Kuidas planeerida unistuste reisi?

Kuidas planeerida unistuste reisi?

Kuidas planeerida unistuste reisi?

On vähe inimesi, kellel on piiramatu eelarve. Aga piiratud eelarve ei tähenda, et peaks oma unistuste reisist loobuma ja leppima mõne halvema variandiga. Oluline on lihtsalt teada, kuidas ja mida teha. Reisi planeerimine, eriti kui sa saad planeerida oma unistuste reisi, võib olla sama põnev, kui reis ise. See on selgunud ka erinevate teadusuuringute kaudu.

Aasta enne reisi – vali sihtkoht ning aeg

Muidugi peab mõtlema sellele, et millist reisi sa tahad. Maailm on suur ja lai ehk võimalusi on tohutult palju ja nende seast valimine võibki segadusse ajada. Ühele meeldib aktiivne matkareis, teine tahab puhata eksootilisel rannal, kolmas tahab seigelda suurlinnas ning neljas ei taha oma puhkuse ajal ühtegi inimesi näha. Seega peabki mõtlema just sellele, mida sina puhkusest otsid ja ootad. See aitab sul natukenegi valikut kitsendada. Kes tahab minna maailma teise nurka, kes eelistab jääda kodule lähemale. 

Praegusel ajal tasub mõelda ka ootamatustele ning selle alla käivad mitmed kindlustusjuhtumid. Olgu selleks siis reisi tühistamine, transpordi hilinemine või halval juhul ka vajadus arstiabi järele. Muidugi me kõik loodame, et puhkust ei riku ei üks ega teine, ent kui see ka peaks juhtuma, on hea teada, et kindlustus aitab asja eest hoolt kanda. Reisikindlustus tasub ära teha kohe, kui oled reisi eest maksnud. Pööra tähelepanu sellele, et mõnikord võib reisikindlustuse aktiveerumiseks ka aega kuluda ehk seda ei tasu jätta liiga hilja peale.

4-6 kuud enne reisi – kontrolli dokumente 

Veendu selles, et sul on olemas reisiks vajalik dokumentatsioon. See tähendab kindlasti kas kehtiva passi või ID-kaardi olemasolu. Kontrollida tasub ka seda, kui palju peab dokument reisijärgselt kehtima. Mõned riigid nõuavad ka elektroonilist reisiluba või viisat. Kuna viisa taotlemine võib võtta aega, eriti kui riigil pole Eestis saatkonda, peab sellega tegelema veidike varem, kui päev enne reisi.

Järgmiseks pane paika oma eelarve. Selliselt on sul hea ülevaade, mis on su võimalused ning valikute tegemine on palju kerge. Mis on liiga kallis, selle saad välja jätta, kuigi tarbimislaen võib teatud juhtudel olla omal kohal.

Lisades midagi oma reisiplaanidesse, saad ka ülevaate, kui suur osa eelarvest on veel vaba. Mõnikord tasub oma reisi just pikalt ette planeerida. Kuigi viimase hetke pakkumised on tihtipeale ahvatlevad, võib oluliselt säästa ka siis, kui plaanid pikalt ette. Mitmed ettevõtted pakuvad pikalt planeerides allahindlust või on võimalik võtta järelmaks ja selle abil teatud kulud juba ära maksta.

Kuu aega enne reisi

Nüüd on hea võimalus detaile lihvida. Kuu aega enne reisi on juba parem pilt sellest, mis kohad on reisi ajal avatud, mis suletud. Raha säästes on sul ka parem ülevaade, mis on su võimalused.

Kasuta ajurünnaku meetodit selleks, et uurida välja, mis on üldse kõik olemasolevad võimalused. Uudista ringi reisiportaalides ja foorumites, loe arvustusi ja blogipostitusi ja ole valmis, et võid leida nii mõnegi muidu kahe silma vahele jäänud pärli, mis annab puhkusereisile üksjagu juurde.

Päev enne reisi

Viimane aeg kõik dokumendid üle kontrollida ja reisikohvrid pakkida. Puhasta külmkapp halvaksminevatest toitudest ning tee ka kodu korda.

Ole valmis aga ka selleks, et päris unistuste sihtkoht ei ole ühel või teisel põhjusel võimalik. Seetõttu tasub mõelda ka teistele variantidele, mis võivad teatud oludes paremini sobida. Äkki satud just täna suurepärase hinnaga piletite otsa ja sul on võimalus kohe minna reisile, mida sa muidu planeerisid kolme-nelja aasta pärast.

Lisas: pistik | Lisatud: 29.09.2021 10:05

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused