Kodus tagavad ohutuse suitsu-, gaasi- ja vinguandurid

Kodus tagavad ohutuse suitsu-, gaasi- ja vinguandurid

Kodus tagavad ohutuse suitsu-, gaasi- ja vinguandurid

Kodu on iga pere kindlus. Üks lihtsamaid viise tagada oma kodu turvalisus on suitsuandurite, gaasiandurite ja vinguandurite paigaldamine.

Need seadmed võivad päästa elusid, pakkudes varajast hoiatust tulekahjude, gaasilekete ja mürgiste gaaside, näiteks süsinikmonooksiidi eest. Kliima1 pakub laia valikut andureid, mis vastavad erinevatele vajadustele ja eelistustele. Järgnevalt vaatleme neid seadmeid ja nende tähtsust lähemalt.

Suitsuandur: esimene kaitseliin tulekahju puhul

Suitsuandurid tuvastavad õhus suitsu ja annavad sellest valju helisignaaliga märku, pakkudes inimestele aega reageerida ja tulekahjule reageerida. Alates 2009. aastast on Eestis kohustuslik paigaldada suitsuandur igasse eluruumi. See tähendab, et igas majas ja korteris peab olema vähemalt üks töökorras suitsuandur, soovitatavalt üks iga korruse kohta.

Kliima1 valikus on nii ioonilisi kui ka fotoelektrilisi andureid. Ioonilised suitsuandurid reageerivad kiiresti väikeste suitsuosakeste peale, samas kui fotoelektrilised andurid on tundlikumad suuremate suitsuosakeste suhtes, mistõttu on need eluruumidesse sobivamad. 

Nutikad suitsuandurid pakuvad lisafunktsioone, mis tõstavad ohutuse taset veelgi. Näiteks wifi-ühenduvusega suitsuandurid saadavad hoiatused otse nutiseadmesse, võimaldades reaalajas jälgida oma kodu ohutust. Mõned mudelid suudavad eristada valehäireid tegelikest ohtudest, näiteks toidu kõrvetamine ei põhjusta valehäireid.

Paigaldamine ja hooldus

Suitsuandurite paigaldamine on lihtne, kuid tuleb järgida mõningaid juhiseid. Andurid tuleks paigaldada lae keskele või seina ja lae ristumiskoha lähedale, vältides ventilatsiooniavade ja akende lähedust. Köögis võib suitsuandur põhjustada valehäireid, seega tuleks need paigaldada köögist eemale.

Hooldus on samuti oluline. Suitsuandureid tuleks regulaarselt testida, vähemalt kord kuus, ja patareisid vahetada vastavalt tootja soovitustele. Kliima1 suitsuanduritel on tihti ka pikemaajalised patareid, mis kestavad kuni 10 aastat.

Suitsu- ja vinguandur: kombineeritud lahendus

Suitsu- ja vinguandur pakub kahesugust kaitset, tuvastades nii suitsu kui ka süsinikmonooksiidi (CO). Vingugaas on lõhnatu ja värvitu, kuid äärmiselt mürgine, mistõttu on selle varajane tuvastamine eluliselt tähtis. Kliima1 pakub mitmeid kombineeritud andureid, mis pakuvad ulatuslikku kaitset.

Vingumürgistus saab alguse siis, kui hingame sisse liiga palju vingugaasi, mis takistab hapniku jõudmist meie keha rakkudesse ja elunditesse. Varajane hoiatus vinguanduri poolt võib anda väärtuslikku aega ruumide tuulutamiseks ja vajadusel evakueerimiseks, enne kui gaasi tasemed muutuvad ohtlikuks.

Paigaldamine ja hooldus

Kombineeritud andurid tuleks paigaldada igasse magamistuppa, elutuppa ja koridori. Samuti tuleks vältida tuuletõmbekohti. Regulaarne hooldus ja testimine on vajalikud, et tagada nende seadmete töökindlus ja efektiivsus.

Ideaalis tuleks vinguandur paigaldada magamistubadesse ja eluruumidesse, kus pereliikmed veedavad suurema osa ajast. Samuti on soovitatav paigaldada andur igale korrusele, sealhulgas keldrisse ja pööningule, kui neid kasutatakse elu- või tööruumidena. Vinguandurid tuleks paigaldada vähemalt 1,5 meetri kõrgusele põrandast ja mitte lähemale kui 3 meetrit potentsiaalsest vingugaasi allikast.

Gaasiandur: kaitse gaasilekete eest

Gaasiandurid on mõeldud tuvastama põlevgaase ja vedelgaase (LPG) ning maagaasi (gaasiballoonid). Need andurid annavad varajase hoiatuse gaasilekete kohta, vältides võimalikke plahvatusi ja mürgitusi. Kliima1 pakub laias valikus gaasiandureid, mis sobivad nii kodudesse kui ka tööstuslikesse keskkondadesse.

Gaasilekked, mis võivad tuleneda katkistest torudest või rikkis gaasiseadmetest, on väga ohtlikud, kuna võivad põhjustada plahvatusi või tulekahjusid. Seega pakub gaasiandur rahulikku meelt, teades, et oled ohu eest kaitstud.

Paigaldamine ja hooldus

Gaasiandurite paigaldamisel on oluline valida õige koht - tavaliselt lähedal gaasiseadmetele, kuid mitte liiga lähedal, et vältida valehäireid. Näiteks vingugaasiandurid tuleks paigaldada hingamistasandile, samas kui maagaasiandurid tuleks paigaldada ruumi ülemisse ossa, kuna maagaas on õhust kergem. Gaasiandureid tuleks samuti regulaarselt testida ja hooldada, et tagada nende töökindlus.

Lisas: pistik | Lisatud: 10.06.2024 15:34

Vaata lisaks

Täna, 27. märtsil 2025 on Eestis vähese, õhtu poole vahelduva pilvisusega sajuta ilm

Täna, 27. märtsil 2025 on Eestis vähese, õhtu poole vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Tuul pöördub saartelt alates edelasse ja lõunasse ning tugevneb 3-9, puhanguti 12, saartel kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 6..11, rannikul kohati kuni 4°C.

Mängude arv GOG pärandprogrammis on kerkinud 141 peale ja kasvab veelgi

Poola taustaga digitaalne mängude müügiplatvorm GOG teatas hiljuti, et nende videomängude pärandprogrammi lisandus 27 uut mängu, viies koguarvu 141-ni.

Täna, 26. märtsil 2025 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab nõrka vihma

Täna, 26. märtsil 2025 on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab nõrka vihma ja on udu. Pärastlõunal sajuvõimalus järk-järgult väheneb ja udu hajub. Tuul pöördub pikkamööda põhjakaarde 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 2..7°C.

Täna, 25. märtsil 2025 on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm

Täna, 25. märtsil 2025 on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm. Vihmapilved levivad aegamisi üle maa ida suunas. Puhub edela- ja lõunatuul 4-9, puhanguti 12, rannikul kuni 11, puhanguti kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb järk-järgult. Õhutemperatuur on 4..9, Kagu-Eestis võib tõusta kuni 11°C-ni.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!