Laupäeval tulemas torm

Laupäeval tulemas torm

Laupäeval tulemas torm

Laupäeval (11.07) jõuab Läänemere õhuruumi madalrõhkkond, mille kaugeks eelkäijaks oli troopiline tsüklon „Edouard“. Troopilise orkaani ägeduse on see keeris ammu minetanud. Kuid Euroopa 50-ndailt laiustelt kaasatoodud soe võib siinse jahedusega kokku puutudes anda madalrõhkkonnale jõulist energiat ja kiire ägenemise kaasa tuua.

Eeloleval ööl (11.07) jõuab madalrõhkkond Kuramaa rannikule, laupäeva hommikul Saaremaa kohale ja edasi üle Hiiumaa päevaks Soome lahele ning muutub järjest aktiivsemaks. Tuule tugevnemine algab hommikul Liivi lahel ja mandri lõunaservas, ennelõunal Hiiumaal, Väinamerel ja ka Kesk-Eestis ning pärastlõunal Põhja-Eestis. Edela- ja läänetuul, looderannikul ka loodetuul tõuseb puhanguti 20-26 m/s. Maksimaalsete iilideni tõusev tuul lõõtsub paar-kolm tundi ja selle järel rahuneb õhtul võrdlemisi kiiresti. Ööl vastu laupäeva algav vihmasadu on tugevam hommikul ja ennelõunal, pärastlõunal sadu ja pilved hõrenevad.

Tugev edela- ja läänetuul tõstab rannikul veetaset 60-90 cm, Pärnu lahes 100-130 cm keskmisest kõrgemale, kuid see jääb kriitilisest piirist tunduvalt madalamale.

Tuule suuna ja kiiruse muutused on üsna järsud ning kiiresti tugevaks paisuva tuule tõttu võiksid väikeste alustega lahel või merel käijad laupäeval sellest plaanist loobuda. Väljas liikudes tuleb arvestada võimalusega, et tormised iilid võivad puid murda. Eelnevalt on soovitav aias olevad lahtised kerged esemed kinnitada või siis siseruumidesse paigutada.

Allikas: Ilmateenistus


Teema: Ilm

Lisas: pistik | Lisatud: 10.07.2020 17:10 | Uuendatud: 10.07.2020 17:10

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused