Eesti valitsus vähendas järgmise aasta veeteetasusid 25% võrra

Eesti valitsus vähendas järgmise aasta veeteetasusid 25% võrra

Eesti valitsus vähendas järgmise aasta veeteetasusid 25% võrra

Logistikasektori toetuseks jätkab Eesti riik järgmise aasta lõpuni vähendatud veeteetasudega, et vähendada maksukoormust ja säilitada sektori kaubamahte ning töökohti.

2020. aasta aprillist 2021. aasta märtsini viidi veeteetasud merenduse toetamiseks nulli, 2021. aasta aprillist selle aasta lõpuni on tasud olnud vähendatud 50% võrra. Toetus pidi esmase otsuse järgi lõppema 2021. aastaga, kuid analüüside tulemusel jätkuvad vähendatud veeteetasud ka 2022. aastal, kuid väiksemal määral. 2022. aastal on veeteetasud vähendatud 25% võrra, mis tähendab riigile tasudest saamata jäänud tulu ca 5 miljonit eurot.

Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon tellitud analüüs näitas, et 2020. aastal sektorile loodud toetus tõi riigile rohkem tulu kui kulu. Kui saamata jäänud tulu võis mullu ulatuda ligikaudu 18 miljonini, siis PricewaterhouseCoopersi analüüsi järgi teenis kaubamahtude kasvust riik täiendavat tulu üle 16 miljoni euro. „Me saame vähendatud tasudega eelise, mis toob kaldasektorile rohkem kaupu ja tööd. Kärbete kõrval peab riik aktiivselt otsima võimalusi täiendava tulu teenimiseks ning veeteetasude alandamine on ennast ühe võimalusena tõestanud,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Analüüsi järgi oleksid ilma tasude alandamiseta kaubamahud kukkunud niivõrd palju, et saamata jäänud tulu oleks küündinud vähemalt 35 miljonit euroni.

Kevadel vastuvõetud riigi eelarvestrateegias aastateks 2022-2025 ei olnud veeteede tasude langetamisega eelarves arvestatud. „Vaatasime valitsuses selle teema põhjalikult üle. Tasudest vabastamine on ära hoidnud Eesti kaubamahtude olulise languse. Mul on hea meel, et ka valitsuspartnerid nägid, et oleme leidnud kiireks mahtude taastamiseks ning kriisist edukaks väljumiseks hea lahenduse. Peame jätkama samal kursil,“ lisas Aas.

„Parem oleks muidugi jätkata vähemalt 50%-lise tasude alandamisega, aga saame järgmise aasta tulemuste põhjal hinnata, milline oleks püsiv ja pikaajaline lahendus, et jätkata meie kaldasektori arengu toetamisega,“ lisas Aas.

2020. aasta aprillist 2021. aasta märtsini lõpuni oli veetee tasude maksmise kohustuse peatamisega jäänud riigile laekumata hinnanguliselt 18 miljonit eurot. 2021. aasta aprillist selle aasta lõpuni on veetee tasud vähendatud poole võrra, mis tähendab riigile ligikaudu 6,6 miljonit eurot saamata jäävat tulu.


Teema: Eesti Valitsus

Lisas: pistik | Lisatud: 03.10.2021 18:36

Vaata lisaks

Täna, 19. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 19. juulil pilves selgimistega ilm. Mandril sajab mitmel pool hoovihma, kohati võib olla äikest, õhtul jääb sajuhooge harvemaks. Tuul pöördub kõikjal läände- ja loodesse 4-10, puhanguti 13, rannikul 7-12, põhjarannikul puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 17..23°C.

Täna, 18. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 18. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, õhtul sajuhood harvenevad. Puhub edela- ja läänetuul 4-10, puhanguti kuni 13, Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 19..24°C.

Täna, 17. juulil 2024 Eestis pilvkate lääne poolt tiheneb, esineb äikest ja tugevat sadu

Täna, 17. juulil pilvkate lääne poolt tiheneb. Vihmahood liiguvad saartelt üle maa ida-kirde suunas, on äikest ja tugevat sadu. Keskpäeval saartelt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s, saartelt alates pöördub tuul edelasse ja läände, puhangud tugevnevad Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 20..25, enne sadu Kesk- ja Ida-Eestis kuni 28°C.

Täna, 16. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 16. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mõnes kohas sajab hoovihma. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-7, puhanguti kuni 10 m/s, õhtul pöördub idakaarde. Õhutemperatuur on 24..28, rannikul 20..23°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused