Kaitseväes alustas teenistust üle 400 uue ajateenija

Kaitseväes alustas teenistust üle 400 uue ajateenija

Kaitseväes alustas teenistust üle 400 uue ajateenija

Sel nädalal alustas kaitseväe erinevates väeosades 11 kuu pikkust riigikaitselist väljaõpet üle 400 uue, talvise kutse ajateenija.

Viru jalaväepataljonis alustas teenistust üle 130 sõduri, kellest koolitatakse nooremallohvitserid ja autojuhid erinevatele 1. jalaväebrigaadi üksustele.

„Talvine kutse on ehk kõige olulisem kutse, sest nende sõdurite väljaõppest ja teotahtest sõltub kui häid sõdureid me õpetame suvel ja sügisel teenistusse tulevatest kutsealustest,“ ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga ja lisas, et seetõttu erineb mõnevõrra ka talvise kutse väljaõpe. „Lisaks sellele, et nad saavad sõjalise juhtimise baasõpet, anname me neile ka süvendatult õpetamise koolitust, et nad oskaksid võimalikult hästi tulevikus oma nooremaid kamraade aidata vajalikke teadmiste kinnistamisel.“

Sõjaväepolitsei Vahipataljonis asus teenistusse ligi 130 ning mereväes ligi 30 kutsealust. 2. jalaväebrigaadis alustas väljaõpet üle 40 ning toetuse väejuhatuse logistikapataljonis ligi 30 sõdurit. Küberväejuhatuses alustas teenistust üle 40 sõduri, kelle väljaõpe toimub sel aastal esmakordselt kaitseväe Ämari linnakus.

Kokku kutsub kaitseressursside amet ajateenistusse kolmel korral aastas: veebruaris ja juulis, kui üheteistkümnekuulise ajateenistuse käigus õpetatakse välja reservüksuste juhtivkoosseis ja autojuhid ning oktoobris, kui kaheksaks kuuks kutsutakse ajateenistusse tulevaste reservüksuste rivikoosseis.

Lisas: pistik | Lisatud: 02.02.2021 16:27 | Uuendatud: 02.02.2021 16:27

Vaata lisaks

Täna, 13. juulil 2024 lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb, võib sadada vähest vihma

Täna, 13. juulil on lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb. Kohati võib sadada vähest vihma, õhtul jõuab Liivi lahe ümbrusse ja mandri lõunaserva tugevam sajuvöönd, mis levib edasi põhja-kirde suunas, kohati on äikest. Puhub idakaare tuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s, õhtul tugevneb saartel ja Liivi lahe ümbruses kirde- ja idatuul 7-12, puhanguti kuni 19 m/s. Õhutemperatuur on 23..28, rannikul kohati kuni 20°C.

Mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada?

Allpool väike selgitus ja õppetus mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada.

Täna, 12. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 12. juulil on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, kohati on äikeseoht ja sadu võib olla tugev. Hommikul on paiguti udu. Pärastlõunal pilvisus järk-järgult hõreneb ja sajuvõimalus väheneb. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s, äikese ajal võib olla tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 20..26, rannikul kohati kuni 18°C.

Ilm täna, 11. juulil 2024 Eestis

Täna, 11. juulil on ennelõunal on Ida-Eestis vähese pilvisusega sajuta ilm, saartel ja Lääne-Eestis pilvisus tiheneb ja sajab hoovihma, on äikest, pärastlõunal on hoogsadusid äikesega ka mandri kesk- ja põhjaosas. Õhtul jõuab Liivi lahelt uus sajuala Lääne-Eestisse ning laieneb mandrile ja saartele, on äikest ning kohati on sadu tugev. Puhub valdavalt kagutuul 5-10, puhanguti 13, läänerannikul kuni 15 m/s, äikese ulatuvad puhanguid üle 20 m/s, õhtul lõunakaare nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 24..30, rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused