Elektritõukeratas meie tulevikus – ulmelised ja realistlikud lahendused

Elektritõukeratas meie tulevikus – ulmelised ja realistlikud lahendused

Elektritõukeratas meie tulevikus – ulmelised ja realistlikud lahendused

Elektritõukeratas on tulnud selleks, et jääda. Pole kahtlustki, et ajaga muutub see veelgi tavalisemaks ning ühel hetkel võib olla lausa haruldane see, kes ei kasutagi vähemalt aegajalt elektritõukeratast. Milline võiks aga välja näha elektritõukeratta tulevik? Ei ole ju võimalik, et loodud lahendus on nii hea, et mingeid muutusi ei olegi oodata.

Kuidas autod meie ellu jõudsid?

Paljud inimesed näeksid hea meelega elektritõukerataste kadumist, sest hindavad neid ohtlikuks. Tõmbame siinkohal paralleele automaailmaga, sarnasusi on rohkem, kui oskad algul pakkuda. Täpselt samamoodi peeti 1920. aastatel ka autosid kohutavalt ohtlikeks ning üsna kiirelt võeti vastu seaduseid, et linnatänavatel on maksimumkiirusena lubatud 40 km/h või isegi 25 km/h. Lisaks oli probleem sellega, kuhu siis autosid õigupoolest parkida sai ning parkida võis.

Tõukerataste kasutajatele kõlab see kõik tuttavalt. Mingid kasvuvalud on möödapääsmatud, kuid elektritõukeratta lisandumine on ikkagi valutum. Tuleb lihtsalt teha muutusi, et elektritõukeratas oleks turvalisem nii sellega sõitjale kui teistele liiklejatele.

Näiteks on enamik meie linnadest ehitatud, mõeldes autojuhtidele ja nende mugavusele. See tähendab kitsaid kõnniteid ning ilma erilise kaitseta ja kehvasti ühendatud kergliiklusteid ja rattaradu. Ka kõige kvaliteetsem elektritõukeratas ei ole sellises keskkonnas mugav kasutada. Laiendades kõnniteid ja rattaradu, lisades vajadusel turvabarjääre ning luues mugava ja loogilise teevõrgustikku, on paar suurt muret juba lahendatud.

Elektritõukeratas ning seadused

Nii nagu autodele määrati kiirusepiirangud, on neid oodata ka elektritõukerataste maailmas. Heaks näiteks on Soome, kus sõltuvalt tõukeratta maksimaalsest kiirusest on kõnniteel sõit kas lubatud või keelatud. Ühelt poolt võib see olla segadust tekitav, ent samas on see ka loogiline. Kiirelt liikuv elektritõukeratas sobib palju paremini samas tempos liikuvate jalgrataste ja autode juurde, kui kordades aeglasemalt liikuvate jalakäijate vahele sõeluma.

Ja samamoodi nagu algul oli jalakäijatel raske harjuda autode olemasoluga, nõuab elektritõukeratta kasutajate ning autojuhtide-jalakäijate vaheline suhe aega. Aja ning seaduste ja eeskirjade abil kujunevad uued harjumused ja käitumismallid, mis kujunevad üsna kiirelt osaks meie igapäevaelust. Ehk just seetõttu ongi viimane aeg surfata veebipoodide Kaup24 ja Hansapost lehtedel ning valida välja endale sobivaim mudel.

Rohelisest veel rohelisemaks!

Huvitava turvalisandina on oodata suunatulesid! Seda just nendeks puhkudeks, kui tõukeratas suunataksegi jalgrataste või autode vahele liikuma, kus on vaja oma manöövritest märku anda, ent mida on käesignaaliga ohtlik teha. Veelgi märkimisväärsem on see, et kuigi elektriline tõukeratas on juba nüüd üks keskkonnasõbralikumaid transpordivahendeid, muutub see ajaga veelgi rohelisemaks, säästlikumaks ja efektiivsemaks.

Kindlasti on oodata maksimaalse läbitava distantsi suurenemist ehk et ühe laadimisega jõuab kaetud märkimisväärselt pikema maa-ala. Üheks lahenduseks, et pakkuda pikemat sõiduvõimalust ilma laadimiste arvu suurendamata, on vahetatavad akud! Kui aku tühi, saaks kasutaja teha kiire peatuse laadimisjaamas ning võtta uue, täis laetud aku ja oma reisi jätkata. Kuigi juba praegu on olemas elektritõukeratas, millel on eemaldatav aku, siis tulevikus on neid veelgi rohkem.

Lisas: pistik | Lisatud: 28.06.2022 17:22

Vaata lisaks

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud nii suurte kui väikeste poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee nad rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused