Jalgpalli MM 2022 finaalturniir

Jalgpalli MM 2022 finaalturniir

Jalgpalli maailmameistrivõistluste 2022 lähipäevade mängud

NrAegMeeskonnadKohtSeis
03. detsember 2022
49.17:00Holland Holland - USA USAKhalifa International staadion- : -
50.21:00Argentiina Argentiina - Austraalia AustraaliaAhmad bin Ali staadion- : -
04. detsember 2022
52.17:00Prantsusmaa Prantsusmaa - Poola PoolaAl Thumama staadion- : -
51.21:00Inglismaa Inglismaa - Senegal SenegalAl Bayt staadion- : -

Jalgpalli MM 2022 tutvustus

Jalgpalli MM 2022 ehk FIFA World Cup 2022. aasta Jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniir mis peetakse 20. november – 18. detsember 2022 Kataris. Maailmameistrivõistlusi peetakse juba järjekorras 22. korda. Erandliku toimumisaja tingivad seal valitsevad ilmaolud, tavapärase põhjapoolkera suvise asemel lükati toimumisaeg talve, sest siis on ka Kataris pisut jahedam ja mängijatel pisut kergem ära kannata, ühtlasi on tegu esimese korraga kui MM ei toimu mais, juunis või juulis. Samas, et tegu on ajaga kui tavaliselt Euroopas toimuvad erinevad riikide meistrivõistlused ja muud suured klubide turniirid siis on MM-i toimumise graafik tehtud võimalikult lühikeseks, et see ei häiriks eelpoolnimetatud võistluseid liigselt - finaalturniir peetakse 29 päevaga. Mänge kokku 64, ERR erinevatel kanalitel on kõik ka otse- või järelvaadatavad. Vaata ka ajakava ja tulemused ja otseülekannete ajakava

Meeskondi on finaalvõistlusel Kataris 32, see on ühtlasi ka viimane kord kui sellise väikese osavõtjate arvuga piirdutakse, nelja aasta pärast, 2026. aastal, USA-s, Mehhikos ja Kanadas toimuval MM-il on võistkondi juba 48.

Reeglimuudatused

Seekordsel MM-il on ka üks suurem reeglimuudatus, nimelt võib kolme vahetuse asemel nüüd normaalajal teha viis vahetust ning lisaks teha ühe vahetuse üleajal. Lisaks on üks lisavahetus juhul kui mõni meeskonna liige väljakul peaks saama peapõrutuse, sellise mängija väljavahetamine ei kuulu siis selle viie vahetuse limiidi hulka vaid on sellele lisaks.

Ajalugu

Katar valiti 2010. aastal esimese araabia riigina maailmameistrivõistlusi võõrustama. Tegemist on ka väikseima riigiga kes võistlust korraldanud. 2013. aastal tegi Katar ettepaneku, et algselt 12 staadionilt võiks kasutatavate staadionite arv väheneda kaheksale või üheksale tuues põhjuseks soovi kulutuste kärpimiseks.

Probleemid

Maailmameistrivõistluste näol on tegemist kindlasti jalgpallipeoga aga mitmed toimumispaigaga, Katariga, seotud probleemid varjutavad seekordseid võistlusi alustades sellest kuidas riik valiti võistlusi korraldama plus staadionite ehitusega seotud võõrtööliste hukkumised, sõna- ja arvamusvabaduse puudumine, probleemid naiste õigustega ja nende piiramine, seksuaalvähemuste tagakiusamine, keskkonnaprobleemid ja teotava infrastruktuuri ebarahuldav seis või puudumine. Pärast seda kui nad valiti 2010. aastal MM-i korraldama on välja tulnud suur hulk sellega seoses toimunud hääletamistega kaasnenud korruptsioonijuhtumeid ja skandaale. Mitmed otsustajad on siiani vangis või kohtu all.

Viimased uudised ja ülevaated


Vaata lisaks

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused