Mis teeb Mercedest premium-klassi auto?

Mis teeb Mercedest premium-klassi auto?

Mis teeb Mercedest premium-klassi auto?

Me kõik teame tuntud kõnekäändu, et ega nimi meest riku. Sama mõtet parafraseerides võiks öelda, et ega ainult nimi tee mehest meest.

Mercedes-Benzi autode puhul on küll ainuüksi marginimi staatuse sümboliks kujunenud, kuid samas ei piirdu Mercedese kuulsus pelgalt kõlava nime ja pika ajalooga, vaid sel autol on ka tasemel sisu.  

Mis on siis  muutnud Mercedese premium-klassi autoks, luksuse ja kvaliteedi sünonüümiks ning eeskujuks, mille poole teised autotootjad salamisi kadedusega kiikavad?

Esmaklassiline mugavus

Kõige teravamalt tajub Mercedese sõidumugavust mitte mõnest muust autost  Mercedesesse istudes, vaid hoopis Mercedesest endast mõnda teise autosse istudes. Peale „mersu“ roolis istumist ei tundu varem mõnusa ja heana näinud muu margi masin enam kuidagi Mercedesega võrdväärne. Tajud koheselt, et Mercedes oli sujuvam, tasasem, dünaamilisem ja mugavam. 

Päris täpselt ei saagi näpuga näidata, milles üks või teine konkurent Mercedesele alla jääb, aga tervikuna tajub vahet hästi. See on kogusumma materjalidest, teadmistest, kogemustest ja sellest kirjeldamatust „miskist“, mida Mercedes on kümnendite kaupa oma autodele lisada osanud.

Tehnoloogiline ülekaal 

On üldteada, et kui soovid näha tulevikku ehk seda, millisel tehnilisel tasemel on keskklassi autod 5-10 aasta pärast, siis vaata tänaseid Mercedese tippmudelitel välja toodud uuendusi. 

Mercedes on uute tehnoloogiate väljatöötamisel ja kasutuselevõtul autotootjate absoluutses tipus. Olgu näiteks tegemist ohutus- või mugavusvarustusega, Mercedes on igal juhul esimeste tootjate seas, kes need oma sõidukite standardvarustusse lisab. 

Ostjale tähendab see seda, et kui uue Mercedese soetamine käib üle jõu, siis tasub igal juhul osta Mercedes järelturult. Auto tehnilise taseme osas ei ole vaja oma ootustele järeleandmisi teha ka siis, kui sõiduvahendiks on kasutatud Mercedes.

Vastupidavad jõuallikad

Mercedese mootorid on äärmiselt töökindlad, pikaealised ja vastupidavad. 

Ega ilmaasjata ole pikki aastaid Saksamaa teedel  ringi vuranud taksod just nimelt Mercedesed. Taksode kasutus on tavalise keskmise autokasutusega võrreldes kordi intensiivsem. Ööd ja päevad mööda tiheda liiklusega linnatänavaid triikides saavad taksode mootorid päris korralikult vatti. 

Ebakvaliteetsed ja kehva kvaliteediga mootorid säärasele ekspluatatsioonile vastu ei peaks ja just seetõttu ongi Mercedes Saksamaa taksojuhtide usalduse pälvinud.

Kõrgekvaliteedilised materjalid 

Juba autosse istudes on Mercedese puhul näha, et tähelepanu on pööratud ka kõige väiksematele detailidele. Salongis kasutatud materjalid on esmaklassilised ja hinnaklassile kohased. Kõik sõitjateruumis käe alla jäävad materjalid on pehmed ja tekitavad luksusliku mulje. 

Koostekvaliteet on sakslastele iseloomulikult kõrgel tasemel, mitte kuskilt ei naksu ega nagise ning auto salong püsib ka kehvemates teeoludes sõites mugav ja vaikne.

Mercedesele ainuomane fluidum

Just nagu Applel on õnnestunud oma iPhonedele teiste tootjate telefonidega võrreldes mingi sõnul seletamatu aura luua, nii tundub ka Mercedese ladudes olema piisavalt maagilist haldjatolmu, mida oma tehasest välja veerevatele autodele peale puistata ja mis annab nende autodele selle erilise sära ja maine. 

Peaaegu, et instinktiivselt vaadatakse igat Mercedest roolivat meest või naist väikese salajase kadedusega ning võetakse alateadlikult inimesena, kes tuleb oma eluga väga hästi toime. 

Tõepoolest, tuleb tõdeda, et Mercedes loobki oma sohvritele teatud imidži. Jah, mõni Mercedese juht ei pruugi seda rolli alati automargile vääriliselt välja kanda, kuid Mercedes ise on auto, mis oma hea maine ja nime alati auga välja kannab.

Lisas: pistik | Lisatud: 30.09.2022 14:47

Vaata lisaks

Ilm on täna, 28. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm, võib sadada vähest vihma

Ilm on täna, 28. septembril Eestis pilves selgimistega ilm, õhtu poole paljudes kohtades selgineb. Kohati võib sadada vähest vihma. Ennelõunal on paiguti udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-8, õhtul Lääne-Eesti saartel puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 17..20, Kagu-Eestis kuni 23°C.

Täna, 27. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 27. septembril on Eestis pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest hoovihma. Puhub lõunakaare tuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s, pärastlõunal nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 17..22°C.

Kuidas edasijõudnud tehnoloogia parandab meelelahutuskogemusi

Meelelahutusvaldkonnas jääb tehnoloogia sageli tagaplaanile, kuid see muudab radikaalselt viisi, kuidas me meelelahutust kogeme. Tehnoloogia arenguga oleme hakanud nautima filme, muusikat ja mänge täiesti uutel viisidel, mida me ei oleks osanud mõni aasta tagasi ette kujutada.

Täna, 25. septembril 2023 Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm

Täna, 25. septembril on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja lõunatuul 3-9, Lääne-Eesti saartel ja looderannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 16..18°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused