Paldiski sadamast algas tuulegeneraatorite osade transportimine Tootsi tuuleparki

Paldiski sadamast algas tuulegeneraatorite osade transportimine Tootsi tuuleparki

Paldiski sadamast algas tuulegeneraatorite osade transportimine Tootsi tuuleparki

Laupäeval, 6. aprillil algas tuulegeneraatorite suurte mõõtmetega osade vedu Paldiski Lõunasadamast Tootsi tuuleparki. Transport toimub peamiselt õhtusel ja öisel ajal, alustades Paldiskist liikumist ajavahemikus 19.00–22.00. Vedude eeldatav kestus on kokku kolm kuud.

See tähendab, et aprillis, mais ja juunis võib öistel aegadel näha liikumas suuri veoseid ning liiklus võib olla häiritud.

Veoteena kasutatakse põhi- ja tugimaanteedest Tallinna–Paldiski teed Paldiskist Keilani, Tallinna ringteed ning Tallinna–Pärnu teed, Tallinna–Rapla–Türi teed ning Pärnu–Rakvere–Sõmeru teed.

Veoseid liigub samaaegselt kuni neli, veoste maksimaalne pikkus on umbes 100 meetrit ning raskeimate veoste mass ületab 150 tonni. Suurte mõõtmete ja masside tõttu liiguvad eriveokid tavaliiklusest aeglasemalt ning nende manöövrid on aeganõudvad.

„Liiklus on vedude ajal häiritud ning liiklusseisakud võivad kesta isegi kuni 30 minutit. Palume kaasliiklejatel varuda aega ja kannatlikkust ning täname mõistva suhtumise eest,“ ütles Transpordiameti erivedude koordinaator Marko Jürimaa.

Kaasliiklejate turvalisust tagatakse paljude saateautode ja reguleerijatega, kellel on luba liiklust peatada ja ümber suunata. Reguleerijate märguanded on kohustuslikud ja nende järgimine vähendab oluliselt liiklusseisakute aega. Saateauto on kergesti äratuntav kollase värvuse ja puna-valge triibulise esi- ja tagaosa järgi.

Sopi-Tootsi tuulepark on Eleringi poolt arendatav park Põhja-Pärnumaal Tootsi asula lähedal kuhu kerkib hiljemalt 2025. aasta teiseks kvartaliks kokku 38 tuulegeneraatorit kokku võimsusega 255 MW ja aastatoodanguga circa 680 GWh.

Video transpordist:

Uudise foto: Brita Puusemp (Transpordiamet)


Teema: Elering

Lisas: pistik | Lisatud: 08.04.2024 11:07 | Uuendatud: 08.04.2024 11:21

Vaata lisaks

Täna, 29. mail 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, esineb äikesevihma

Täna, 29. mail on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Paljudes kohtades sajab hoovihma. Sadu on mõnel pool tugev, on äikest ja rahet. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga, äikese ajal on tugevaid puhanguid. Õhutemperatuur on 24..29, kohati rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber. Eesti metsades püsib erakordselt suur tuleoht!

Täna, 28. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sajab hoovihma mitmel pool

Täna, 28. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest, sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikesega kaasnevad tugevamad puhangud. Õhutemperatuur on 25..31, rannikul ja sajuhoogudes kohati 20°C ümber. Eesti metsades on erakordselt suur tuleoht!

Täna, 27. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 27. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 25..30, tuulele avatud rannikul 20°C ümber. Metsad on väga tuleohtlikud!

Täna, 25. mail 2024 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 25. mail on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Pärastlõunal sajab kohati hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla ka rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 23..29, tuulele avatud rannikul ja sajuhoogudes 17..22°C. Metsad on väga tuleohtlikud!

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused