Jupiteris ralliteemaline dokumentaalsari:

Jupiteris ralliteemaline dokumentaalsari: Lendavad soomlased (The Flying Finns)

Jupiteris ralliteemaline dokumentaalsari:

Eesti Rahvusringhäälingu videokeskkonnas Jupiter on hetkel vaadatav ralliteemaline dokumentaalsari "Lendavad soomlased" (The Flying Finns).

Neljaosalises sarjas käsitletakse soomlaste vaatevinklist ralli olemust, selle ajalugu ja ohte mis selle alaga seotud on. Vaatluse all ka kurikuulus B-grupi masinate ajastu 80-ndate keskel kui elu jättis rallirajale nii mõnigi võidukihutaja.

Oma karjäärist ja selle kujunemisloost räägivad soomlastest euroopa- ja maailmameistrid, teised nimekad sõitjad ja alaga seotud inimesed nagu Marcus Grönholm, Tommi Mäkinen, Juha Kankkunen, Markku Alén, Rauno Aaltonen, Simo Lampinen, Jari-Matti Latvala ja Timo jouhki.

Saade on valminud enne kui soomlaste maailmameistritiitlite põud 2022. aastal lõpu sai Kalle Rovanpära MM-tiitli võiduga, enne seda saavutas üldvõidu Marcus Grönholm 2002. aastal.

Saade on soomekeelne, olemas eestikeelsed subtiitrid.

Sarja tegi Soome Yle TV

Vaata lähemalt siit

Uudise foto: Yle

Lisas: pistik | Lisatud: 08.02.2023 20:15 | Uuendatud: 08.02.2023 20:50

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Täna, 27. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 27. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 25..30, tuulele avatud rannikul 20°C ümber. Metsad on väga tuleohtlikud!

Täna, 25. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 25. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Pärastlõunal sajab kohati hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla ka rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 23..29, tuulele avatud rannikul ja sajuhoogudes 17..22°C. Metsad on väga tuleohtlikud!

Tänane, 24. mai 2024 ilm Eestis vähese ja vahelduv pilvisusega

Täna, 24. mail on Ida-Eestis on päikesepaisteline ilm. Lääne-Eestis on vähene ja vahelduv pilvisus, õhtupoolikul võib kohati hoovihma sadada ja äikest olla. Puhub lõunakaare tuul 3-8, puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on 23..29, tuulele avatud rannikul kuni 17°C.

Miks peaksid oma laos kasutama metallriiuleid?

Metallist riiulid on üks tugevamaid, ruumisäästlikumaid ja vastupidavamaid riiulitüüpe, mida oma lattu on võimalik soetada. Seetõttu on metallriiulid lao jaoks ka üks kuluefektiivsemaid, vastupidavamaid ja tõhusamaid toodete hoiustamise lahendusi. Vaatame lähemalt, millised on peamised põhjused, miks metallriiuleid kasutatakse.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused