Uus valitsus kogunes täna esimesele istungile

Uus valitsus kogunes täna esimesele istungile

Uus valitsus kogunes täna esimesele istungile

Eesti Vabariigi uus ametisse astunud valitsus tutvus oma esimesel istungil Stenbocki majas töökorralduslike küsimustega. Riigikantselei andis ülevaate, kuidas on korraldatud ministri töö valitsuse liikmena, milline on peaministri ja ministrite asendamise kord, kuidas toimub suhtlemine riigikoguga ning osalemine Euroopa Liidu otsustusprotsessis.

Uus valitsus astus ametisse teisipäeval, 19. juulil, loe ka: Uus valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Peaministri korralduse kohaselt asendavad peaministrit tema äraolekul välisminister Urmas Reinsalu ja viimase äraolekul siseminister Lauri Läänemets. Kui mõlemad on ära, asendab peaministrit rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus. Peaministri asendamise järjekord hõlmab kõiki ministreid.

Istungil osalemine on ministri kohustus. Istungilt võib minister puududa ainult peaministri nõusolekul, välja arvatud riigikogu või Euroopa Liidu Nõukogu istungil osalemise korral, millest teavitatakse ette.

Valitsus on otsustusvõimeline, kui istungist võtab osa peale peaministri vähemalt pool valitsuse koosseisust.

Vaata ka esimest valitsuse pressikonverentsi:

Fotod: Raul Mee / riigikantselei


Teema: Eesti Valitsus

Lisas: pistik | Lisatud: 21.07.2022 17:16

Vaata lisaks

Läti MM-rallit juhib esimese katse järel Rovanperä, rehvivalikuga alt läinud Tänak seitsmes

Esmakordselt Lätis peetava autoralli maailmameistrivõistluste kaheksanda etapi esimese kiiruskatse võitis Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) näitas alles seitsmendat aega. Seejuures kasutasid erinevalt eestlasest kõik temast kiiremad olnud kaasvõistlejad oma masinatel pehme rehviseguga jalavarje.

Täna, 19. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 19. juulil pilves selgimistega ilm. Mandril sajab mitmel pool hoovihma, kohati võib olla äikest, õhtul jääb sajuhooge harvemaks. Tuul pöördub kõikjal läände- ja loodesse 4-10, puhanguti 13, rannikul 7-12, põhjarannikul puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 17..23°C.

Täna, 18. juulil 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 18. juulil on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, õhtul sajuhood harvenevad. Puhub edela- ja läänetuul 4-10, puhanguti kuni 13, Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 19..24°C.

Täna, 17. juulil 2024 Eestis pilvkate lääne poolt tiheneb, esineb äikest ja tugevat sadu

Täna, 17. juulil pilvkate lääne poolt tiheneb. Vihmahood liiguvad saartelt üle maa ida-kirde suunas, on äikest ja tugevat sadu. Keskpäeval saartelt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s, saartelt alates pöördub tuul edelasse ja läände, puhangud tugevnevad Lääne-Eesti rannikul kuni 15 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 20..25, enne sadu Kesk- ja Ida-Eestis kuni 28°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused