UUS PISTIKUS:
Tallinna Sadama uue kruiisiterminali ehitab YIT

Tallinna Sadama uue kruiisiterminali ehitab YIT

Tallinna Sadama uue kruiisiterminali ehitab YIT

Tallinna Sadam sõlmis lepingu YIT Eesti ASiga uue kruiisiterminali ehitamiseks Tallinna Vanasadamasse. Lepingu maksumus on 13,7 miljonit eurot. Uue kruiisiterminali valmimine on planeeritud juulikuusse 2021 avalikustas Tallinna Sadam plaanid.

Multifunktsionaalne ja keskkonnasõbralik kruiisiterminal ehitatakse Vanasadamasse olemasolevate kruiisikaide vahetusse lähedusse. Mööda mereäärt ja tulevase kruiisiterminali katusetasandilt kuni muuli otsani rajatakse linnarahvale avatud jalutuspromenaad koos rohealadega.

Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juhi Peeter Nõgu sõnul on tulevase kruiisiterminali puhul lähtutud nii kruiisireisjate kui ka linnakodanike vajadustest. Eesti suurima mereväravana ning esimese mulje loojana soovime pakkuda meie pealinna külastajatele parimat külastuselamust. Vähemtähtis pole mereääre avamine linnakodanikele ja külastajatele. Usume, et uuest terminalist ja avatud jalutuspromenaadist saab linna üks visiitkaartidest ning armastatud ajaveetmiskoht kohalikele.

Nii terminali sise- kui ka välisarhitektuuris keskendutakse võimalikult keskkonnasäästlike lahenduste ja materjalide kasutamisele. Hoones kasutatakse merekütet ja päikesepaneelidest saadavat energiat. Hoone mahutab kuni 2000 inimest ja väljaspool kruiisihooaega on plaanis terminali hoones korraldada üritusi, kontserte ja konverentse. Kruiisihooaeg kestab Tallinnas aprilli lõpust oktoobrini. 2019. aastal külastas Tallinna Vanasadamat 338 kruiisilaeva ja 656 tuhat kruiisireisijat.

Terminali tehniline disain lähtub eelnevalt teostatud uuringust, kus selgitati välja millised energiasäästlikud ja ökoloogiliselt jätkusuutlikud lahendused on sobivad hoone ehituseks Põhjamaa kliimas, mis võimaldaks hoonet kasutada ka väljaspool kruiisihooaega. Uuring teostati Green Cruise Port projekti raames, mida kaasfinantseeris Euroopa Liit Interreg Baltic Sea programmi kaudu.

Lisas: pistik | 08.01.2020 16:37

Kommenteeri

BB-kood:


Smailid:
Rõõmus Näitab keelt Naljakas Kuri Kurb
Nimi:

E-mail:

Kommentaar:


Vaata lisaks

Vaata ka

Kuidas isad lapsi hoiavad?
Kuidas isad lapsi hoiavad? Saad naerda :)
Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | WordPressi uudised ja õpetused