Riik pikendas omavalitsustele Ukraina sõjapõgenike aitamisega seotud kulutuste hüvitamise perioodi

Riik pikendas omavalitsustele Ukraina sõjapõgenike aitamisega seotud kulutuste hüvitamise perioodi

Riik pikendas omavalitsustele Ukraina sõjapõgenike aitamisega seotud kulutuste hüvitamise perioodi

Eesti riik pikendas tähtaega, mil kohalikud omavalitsused saavad taotleda hüvitist Ukraina sõjapõgenikele vältimatu abiga seotud kuludeks. Omavalitsused saavad taotleda toetust kuni novembrini tehtud väljaminekute eest. Taotluste esitamise tähtaeg on 16. detsember.

„Paraku kestab sõda Ukrainas jätkuvalt ning ukrainlased peavad senini oma kodudest põgenema, vajades teiste riikide abi mujal eluga hakkama saamiseks,“ nentis riigihalduse minister Riina Solman. „Eesti eesotsas meie kohalike omavalitsustega on juba näidanud ülesse soojust ja abivalmidust Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmisel ja aitamisel. Riik peab olema linnadele ja valdadele jätkuvalt toeks, katmaks nende vältimatud kulud, mis neil on kaasnenud sõjapõgenike aitamisega. Seetõttu pikendasime ka vastavate hüvitiste taotlemise tähtaega.“

Kokku eraldab riik Ukraina sõjapõgenike vältimatu aitamisega seotud kulude hüvitamiseks 3,3 miljonit, millest on juba toetusi antud üle 2 miljoni eest.

Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmise ja vältimatu abi pakkumisega seotud kulud hüvitab riik omavalitsustele kolmes osas. Esmalt maksti omavalitsustele toetust kevadel, seejärel sügisel ning nüüd veel ka aasta lõpus.

Hüvitist makstakse vastavalt omavalitsuste esitatud tegelikele kuluandmetele. Toetust makstakse põgenike majutuse, toitlustamise, esmatarbeesemete, hädapärasteks toiminguteks vajaliku transpordi ja esmase nõustamise eest. Kulude hüvitamine toimub määruses kehtestatud kindlate piirmäärade ulatuses.

Vältimatu abi andmine algab põgeniku Eestisse saabumisel ja lõpeb, kui elamisloa andmise otsuse või rahvusvahelise kaitse menetluse lõpliku otsuse kättetoimetamisest on möödunud 30 päeva. Enamasti on isikul selleks ajaks ravikindlustus ja püsiva elupinna olemasolul on ta hakanud saama toimetulekutoetust. Pärast toimetulekutoetuse määramist on inimesele loodud eeldused iseseisvaks toime tulemiseks ning omavalitsuse vältimatu abi osutamine ei ole enam vajalik.


Teema: Venemaa sissetung Ukrainasse 2022, Ukraina, Eesti Valitsus

Lisas: pistik | Lisatud: 09.11.2022 10:45

Vaata lisaks

Täna, 29. mail 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, esineb äikesevihma

Täna, 29. mail on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Paljudes kohtades sajab hoovihma. Sadu on mõnel pool tugev, on äikest ja rahet. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga, äikese ajal on tugevaid puhanguid. Õhutemperatuur on 24..29, kohati rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber. Eesti metsades püsib erakordselt suur tuleoht!

Täna, 28. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sajab hoovihma mitmel pool

Täna, 28. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest, sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 25..31, rannikul ja sajuhoogudes kohati 20°C ümber. Eesti metsades on erakordselt suur tuleoht!

Täna, 27. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 27. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 25..30, tuulele avatud rannikul 20°C ümber. Metsad on väga tuleohtlikud!

Täna, 25. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 25. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Pärastlõunal sajab kohati hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla ka rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 23..29, tuulele avatud rannikul ja sajuhoogudes 17..22°C. Metsad on väga tuleohtlikud!

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused