Jalgpalli EM EURO 2020

Jalgpalli EM EURO 2020

EURO 2020 lähipäevade mängud

Nr Aeg Meeskonnad Koht Seis

Jalgpalli EM EURO 2020

Jalgpalli EM 2020 ehk lühidalt EURO 2020 on 2020. aasta Euroopa jalgpalli meistrivõistluste finaalturniir mis peetakse 11. juunist - 11. juulini 2021. Vaata ka EURO 2020 ajakava

Miks see peetakse 2021. aastal? Lähemalt sellest saad lugeda siit: Jalgpalli EM 2020 lükati edasi järgmisesse, 2021. aastasse

Erinevalt paljudest eelnevatest finaalturniiridest pole seekord ühte või kahte võõrustajariiki vaid mängud peetakse 11 erineval staadionil üle euroopa. Linnad kus mänge peetakse on London, München, Rooma, Bakuu, Peterburi, Amsterdam, Budapest, Glasgow, Bukarest, Seville, Kopenhaagen.

Loe altpoolt pikemalt

Suvine jalgpalli suursündmus EURO 2020 on ukse ees

Eelmisel aastal maailma tabanud pandeemia tõttu üheks aastaks edasilükatud jalgpalli Euroopa Meistrivõistlused on lõpuks siiski käes. Aastanumber on küll vahetunud, aga turniiri nimi EURO 2020i on jäänud samaks ja nüüd astuvad Euroopa 24 tugevamat jalgpalliriiki võitlusesse, et selgitada enda seast see kõige tugevam.

EURO 2020 turniir algab 11. juunil ja kestab täpselt kuu aega, lõppedes finaaliga 11. juulil Inglismaa kuulsal Wembley staadionil. Vaatame lähemalt, kuidas turniir välja näeb ja keda peetakse seekord favoriitideks.

Erilistes oludes ajalooliselt eriline turniir

Seekordse turniiri teeb eriliseks juba see, et UEFA EURO 2020 korraldatakse kogu kontinendil esmakordselt võistluse 60-aastase ajaloo jooksul ja kokku on turniiril 11 võõrustajalinna. Mänge võõrustavad London, Peterburi, Bakuu, München, Rooma, Amsterdam, Bukarest, Budapest, Kopenhaagen, Glasgow ja Sevilla.

Kokku on 6 alagruppi, milles igaühes on 4 meeskonda. 16 parema hulka, ehk väljalangemise mängudele pääsevad iga alagrupi 2 esimest ning neile lisaks veel kõigi alagruppide neli parimat kolmanda koha meeskonda. Alagrupid ise jagunevad järgmiselt:

  • A-alagrupis mängivad Türgi, Itaalia, Wales ja Šveits;
  • B-alagrupis mängivad Taani, Soome, Belgia ja Venemaa;
  • C-alagrupis mängivad Holland, Ukraina, Austria ja Põhja-Makedoonia;
  • D-alagrupis mängivad Inglismaa, Horvaatia, Šotimaa ja Tšehhi;
  • E-alagrupis mängivad Hispaania, Rootsi, Poola ja Slovakkia;
  • F-alagrupis mängivad Ungari, Portugal, Prantsusmaa ja Saksamaa.

"Surmagrupiks" võib pidada F-alagruppi, kus on kokku saanud Euroopa kolm jalgpalli suurriiki Portugal, Prantsusmaa ja Saksamaa, kuid arvestades, et kõigil kolmel on võimalus siiski pääseda alagrupist edasi ei tohiks ükski neist liigselt alagrupifaasis veel muretseda. Loomulikult seni kuni suudetakse alistada autsaideriks peetav Ungari.

Kihlveokontorid, kus saab teha oma jalgpalli ennustus, arvavad koefitsientide järgi otsustades, et Ungaril puudub edasipääsuks väiksemgi võimalus, kuid just see teebki jalgpalli nii selles alagrupis kui ka kõigis teistes mängudes huvitavaks, et üllatusi juhtub üsna sageli.

Keda pidada EURO 2020 favoriitideks

Seekordse turniiri teeb erakordseks ka see, et ühte kindlat favoriiti võidule ei ole. Kui täpsem olla siis ekspertide arvates kandideerivad võidule koguni 8 riiki. Nendeks on Prantsusmaa, Inglismaa, Belgia, Saksamaa, Hispaania, Portugal, Itaalia ja Holland.

Loomulikult ei ole võimalik enne turniiri kellegi võimalusi täielikult välistada, sest me mäletame ka lähiminevikust kuidas just Euroopa Meistrivõistlustel on juhtunud ka suuri üllatusi ja karika on pea kohale tõstnud ka sellised riigid nagu Taani ja Kreeka.

Üks potentsiaalne suurüllataja, kelle võimalusi kihlveokontorid ehk alahindavad on Horvaatia. Tegemist on ju 2018. aastal toimunud jalgpalli MM-i finaali jõudnud meeskonnaga.

Juba playoffi jõudnud meeskonnad peavad loomulikult lootma ka heale õnnele, sest võitja võib otsustada üks õnnestunud sooritus või siis vastupidi mõni väike eksimus ja ebaõnn. Kui alagrupis saab ühe ebaõnnestunud mängu veel kahe ülejäänud mänguga kompenseerida, siis alates playoffist on eksimisruum minimaalne.

Kui võitjas me veel kindlad olla ei saa, siis üks asi on igatahes kindel: jalgpallisõpradele on põnevus kuuks ajaks garanteeritud ja jalgpall vallutab järgmiseks neljaks nädalaks meie tähelepanu ja meeled.

Viimased jalgpalli EM EURO 2020 uudised ja ülevaated


Vaata lisaks

Täna, 19. septembril 2023 on Eestis oodata pärastlõunal vihmasadu ja äikest

Täna, 19. septembri ennelõunal on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Üksikutes kohtades võib vähest vihma sadada. Keskpäeva paiku saartest alates pilvisus tiheneb ja pärastlõunal jõuab sajuala, mis levib üle Eesti. Kohati esineb äikest ja sadu võib siis olla intensiivne. Puhub kagutuul, pärastlõunal lõuna- ja edelatuul 4-9, puhanguti 13, rannikul 7-12 puhanguti 17 m/s. Õhutemperatuur on 17..23°C.

Politsei pidas eile Valgas kinni 21 ebaseaduslikult riiki sisenenut

Eile, pühapäeval, 17. septembril pidasid politseinikud Valgas kinni 21 välismaalast, kes sisenesid Euroopa Liitu ebaseaduslikult.

Täna, 18. septembril 2023 Eestis selge või vähese pilvisusega sajuta ilm

Täna, 18. septembril on Eestis selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub idakaare tuul 2-8, rannikualadel kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 13..18°C.

Skype tähistas oma 20-ndat juubelit

Sõnumi- ja videovestlus ning video- ja kõnekonverentsi programm Skype tähistas oma 20-ndat juubelit.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused