Tallinna loomaia veeb läbis uuenduskuuri

Tallinna loomaia veeb läbis uuenduskuuri

Tallinna loomaia veeb läbis uuenduskuuri

2021. aasta kevadel kuulutas Tallinna loomaaed koos Disainikeskusega välja ideekonkursi loomaaiale uue visuaalse identiteedi (CVI) leidmiseks. Konkursi võitis disainiagentuur Polaar Studio, kelle loovidee “lasteraamat, mis meeldib ka täiskasvanutele” kõlas kõige enam kokku meie ootusega leida muutuvale loomaaiale värske nägu, mis mõjuks ühtaegu (lastele) mänguliselt, (täiskasvanutele) intrigeerivalt ning (haridus- ja teadusasutusena) tõsiselt võetavalt.

Polaar Studio loodud CVI on ühtlasi aluseks loomaaia uuele veebilehele, mille on disaininud ja loonud veebiagentuur Okia. Oma atraktiivse näo, parema navigatsiooni ja loogilise kasutajateekonnaga võimaldab see nüüd neil jutustada tervet loomaaia lugu. Juba avalehte sirvides leiad külastuseks kiirelt kasuliku teabe: millal on loomaaed avatud, kuidas kohale jõuda ja piletit osta, kuidas loomi toetada ning saad sündmuste, teenuste ja uudiste näol ülevaate sellest, mida põnevat neil sulle külastusel pakkuda on.

Selline nägi välja vana veeb
Ning selline on nende uus veeb

Uuele visuaalsele identiteedile alustati kevadel üleminekut järk-järgult ning üht-teist on veel tulemas. Seniks sea end uues kodus mugavalt sisse, tutvu loomaaia uue logo sünnilooga ning tule meile kohapeale külla. Põnevate uute suviste kohtumisteni veebis ja loomaaias!

Loomaaia vapiloom – ilves Illu 3.0

Ajalooliselt on Tallinna loomaaial olnud kaks logo, milllel on kujutatud loomaaia kõige esimest asukat ilves Illut. Mõlema autoriks kunstnik-animalist Sándor Stern (1924-2017). Ka uus logo jätkab ajaloolist traditisooni, kuid uue põneva nüansiga.

Polaar Studio disainerid Kadri-Maria Mitile ja Robi Jõelehele:

 “Meie esimene mõte oli loobuda looma kujutavast sümbolist logos ning kujundada see tekstipõhine, kuna nii graafika kui fotod on niigi kõnekad. Ent suure otsustajateringiga ideid põrgatades jäi kõlama siiski soov, et “keegi” võiks seal olla. 

Variandina käis läbi ka Euroopa naarits, kes mängib olulist rolli (kohalikus) looduskaitse temaatikas, kuid leidsime siiski, et ilves on tugev piirkondlik sümbol nii liigina kui ka konkreetse isendina, kuna Tallinna Loomaaia esimene asukas oli just ilves Illu. Ilves oli kaalumisel olnud variantidest ka seetõttu parim, et on juba portreena piisavalt äratuntav, tarvitsemata kujutada looma ninast sabaotsani (mõni võib ehk logos näha ka kakku, mida ei saa kuidagi pahaks panna ega muuda logo kuidagi eksitavaks).

Stilistiliselt katsetasime esialgu olemasoleva logo sümboli lihtsustamist, kuid tulemus ei teinud au senise kunstniku tööle – kui mitte tehniliselt siis ideeliselt. Kuivõrd vana logo Illu portree on jäädvustatud ka loomaaia põhjaväravatele, tundus see piisav austusavaldus senisele sümbolile ja otsustasime “kohendatud” versioonist loobuda ning katsetada midagi täiesti muud.

Võtsime sihiks, et uus sümbol oleks võimalikult lihtsustatud, mõjudes rohkem märgina ning vähem pildina loomast. Kuna graafika ning fotode visuaalne mõjusus oli endiselt faktor, tundus parim lahendus kujutada sümbolit teksti sees, muutes selle kompaktsemaks ja vähem domineerivaks kujundusmaterjalidel. Lisaks sellele, et tekitada lihtsalt põnevust lahendusse, tähistavad valguse ja varjupool portrees loomaaia asukate päevaseid ja/või öiseid eluviise. Loomaaia poolt tuli ka kommentaar, et sümbol tähistab lisaks teatraalsust, mis oli nende poolt tervitatav seos.  Kokkuvõttes leidsime, et arvestades loomaaia laia vanuselist sihtgruppi, on looma kujutamine logos pigem kasulik, kuna on piisavalt kõnekas ka täiesti iseseisvana kasutades ning pakub seega laialdaselt rakendusvõimalusi.”


Teema: Uued veebid

Lisas: pistik | Lisatud: 04.08.2022 13:32

Vaata lisaks

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused