Alates tänasest alustasid Maakaitseväelased kolmepäevase väljaõppega

Alates tänasest alustasid Maakaitseväelased kolmepäevase väljaõppega

Alates tänasest alustasid Maakaitseväelased kolmepäevase väljaõppega

Täna, laupäeval, 16. septembril alustavad õppusel Ussisõnad osalevad Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna reservväelased oma täiendõppega, misjärel nad liiguvad oma vastutusaladele.

„Lisaks eile alanud relva- ja laskeõppele saavad reservväelased uuendada oma baasteadmisi kokku kuuest erinevast teemast, sealhulgas ka taktikaline lahingukannatanu käsitlemine ja pioneerioskuste A-kategooria,“ ütles väljaõppe eest vastutav maakaitseringkonna veebel staabiveebel Ott Sepp. „Samuti viiakse läbi taktikaõpe, kus on fookuses jaovaritsus ja jaorünnak. Kõik see on kokkuvõttes vajalik, et reservväelased oleksid valmis andma endast parima ja täitma ülesandeid koostööharjutuses.“

Ussisõnade esimeses etapis formeeriti juhtivkoosseis ja korraldati väljaõpe. Pärast värskendustreeningut osalevad maakaitseväelased Alutaguse, Jõgeva, Järva ja Viru malevate vastutusalas peetaval koostööharjutusel, millel maakaitseüksused harjutavad erinevaid taktikalisi ülesandeid, mis on vajalikud oma vastutusalal tegutsemiseks.

Õppusel osalevatel maakaitseüksuse liikmetel on soovi korral võimalus astuda Kaitseliidu liikmeks, et olla rohkem kaasatud oma üksuse tegevustesse ja hoida oma väljaõppetaset kõrgemal.

Õppus Ussisõnad on Eesti ajaloo suurima reservväelaste väljaõpetamisele keskenduv õppekogunemine. Kuue nädala jooksul oodatakse õppusele ligi 10 000 reservväelast, kes määrati 2022. aasta jooksul maakaitseüksuste koosseisu.

Õppus Ussisõnad kestab 28. augustist kuni 8. oktoobrini. Kirde maakaitseringkonna vastutusalas toimub õppus 13.-22. september 2023.

Uudise foto: Indrek Jurtšenko/Kaitsevägi


Teema: Riigikaitse, Kaitseliit, Eesti Kaitsevägi

Lisas: pistik | Lisatud: 16.09.2023 12:04

Vaata lisaks

Täna, 29. mail 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, esineb äikesevihma

Täna, 29. mail on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Paljudes kohtades sajab hoovihma. Sadu on mõnel pool tugev, on äikest ja rahet. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga, äikese ajal on tugevaid puhanguid. Õhutemperatuur on 24..29, kohati rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber. Eesti metsades püsib erakordselt suur tuleoht!

Täna, 28. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sajab hoovihma mitmel pool

Täna, 28. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest, sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 25..31, rannikul ja sajuhoogudes kohati 20°C ümber. Eesti metsades on erakordselt suur tuleoht!

Täna, 27. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 27. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 25..30, tuulele avatud rannikul 20°C ümber. Metsad on väga tuleohtlikud!

Täna, 25. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 25. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Pärastlõunal sajab kohati hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla ka rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 23..29, tuulele avatud rannikul ja sajuhoogudes 17..22°C. Metsad on väga tuleohtlikud!

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused