Tallinna Lennujaam lõpetas 2022. aasta esimese poole kasumiga

Tallinna Lennujaam lõpetas 2022. aasta esimese poole kasumiga

Tallinna Lennujaam lõpetas 2022. aasta esimese poole kasumiga

2022. aasta esimesel poolaastal läbis Tallinna lennujaama 1 202 989 reisijat, mida oli neli korda rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Kontsern teenis esimesel poolaastal kasumit seejuures 5.4 mln eurot.

Piirangute kadumine, uute sihtkohtade lennuplaani lisamine ning inimeste soov taas reisida, tõi endaga kaasa lennuliikluse prognoositust kiirema taastumise. AS-i Tallinna Lennujaam esimese poolaasta tulud kokku olid 30,9 mln eurot, millest 23,9 mln eurot moodustas müügikäive, mis oli otseselt seotud reisijate ja mittelennundustulude teenimisega. Kontserni kulud olid esimesel poolaastal kokku 25,4 mln eurot. Kontserni EBITDA oli 9,4 mln eurot.

Võrreldes 2019. aastaga oli reisijate arv 21% madalam, kuid seoses mittelennunduse teenuste mahu kasvuga oli kontserni müügikäive kokku 2019. aasta tasemel. Tulenevalt kommunaalkulude olulisest kasvust olid kulud, vaatamata tõhusatele kokkuhoiumeetmetele eelnevatel aastatel, kriisieelsel tasemel.

Heale majandustulemusele vaatamata on kontserni juhtkond jätkuvalt suunanud oma fookuse kulude efektiivsele majandamisel. „Vaatamata sellele, et esimese poolaasta majandustulemused olid head, arvestame sügise osas nii inflatsiooni kui ka koroonaviiruse riskidega,“ rääkis AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liige Anneli Turkin ning lisas, et kolmandas kvartalis võib eeldada tugeva nõudluse püsimist, kuid üldise Euroopa lennujaamade alamehitatuse ja sellega seotud teenindusvõimsuse tõrgete tõttu jääb liikluse kasv piiratuks.

Esimesel poolaastal investeeris ettevõte 6,1 mln eurot, muuhulgas 1,8 mln eurot Tallinna lennujaama lahkuva pagasi sorteerimissüsteemi, 1,4 mln eurot Tallinna reisiterminali Schengeni eelootealade laiendusse, 0,5 mln eurot Tallinna reisiterminali lahkuva pagasiala laiendusse, 0,5 mln eurot päikeseparkide ehitusse. Samuti jätkusid tööd Pärnu lennujaamas.

„2022. aastal planeerib ettevõtte kokku investeerida 23,6 mln eurot. Projekte ning nende realiseerimist on mõjutanud ehitusmaterjalide hinnatõus ja kättesaadavus ning sõjast tulenev üldine ebakindlus. Väljakutsetele vaatamata peame jätkuvalt oluliseks nii Tallinna kui ka regionaalsete lennujaamade arendamist ning parendamist“.

Allikas: Tallinna Lennujaam


Teema: Tallinna Lennujaam

Lisas: pistik | Lisatud: 10.08.2022 18:11

Vaata lisaks

Ilm on täna, 28. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm, võib sadada vähest vihma

Ilm on täna, 28. septembril Eestis pilves selgimistega ilm, õhtu poole paljudes kohtades selgineb. Kohati võib sadada vähest vihma. Ennelõunal on paiguti udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-8, õhtul Lääne-Eesti saartel puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 17..20, Kagu-Eestis kuni 23°C.

Täna, 27. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 27. septembril on Eestis pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest hoovihma. Puhub lõunakaare tuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s, pärastlõunal nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 17..22°C.

Kuidas edasijõudnud tehnoloogia parandab meelelahutuskogemusi

Meelelahutusvaldkonnas jääb tehnoloogia sageli tagaplaanile, kuid see muudab radikaalselt viisi, kuidas me meelelahutust kogeme. Tehnoloogia arenguga oleme hakanud nautima filme, muusikat ja mänge täiesti uutel viisidel, mida me ei oleks osanud mõni aasta tagasi ette kujutada.

Täna, 25. septembril 2023 Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm

Täna, 25. septembril on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja lõunatuul 3-9, Lääne-Eesti saartel ja looderannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 16..18°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused