Ratas arutas pankurite esindajatega majanduse tulevikku

Ratas arutas pankurite esindajatega majanduse tulevikku

Ratas arutas pankurite esindajatega majanduse tulevikku

Peaminister Jüri Ratas, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem ja maaeluminister Arvo Aller kohtusid eile Eesti Panga ja Pangaliidu liikmetega, et rääkida üldisest majandusolukorrast ja valitsuse kriisiabimeetmete rakendamisest.

Vaata ka: Koroonaviiruse info ja Koroonaviiruse kaart ja statistika koos diagrammidega

"Koroonaviiruse levik on finantssektorit viimastel kuudel märgatavalt mõjutanud. Majandus on saanud löögi ja pangad näevad seda vahetult, oma klientide kaudu," ütles peaminister Jüri Ratas. Ta rõhutas, et hea koostöö finantsasutustega on kriisi edasisel lahendamisel väga oluline. "Inimesi ja ettevõtteid on palju aidanud see, et pangad võimaldasid hätta sattunutele laenupuhkuse saamist. Edaspidi on tähtis, et suudaksime vaadata võimalikult pikalt ette ja saaksime ettevõtlusele pakkuda vajalikku tuge, et majandusaktiivsus hakkaks taas kasvama. Kõike seda pidades muidugi silmas inimeste elu ja tervise kaitset."

Ratas lisas, et praeguseks on käivitunud ka suurem osa lisaeelarves kokku lepitud toetusmeetmeid, mis on juba abistanud nii töötajaid kui ka ettevõtteid. Nende rakendamisega jätkatakse. Kohtumisel otsustati ka, et pangad kaasatakse väljumisstrateegia majanduse elavdamise kava aruteludesse.

Pangad andsid ülevaate oma laenuportfellide seisust ning tutvustasid tulevikuprognoose.

Peaminister kohtus pangandussektori esindajatega ka märtsis, et arutada kriisiabimeetmete väljatöötamist. Regulaarsete kokkusaamistega jätkatakse.

Eilsel kokkusaamisel osalesid veel Madis Müller (Eesti Pank), Kilvar Kessler (Finantsinspektsioon), Lehar Kütt (Kredex), Raul Rosenberg (Maaelu Edendamise Sihtasutus), Katrin Talihärm (Pangaliit), Erkki Raasuke (Luminor), Olavi Lepp (Swedbank), Allan Parik (SEB), Erki Kilu (LHV) ja Margus Rink (Coop Pank).

Lisas: pistik | Lisatud: 12.05.2020 15:57

Kommenteeri

BB-kood:


Smailid:
Rõõmus Näitab keelt Naljakas Kuri Kurb
Nimi:

E-mail:

Kommentaar:


Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused