CERT-EE soovitab uuendada oma Apple'i seade esimesel võimalusel

CERT-EE soovitab uuendada oma Apple'i seade esimesel võimalusel

CERT-EE soovitab uuendada oma Apple'i seade esimesel võimalusel

Uuendamata tarkvaraga Apple'i seadmed sisaldavad olulist turvanõrkust, mistõttu CERT-EE hoiatab, et oma seadet võiks uuendada esimesel võimalusel! CVE-2022-32917-nimelise turvanõrkuse abil on ründajal võimalik pääseda kasutaja seadmesse ja seal pahandust korda saata

Apple teavitas hiljuti mitmest turvanõrkusest enda toodetes, mille likvideerimiseks väljastas 12. septembril uued tarkvarade versioonid. Eriti paistab silma turvanõrkus nimetusega CVE-2022-32917, mis mõjutab nii iPhone, iPade kui ka macOSi kasutavaid seadmeid ning Apple on väidetavalt teadlik informatsioonist, et seda turvanõrkust võidi üritada aktiivselt ära kasutada.

CVE-2022-32917-nimelise turvanõrkuse abil on ründajal võimalik teoreetiliselt pääseda kasutaja seadmesse ja seal siis pahandust korda saata – näiteks on ründajal võimalik potentsiaalselt kasutada seadme kaamerat, sisse lülitada seadme mikrofon, teha kuvatõmmiseid jne. Rohkem infot selle konkreetse haavatavuse ja teiste Apple’i poolt parandatud haavatavuste kohta saab lugeda veebist:https://nakedsecurity.sophos.com/2022/09/12/apple-patches-a-zero-day-hol...võihttps://support.apple.com/en-us/HT201222.

Kes ja mida peaks tegema?

Apple pakub iPhone’idele kahte versiooni, kus turvanõrkus on parandatud: iOS 16 ja iOS 15.7.
iPadide puhul tuleks rakendada iPadOS 15.7 ning macOSi kasutavate seadmete puhul on see paigatud nii versioonis macOS Big Sur 11.7 kui ka macOS Monterey 12.6. Kui sinu Apple’i telefon, tahvelarvuti või arvuti on andnud märku nende versioonide rakendamise võimalikkusest, siis palun tee seda esimesel võimalusel!

Kirjeldatud nõrkuse parandamiseks on uuendused iOS 15.7 või iPadOS 15.7 kättesaadavad järgmistele mudelitele:

  • iPhone 6s ja uuemad;
  • iPad Pro (kõik mudelid):
  • iPad Air 2 ja uuemad;
  • iPad viies generatsioon ja uuem;
  • iPad mini 4 ja uuem;
  • iPod touch (seitsmes generatsioon)

iOS 16 saab rakendada järgmistele mudelitele:

  • iPhone 8 või uuem

Teema: iPhone, iPad, iOS, Turvaauk, Apple

Lisas: pistik | Lisatud: 15.09.2022 11:27

Vaata lisaks

Täna, 29. mail 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, esineb äikesevihma

Täna, 29. mail on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Paljudes kohtades sajab hoovihma. Sadu on mõnel pool tugev, on äikest ja rahet. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga, äikese ajal on tugevaid puhanguid. Õhutemperatuur on 24..29, kohati rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber. Eesti metsades püsib erakordselt suur tuleoht!

Täna, 28. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sajab hoovihma mitmel pool

Täna, 28. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest, sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 25..31, rannikul ja sajuhoogudes kohati 20°C ümber. Eesti metsades on erakordselt suur tuleoht!

Täna, 27. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 27. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 25..30, tuulele avatud rannikul 20°C ümber. Metsad on väga tuleohtlikud!

Täna, 25. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 25. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Pärastlõunal sajab kohati hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla ka rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 23..29, tuulele avatud rannikul ja sajuhoogudes 17..22°C. Metsad on väga tuleohtlikud!

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused