Eelmise aasta juuniga võrreldes kasvas Eestis turistide arv 2%

Eelmise aasta juuniga võrreldes kasvas Eestis turistide arv 2%

Eelmise aasta juuniga võrreldes kasvas Eestis turistide arv 2%

Statistikaameti värsketel andmetel peatus 2025. aasta juunis Eesti majutusettevõtetes 391 000 turisti, mida on 2% rohkem kui aasta varem samal ajal. Välisturiste oli 5% rohkem ja siseturiste 2% vähem kui mullu.

„Juunis külastas Eesti majutusettevõtteid 214 600 välis- ja 176 400 siseturisti. Nii nagu ka eelmise aasta juunis, peatus meil rohkem välisturiste (55%) kui siseturiste (45%),“ selgitas statistikaameti juhtivanalüütik Helga Laurmaa.

2025. aastal on välisturistide arv kasvanud enamikul kuudel. „Mulluse juuniga võrreldes oli nüüd majutusettevõtetes välisturiste küll 5% enam, kuid nende arv ei ole veel täielikult pandeemiaaegsest madalseisust taastunud,“ tõdes ta. „Siseturiste oli majutusettevõtetes eelmise aasta juuniga võrreldes 2% vähem, aga üldiselt on siseturism hästi taastunud, ületades 2019. aasta juuni taset 16% võrra.“

Kõige enam turiste saabus tänavu juunis Eestisse Soomest – kokku 79 300 ning nad moodustasid 37% kõigist majutuskohtades peatunud välisturistidest. Läti turiste oli 23 500 (11%), Saksamaalt saabus 19 100 (9%), Leedust ja Ameerika Ühendriikidest kummastki 9100 (4%), Suurbritanniast 8200 (4%), Aasia riikidest 7800 (4%) ja Poolast 6100 (3%) turisti. „Aastases võrdluses vähenes Soome ja Leedu turistide arv, kuid see-eest suurenes see arv Läti, Saksamaa, Ameerika Ühendriikide, Suurbritannia ja mitmete teiste riikide puhul,“ lausus analüütik.

Majutatud välisturistidest 82% olid juunis Eestis puhkusereisil ning 14% tööreisil. Välisturistidest 71% eelistas ööbida Harju maakonnas, järgnesid Pärnu (11%), Tartu (7%) ja Saare maakond (4%) ning Ida-Viru, Lääne ja Lääne-Viru maakonnad, kus igaühes peatus 2% välisturistidest. Valga ja Viljandi maakonnas peatus kummaski 1% välisturistidest.

„Majutuskohtades ööbinud siseturistidest olid 76% puhkuse- ja 16% tööreisil. Kõige enam peatus siseturiste Harju maakonnas (27%), järgnesid Pärnu (14%), Ida-Viru (10%), Tartu ja Saare maakond (kummaski 8%). Lääne, Lääne-Viru ning Valga maakonnas peatus kõigis 6% siseturistidest,“ ütles Laurmaa.

Turistid jäid majutusettevõtetesse kokku ligi 716 500 ööks, neist 406 200 olid välisturistide ja 310 300 siseturistide ööbimised.

Juunis oli võimalik peatuda 1207 majutuskohas. Turistide kasutuses oli ligi 25 900 tuba ja 61 100 voodikohta, täidetud oli 50% tubadest. Ööpäev maksis majutusettevõttes keskmiselt 55 eurot inimese kohta. See on 12% kallim kui 2024. aasta juunis ning 34% kallim kui 2019. aasta samas kuus. Harjumaal maksis üks ööpäev inimese kohta 65 eurot, Pärnumaal 52 eurot, Lääne-Viru- ja Põlvamaal 49 eurot, Saaremaal 48 eurot, Läänemaal 46 eurot, Tartu- ja Võrumaal 44 eurot ning Ida-Virumaal 35 eurot.


Teema: Turism, Statistika

Lisas: pistik | Lisatud: 08.08.2025 12:10

Vaata lisaks

Täna, 27. detsembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab vihma ja lörtsi

Täna, 27. detsembril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Ajuti sajab vihma ja lörtsi, õhtul ka lund. Loodetuul tugevneb mandril 7-12, puhanguti 17, lääneosas kuni 20 m/s, saartel ja rannikul 14-20, puhanguti kuni 27, õhtul 18-25, puhanguti kuni 32 m/s. Õhutemperatuur on 1..6°C.

Ilm muutub laupäeval tuuliseks kogu Eestis, saartel oodatakse eriti ohtlikku tormi

Keskkonnaagentuur hoiatab, et laupäeval, 27. detsembril, jõuab Eestisse väga tugev tormituul. Lääne-Eesti saartele ja Läänemere põhjaosale on väljastatud kolmanda taseme ehk eriti ohtliku ilma hoiatus, mis viitab suurele kahjude ning eluohtlike olukordade riskile.

Täna, 26. detsembril 2025 on Eestis selge ja vähese, kohati vahelduva pilvisusega sajuta ilm

Täna, 26. detsembril 2025 on Eestis selge ja vähese, kohati vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Õhtul pilvisus lääne poolt alates tiheneb ning kohati on udu. Puhub loode- ja põhjatuul 4-10, puhanguti 14, Virumaa rannikul puhanguti kuni 16 m/s, õhtu poole tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 1..7°C, õhtupoolikul langeb.

Miks klaviatuur on QWERTY, mitte tähestiku järjekorras?

Kui vaatame arvuti- või kirjutusmasina klaviatuuri, tekib paljudel loogiline küsimus: miks tähed ei ole paigutatud lihtsas tähestikulises järjekorras? Selline lahendus tunduks ju palju loogilisem ja kergemini õpitav. Vastus peitub aga rohkem kui 150 aasta taguses tehnoloogias ja inimkäitumises.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Jõuluvanale jõululuuletused leiad Pistikust