Kaitseminister Pevkur esitab Välisluureameti uueks juhiks Kaupo Rosina

Kaitseminister Pevkur esitab Välisluureameti uueks juhiks Kaupo Rosina

Kaitseminister Pevkur esitab Välisluureameti uueks juhiks Kaupo Rosina

Kaitseminister Hanno Pevkur saatis täna, 6. oktoobril Vabariigi Valitsusele ja Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalvekomisjonile ettepaneku nimetada Välisluureameti uueks peadirektoriks Kaupo Rosin.

Välisluureameti peadirektori nimetab ametisse kaitseministri ettepanekul Vabariigi Valitsus, kuulates ära Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni arvamuse.

Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul on Kaupo Rosin tugev kandidaat Välisluureameti juhi kohale. „Tema ligi 20 aastane kogemus luures, millest viimased neli aastat kõrgel ametikohal NATO peakorteris, on andnud talle hea ettevalmistuse välisluure juhi kohale asumiseks. Olen veendunud, et Kaupo Rosin saab talle pandud kõrgete ootustega kenasti hakkama,“ märkis minister.

Pevkur lisas, et otsuse tegemisel mängis olulist rolli Kaupo Rosina suhtevõrgustik NATO liitlastega. „Luuremaailmas on väga oluline usalduslike suhete olemasolu meie partneritega. Olles olnud viimased neli aastat NATO peakorteris pidevas kontaktis kõigi meie liitlastega ja saades seal ka laiemat vaadet luurele, loob see head eeldused asuda tööle ilma pikema sisseelamisajata. Meil kellelgi pole täna luksust kaotada praeguses julgeolekuolukorras isegi ühte päeva, seetõttu palun ka Riigikogu komisjonil esimesel võimalusel koguneda, et vastav arvamus valitsusele ka esitada,“ lisas minister.

Kolonel Kaupo Rosin juhib praegu küberväejuhatust. Aastail 2018-2022 oli Rosin NATO peakorteri luure- ja julgeolekudivisjoni analüüsiüksuse asedirektor ja enne seda juhtis aastail 2012-2018 kaitseväe luurekeskust.

„On suur au olla Välisluureameti peadirektori kandidaat. Eriti praeguses julgeolekukeskkonnas on adekvaatne luureinfo aluseks õigeaegsetele otsustele. Ootan väga kohtumist oma uute kolleegidega, kellega koos kiiresti edasi liikuda. Teha on meil väga palju. Soovin tänada Mikk Marranit, kes on oma ametiaja jooksul Välisluureametit väga tugevasti edasi arendanud ning saavutanud oma sise- ja välisriiklike partnerite sügava lugupidamise,“ ütles Kaupo Rosin.

Välisluureameti senine peadirektor Mikk Marran lahkub ametist 1. novembril.

„Mul on hea meel, et uue peadirektori kandidaat on aegsasti selgeks saanud. Välisluureamet saab Kaupo Rosina näol endale kogenud juhi. Olen kolonel Rosinaga väga tihedalt koos töötanud viimase kümne aasta jooksul ja olen veendunud, et Kaupo Rosin võetakse Välisluureameti kolleegide poolt hästi vastu. Tema professionaalsus ning positiivne suhtumine sobivad hästi välisluure tegutsemisstiiliga“, ütles Mikk Marran.

Välisluureameti peamine ülesanne on koguda, analüüsida ja edastada infot Eestit puudutavate väliste julgeolekuohtude kohta, andes nii panuse Eesti riigikaitse ja julgeolekupoliitika kujundamisse. Välisluureamet tagab ka turvalise side riigi salastatud võrkudes ja teeb välisvastuluuret, et kaitsta Eesti diplomaate ja välisoperatsioonidel teenivaid kaitseväelasi. Samuti kaitseb Välisluureamet Eestile edastatud salastatud välisteavet, täites riigi julgeoleku volitatud esindaja ülesandeid.

Uudise foto: Kaitseministeerium


Teema: Eesti Valitsus

Lisas: pistik | Lisatud: 06.10.2022 16:26

Vaata lisaks

Ilm on täna, 28. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm, võib sadada vähest vihma

Ilm on täna, 28. septembril Eestis pilves selgimistega ilm, õhtu poole paljudes kohtades selgineb. Kohati võib sadada vähest vihma. Ennelõunal on paiguti udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-8, õhtul Lääne-Eesti saartel puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 17..20, Kagu-Eestis kuni 23°C.

Täna, 27. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 27. septembril on Eestis pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest hoovihma. Puhub lõunakaare tuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s, pärastlõunal nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 17..22°C.

Kuidas edasijõudnud tehnoloogia parandab meelelahutuskogemusi

Meelelahutusvaldkonnas jääb tehnoloogia sageli tagaplaanile, kuid see muudab radikaalselt viisi, kuidas me meelelahutust kogeme. Tehnoloogia arenguga oleme hakanud nautima filme, muusikat ja mänge täiesti uutel viisidel, mida me ei oleks osanud mõni aasta tagasi ette kujutada.

Täna, 25. septembril 2023 Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm

Täna, 25. septembril on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja lõunatuul 3-9, Lääne-Eesti saartel ja looderannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 16..18°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused