Tallinnas Haaberstis anti lusitaania teetigudele kõva lahing

Tallinnas Haaberstis anti lusitaania teetigudele kõva lahing

Tallinnas Haaberstis anti lusitaania teetigudele kõva lahing

Eile hilisõhtul toimusid Tallinnas Haabersti linnaosas Kakumäel ja Tiskres esmakordselt teotalgud, mille eesmärgiks oli piirata piirkonnas lusitaania teetigude levikut. Teotalgutel ühendasid jõud nii linnaosavalitsus kui kohalikud elanikud, et üheskoos võidelda võimust võtva võõrliigi vastu.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et vaatamata jahedale ja veidi vihmasele ilmale tulid elanikud aktsiooniga väga hästi kaasa ning kahe tunniga oli 240 liitrine konteiner tülikaid nälkjaid täis korjatud. „Ma tänan kõiki, kes talgutel osalesid ning oma panuse andsid, sest selle võõrliigi vastu saab vaid üheskoos tegutsedes,“ ütles linnaosavanema asetäitja.

Võitluses lusitaania teetigude vastu on linnaosavalitsus elanikele abi pakkunud ka varasemalt. „Kakumäele on juba teist hooaega paigaldanud spetsiaalselt tülikate nälkjate jaoks mõeldud kogumiskonteinerid, mida elanikud aktiivselt ja eesmärgipäraselt kasutavad ning linnaosavalitsus regulaarselt tühjendab. Paraku, on lusitaania teetigusid sel kevadel palju ja sellest ainult ei piisa. Seetõttu on vajalik koordineeritud tegevus, et võimalikult suurelt territooriumilt võimalikult palju neid kokku korjata ja hävitada ning seda veel enne kui igaüks neist kuni 400 muna lisaks muneb,“ rääkis Siljanov.

„Kui tahame lusitaania teetigude populatsiooni siin piirkonnas tõesti vähendada, siis on tegelikult vaja, et toimuksid regulaarsed ühiskorjed nii erakinnistutelt kui ka ühiskondlikelt aladelt. Kuna ka kogukond on selle mõttega päri ning valmis kaasa tulema, siis hakkavad linnaosas toimuma regulaarsed teotalgute neljapäevakud,“ tutvustas linnaosavanema asetäita edasisi plaane.

Linnaosavanema asetäitja sõnul on teotalgute neljapäevakutega oodatud liituma kõik teotahtelised vabatahtlikud. „Talgutega alustatakse neljapäeviti kell 20 ning talgulisi varustab nälkjate korjamiseks ja hävitamiseks vajalike vahenditega linnaosavalitsus,“ ütles Siljanov ning kinnitas, et korje toimub hajutatult ning kõiki piiranguid järgides. Talgujuhid ootavad vabatahtlikke vajalike vahenditega talgupunktides.

Teotalgutel toimub nii lusitaania teetigude korje kui ka taimepõhise tõrjevahendiga hävitamine. Korjevahendid (ämbrid, kummikindad ja kilekotid) ning tõrjevahendid on linnaosavalitsuse poolt. Ämbrid nälkjate korjeks on taaskasutusena saadud linnaosa lasteaedade ja koolide köökidest. Kokku korjatud nälkjad transpordib linnaosa valitsus Tallinna Väikeloomade Krematooriumisse.

Info talgupunktide asukohtadest on järgmisest nädalast leitav linnaosavalitause veebilehelt ja Facebooki kontolt.

Lisas: pistik | Lisatud: 22.05.2021 16:43 | Uuendatud: 22.05.2021 16:43

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused