Mitmed Kinder kaubamärgi tooted on korjatud ennetavalt müügilt

Mitmed Kinder kaubamärgi tooted on korjatud ennetavalt müügilt

Mitmed Kinder kaubamärgi tooted on korjatud ennetavalt müügilt

Maiustustetootja Ferrero Ardennes S.A Belgia tootja on alustanud üle Euroopa mitmete Kinder kaubamärgi toodete tagasikutsumist ennetava meetmena. Tagasikutsutavaid tooteid seostatakse võimaliku Salmonellaga saastumisega.

Põllumajandus- ja Toiduameti peaspetsialist Triinu Allika sõnul on hetkel teada, et kõnelaused toodete partiid on jõudnud müügile AS Prisma Peremarket kauplustesse, kes kõrvaldas vastavad partiid müügilt ja algatas ka nende tagasikutsumise tarbijalt. „Amet jätkuvalt kogub informatsiooni tagasi kutsumisele kuuluvate toodete kohta. Kõik Eesti teadaolevad maaletoojaid ja edasimüüjaid on juhtumist teavitatud. Juhul, kui veel tooted on jõudnud Eestisse teavitab amet sellest jooksvalt,“ selgitas Allika.

Kinder tooteid seostatakse võimaliku saastumisega Salmonellaga ja salmonelloosi haigusjuhtumitega mitmes Euroopa riigis, sealhulgas Suurbritannias, Saksamaal, Iirimaal, Norras, Hollandis, Luksemburgis, Rootsis ja Prantsusmaal.

„Juhul, kui selgub, et teatud toodete partiid on jõudnud Eestisse, siis tuleb need müügilt eemaldada. Maaletoojad ja kauplejad peavad tooted tagasi kutsuma ka tarbijatelt,“ kirjeldas Allika. Selleks, et info jõuaks võimalikult paljude tarbijateni, on oluline, et maaletoojad korraldaksid vajadusel teavituse tagasikutsutud toodetest ka üleriigilise meedia vahendusel.

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) koos Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskusega (ECDC) koostamas haiguspuhangu kiirhinnangut. Eesmärk on kaardistada hetkeolukord ja aidata riikidel ühiselt leida puhangu nakkusallikas ja see eemaldada. EFSA and ECDC investigate multi-country Salmonella outbreak linked to chocolate products.

Salmonelloos on nakkushaigus, mida põhjustab Salmonella bakter. Salmonellad on looduses laialt levinud mikroorganismid, mis esinevad loomade seedetraktis, aga ka linnumunades, toorpiimas ja mujal loomsetes ning mitteloomset päritolu toiduainetes. Salmonella on toidul märkamatu ega muuda toidu lõhna ja maitset. See on kõige sagedamini esinev bakteriaalne toidumürgitus. Salmonelloosi ennetamiseks tuleb täita isiku- ja toiduhügieeninõudeid. Salmonella kohta leiab rohkem ameti kodulehelt.

Tarbijatel, kes on kõnealustest partiidest endale tooteid soetanud, on õigus pöörduda kaebusega kaupleja poole, kust toode osteti. AS Prisma Peremarket kutsub tagasi järgmiste toodete partiid:

Lisas: pistik | Lisatud: 07.04.2022 12:57

Vaata lisaks

Täna, 29. mail 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, esineb äikesevihma

Täna, 29. mail on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Paljudes kohtades sajab hoovihma. Sadu on mõnel pool tugev, on äikest ja rahet. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga, äikese ajal on tugevaid puhanguid. Õhutemperatuur on 24..29, kohati rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber. Eesti metsades püsib erakordselt suur tuleoht!

Täna, 28. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sajab hoovihma mitmel pool

Täna, 28. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest, sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 25..31, rannikul ja sajuhoogudes kohati 20°C ümber. Eesti metsades on erakordselt suur tuleoht!

Täna, 27. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 27. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 25..30, tuulele avatud rannikul 20°C ümber. Metsad on väga tuleohtlikud!

Täna, 25. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 25. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Pärastlõunal sajab kohati hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla ka rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 23..29, tuulele avatud rannikul ja sajuhoogudes 17..22°C. Metsad on väga tuleohtlikud!

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused