Kehtestati uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks Saaremaal ja Muhu saarel

Kehtestati uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks Saaremaal ja Muhu saarel

Kehtestati uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks Saaremaal ja Muhu saarel

Seoses koroonaviiruse laialdase levikuga Saaremaal allkirjastas eriolukorra juht Jüri Ratas eile Saaremaa ja Muhu valla eriolukorda täiendava korralduse, mille järgi peab pühapäevast oma uksed sulgema suurem osa kauplustest ja lähikontaktiga teenindusasutustest. Alates esmaspäevast hakkavad kehtima oluliselt rangemad liikumispiirangud. Eriolukorra juht kutsub tööandjaid üles võimaldama töötajatele maksimaalselt kaugtööd.

Vaata ka: Koroonaviiruse info ja kaardid ja Ööpäeva jooksul tehti enam kui 1000 koroonaviiruse testi, lisandus 39 positiivset juhtu ja Saaremaal suri Covid-19 tõttu 90-aastane mees, koroonaviirus nõudis Eestis teise ohvri

Piirangud mis hakkavad kehtima alates 29. märtsist

  • Alates 29. märtsist tohivad Saaremaal ja Muhu vallas lahti jäädaainult toidupoed, apteegid, sideettevõtete müügikohad, pangakontorid,pakiautomaadid, postkontorid, kauplused, kus müüakse või laenutatakseabivahendeid ja meditsiinitarbeid, samuti optikapoed. Ehituspoed tohivadavatuks jääda luugi- ja laomüügiks ning koju tellimiseks. Poe müügisaalpeab olema suletud. Avatuks tohivad jääda ka aianduspoed.
  • Külastajatele tuleb sulgeda kõik muud kauplused ja turud. Piirang ei kehti töötajate ja omanike kohta, et võimaldada e-kaubandust.
  • Alates 29. märtsist tuleb külastajatele kohapeal söömiseks sulgeda kõik toitlustusasutused, lubatud on toidu kaasaost ja kullerteenus toidu koju viimiseks.
  • Alates 29. märtsist tuleb sulgeda kõik lähikontakti nõudvad teenused: ilukirurgiateenused, ilu- ja isikuteenused (näiteks juuksuri-, maniküüri, pediküüri-, kosmeetiku-, tätoveerimis- ja solaariumiteenus), massaaži- ja muud taastusraviteenused heaoluteenusena.
  • Endiselt on lubatud on sotsiaal- ja tervishoiuteenused, supiköögiteenus, toiduabi, hoolekandeteenus, puudega lastele ja täiskasvanutele mõeldud teenused ning ravi- ja rehabilitatsiooniteenused.
  • Alates 29. märtsist tuleb külastajatele sulgeda ka raamatukogud.

Piirangud mis hakkavad kehtima alates 30. märtsist

  • Alates 30. märtsist peavad saarlased püsima kodus, väljas tohib käia toidupoes, apteegis, arsti juures. Tööle tohib minna juhul kui kaugtööd pole võimalik teha. Lubatud on laste viimine ja toomine lasteaiast. Vajadusel tohib minna hoolitsema vanurite, puudega inimeste ning abivajajate eest – tuleb kasutata isikukaitsevahendeid
  • Välja tohib minna lemmikloomaga jalutama või teda viia loomaarsti juurde, minna üksi või koos perega õue jalutama või sporti tegema Lubatud on käia postkontoris või pakiautomaadi juures. Lubatud on oma kinnistul liikumine, kodused metsa- ja põllumajandustööd, kalapüük, aiatööd
  • Väljas liikudes peab kaasas olema isikuttõendav dokument. Väljas liikumiseks kehtib üldine 2+2 reegel, mille kohaselt tohib avalikus ruumis üheskoos liikuda ainult 2 inimest ning teistest tuleb hoida 2-meetrist vahemaad.

Eriolukorra meetmete rakendamist jälgivad korrakaitsjad.

Allikas: Valitsus

Lisas: pistik | Lisatud: 29.03.2020 13:48 | Uuendatud: 29.03.2020 13:48

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused