud erandi, mille kohaselt tohib Tallinna Lennujaamast lennata liinilendudega Frankfurti, Helsingisse, Kopenhaagenisse, Londonisse, Riiga ja Varssavisse nakatunute suhtarvust sõltumata.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 29.09.2020 12:04 | Uuendatud: 29.09.2020 12:04

Vaata lisaks

Electronic Arts kuulub nüüd Saudi Araabia juhitud konsortsiumile

Videomängutööstuse üks suurimaid tehinguid on ametlikult lõpule viidud. Electronic Arts (EA) teatas, et ettevõtte omandamine Saudi Araabia riikliku investeerimisfondi (PIF), Silver Lake'i ja Affinity Partnersi moodustatud konsortsiumi poolt on edukalt lõpule viidud. Ligikaudu 55 miljardi dollari suurune tehing viib EA börsilt ning avab ettevõtte sõnul uue peatüki mängude ja tehisintellekti arendamisel.

Täna, 5. augustil 2026 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, saartel õhtul hoovihma

Täna, 5. augustil 2026 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, õhtul saartel pilvisus tiheneb ja võib hoovihma sadada. Puhub valdavalt lõunakaare, saartel ja põhjarannikul idakaare tuul 2-8, puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur 22..27, rannikul kuni 20°C.

Eesti veebimajutuse turuliider Zone liitub Euroopa kontserniga Your.Online

Eesti üks tuntumaid veebimajutuse ja domeeniteenuste pakkujaid Zone liitub Euroopa veebiteenuste kontserniga Your.Online. Ettevõtte sõnul loob partnerlus uusi kasvuvõimalusi, kuid Zone jätkab tegutsemist oma senise nime, meeskonna ja kohaliku identiteediga.

.ee domeenide arv ületas 200 000 piiri – AI, kasiinod ja rent kujundavad uusi trende

Eesti rahvusdomeeni .ee kasv jätkus 2026. aasta teises kvartalis väga hoogsas tempos. Kolme kuuga registreeriti üle 20 000 uue .ee domeeninime ning juuli alguses ületas registris olevate .ee domeenide arv esimest korda 200 000 piiri.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!