Hiiumaa jäätee jõudis sadade miljonite vaatajateni üle maailma

Hiiumaa jäätee jõudis sadade miljonite vaatajateni üle maailma

Hiiumaa–Saaremaa vahelise jäätee avamist ja kasutamist on kajastanud paljud ülemaailmsed agentuurid ja rahvuslikud meediakanalid. Teema jõudis uudisteagentuuride Associated Press ja Reuters kaudu rahvusvahelisse infovoogu ja suurte väljaannete ning tele- ja videokanalite publikuni. Teiste hulgas tegid üle mere kulgevast autoteest uudislood Guardian, Euronews, ABC News, The Weather Channel, Der Spiegel, Stern ja Die Welt.

Viiteid kajastusest on tulnud ka araabiamaadest ning sellesisulisi uudiseid on jagatud loendamatutes sotsiaalmeediapostitustes. Hinnanguliselt on Hiiumaa sel viisil jõudnud sadade miljonite vaatajate ekraanidele.

Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Peikel ütles, et kuigi huvi jäätee vastu oli ette ennustatav, on uudise nii lai levik ikkagi üllatuseks, mis aitab kaasa Hiiumaa kui sihtkoha tutvustamisele nii kaugematel turgudel kui Eestis.

„Ametlikku jääteed Hiiumaale pole ammu avatud, mistõttu võis eeldada, et paljud tulevad sellele sõitma lihtsalt uudishimust. Hiiumaa tuntusele aitab see muidugi tublisti kaasa. Oleme Hiiumaad jõudumööda tutvustanud paljudel erinevatel sihtturgudel nii Euroopas kui kaugemal, kuid oma ressurssidega ei suudaks me kuidagi jõuda selliste lugeja- ja vaatajanumbriteni. Seetõttu on selline võimaus imeline ja teeb ainult head meelt,“ selgitas Peikel.

Ta lisas, et Hiiumaa turismiklaster ning selle liikmed on ka omalt poolt aidanud kaasa Hiiumaa kui talvise sihtkoha tuntuse tõstmisele ning positiivseid näiteid jääteed mööda saarele saabunud turistidest on jaganud mitmed ettevõtted.

Hiiumaa jäätee 2026
Hiiumaa jäätee

Esialgu on saabujad peamiselt Eestist, Lätist ja Leedust. Kuid jäätee uudise mõju on Peikeli hinnangul pikaajalisem: „Kui huviline on juba kord Hiiumaast nii ekstravagantse asjaolu tõttu kuulnud, võtab ta meie järgmise sõnumi juba palju meelsamini ja hõlpsamalt vastu. Ja ehk teeb ka külastusotsuse lihtsamalt.“

Et Hiiumaa jäätee uudis nii suureks sensatsiooniks on paisunud, tuleneb Peikeli sõnul rohkem muutunud meediamaastikust ja inimeste hinnangutest kui sõnumi erakordsusest.

„Tegelikult pole üle jää sõitmises ju midagi erilist. Saarte inimesed on alati üle jää käinud ning taliteed on olnud sajandeid kiireks ja mugavaks ühendusviisiks. Ka mandri maanteed ehitati üle soode ja rabade alles sadakond aastat tagasi ja enne seda võeti pikemad sõidud ette ikka talvel. Selle poolest sobib jäätee-uudis meie sõnumiga hästi, et Hiiumaal võib tänini leida ehtsat pärandkultuuri ja tervet rannarahva mõtteviisi,“ kommenteeris Peikel.

Uudise fotod: Kristel Peikel


Teema: Jäätee

Lisas: pistik | Lisatud: 12.02.2026 14:38 | Uuendatud: 12.02.2026 15:17

Vaata lisaks

Täna, 21. juulil 2026 Eestis pilves selgimistega, mitmel pool vihma, kohati äikest

Täna, 21. juulil 2026 on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma, kohati on äikeseoht. Puhub kirde- ja põhjatuul 5-12, rannikul puhanguti kuni 18 m/s, Kagu-Eestis muutliku suunaga tuul 2-7, õhtu poole tuul kõikjal nõrgeneb. Õhutemperatuur on 13..18, Kagu-Eestis kuni 21°C.

WordPress 7.0.2 uuendusega kiireloomulised turvaparandused kahele ohtlikule haavatavusele

WordPress avaldas versiooni 7.0.2, mis keskendub täielikult turvalisusele ning parandab kaks tõsist haavatavust. Arendajad soovitavad kõigil veebilehtede omanikel uuendus esimesel võimalusel paigaldada.

Kiirmaksete tulevik Põhjamaade online-kasiinodes: mida toob Brite ja avatud pangandus

Eesti on üks maailma kõige sularahavabamaid riike. Pood, parkla, bussipilet, arstivisiidi tasu, maksuameti tagastus: enamik meist ajab need asjad korda telefoni, kaardi või e-identiteediga, ilma et rahakotti üldse avaks. Just seetõttu ei ole eestlasele midagi imelikku lubaduses, et raha liigub kontolt kontole mõne sekundiga.

Täna, 20. juulil 2026 on Eestis oodata pilves selgimistega ilma

Täna, 20. juulil 2026 on Eestis oodata pilves selgimistega ilma. Mitmel pool sajab hoovihma, keskpäeva paiku Põhja-Eestis sajuhood hõrenevad. Õhtu poole jõuab Lõuna-Eestisse ja Liivi lahe ümbrusesse laiem sajuala, on äikest, tugevaid vihmahooge ja võimalik ka rahe. Tuul pöördub kõikjal kirdesse ja tugevneb 5-11, puhanguti kuni 14, rannikul 17 m/s. Õhutemperatuur on 17..21, Kagu-Eestis kuni 23°C.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!