UUS PISTIKUS:
Ligi 18 000 inimest on andnud allkirja petitsioonile mis nõuab samasoolistele paaridele abieluõigust

Ligi 18 000 inimest on andnud allkirja petitsioonile mis nõuab samasoolistele paaridele abieluõigust

Ligi 18 000 inimest on andnud allkirja petitsioonile mis nõuab samasoolistele paaridele abieluõigust

Tänahommikuse seisuga on ligi 18 000 eestimaalast andnud allkirja petitsioonile mis nõuab perekonnaseaduse muutmist, et võimaldada abielu ka samast soost paaridele.

Erakond Eestimaa Rohelised algatatud erakondadeülene petitsioon perekonnaseaduse muutmiseks, et võimaldada abielu ka samast soost paaridele, allkirjastati rahvalgatusportaalis rekordkiirusel – kogudes ööpäevaga 6000 inimese toetuse ja täna hommikuse seisuga on allkirja andnud juba pea 18 000 inimest ning see arv kasvab pidevalt.

“Ühiskond on andnud üliselge sõnumi, millest ei ole enam võimalik mööda vaadata,” ütles roheliste esimees Kaspar Kurve. “Meil on väga hea meel näha allkirju andmas ning petitsiooni jagamas ka teistesse erakondadesse kuuluvaid inimesi, mis näitab selgelt, et ühised väärtused on päevapoliitikast suuremad.”

“Meie eesmärk on seaduse muudatuse abil lõpetada inimeste diskrimineerimine. See võib olla ka meie viimane võimalus samast soost paare perekonnaseadusega kaitsta,” ütles partei teine juht Züleyxa Izmailova. “Õiguskantsler Ülle Madise teatas reedel “Aktuaalses kaameras”, et pärast kevadist abielureferendumit pole riigikogul enam võimalik perekonnaseadust ilma uue referendumita muuta. Seega jätkame allkirjade kogumist ja kutsume kõiki erakondi meie algatusega liituma ja seda levitama. Saadame koos valitsusele sõnumi, et Eesti on avatud, solidaarne ning empaatiline riik, kus vähemuste õigused on kaitstud.

Petitsiooniga on võimalik ühineda siin: www.rahvaalgatus.ee/initiatives/842dac27-bdda-45c3-bd95-407452b51c71


Teema: Abielu

Lisas: pistik | 25.10.2020 11:12

Vaata lisaks

Vaata ka

Kuidas isad lapsi hoiavad? Saad naerda :)
Naljakad ja kummalised Google Street View pildid (24 pilti)
Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | WordPressi uudised ja õpetused