Tänahommikune, 18. mai seis - ööpäevaga lisandus 10 positiivset testi, 1 inimene suri

Tänahommikune, 18. mai seis - ööpäevaga lisandus 10 positiivset testi, 1 inimene suri

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 671 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 10 ehk 1,5 protsenti osutusid positiivseks.

Vaata ka: Koroonaviiruse info ja Koroonaviiruse kaart ja statistika koos diagrammidega

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus 2 positiivset testi tulemust Harjumaale (neist 1 Tallinna), 2 Pärnumaale, 1 Saaremaale ja 3 Läänemaale. 2 tulemuse puhul on maakond teadmata.

18. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 43 inimest, neist 4 on juhitaval hingamisel. Tänaseks on haiglast koju saadetud 290 inimest, lõpetatud 301 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1443  inimest. Neist 938 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (65,0%), 505 inimese puhul (35,0%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Möödunud ööpäeva jooksul suri Kuressaare haiglas 79 aastane naine.  Kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 64 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud üle 70 tuhande esmase testi, nendest 1 784 ehk 2,5 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Maailmas on koroonaviirusesse nakatunud enam kui 4,4 miljonit inimest, viiruse tõttu on surnud üle 300 tuhande inimese.

Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisas: pistik | Lisatud: 18.05.2020 10:55 | Uuendatud: 18.05.2020 10:55

Vaata lisaks

Ungari OTP pank ostab Luminori ja siseneb Balti pangandusturule

Ungari pangandusgrupp OTP Bank on sõlminud lepingu, millega omandab Balti riikide suuruselt kolmanda pangandusgrupi Luminori. Tehingu lõpuleviimine sõltub veel vajalike regulatiivsete heakskiitude saamisest.

Täna, 21. juulil 2026 Eestis pilves selgimistega, mitmel pool vihma, kohati äikest

Täna, 21. juulil 2026 on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma, kohati on äikeseoht. Puhub kirde- ja põhjatuul 5-12, rannikul puhanguti kuni 18 m/s, Kagu-Eestis muutliku suunaga tuul 2-7, õhtu poole tuul kõikjal nõrgeneb. Õhutemperatuur on 13..18, Kagu-Eestis kuni 21°C.

WordPress 7.0.2 uuendusega kiireloomulised turvaparandused kahele ohtlikule haavatavusele

WordPress avaldas versiooni 7.0.2, mis keskendub täielikult turvalisusele ning parandab kaks tõsist haavatavust. Arendajad soovitavad kõigil veebilehtede omanikel uuendus esimesel võimalusel paigaldada.

Kiirmaksete tulevik Põhjamaade online-kasiinodes: mida toob Brite ja avatud pangandus

Eesti on üks maailma kõige sularahavabamaid riike. Pood, parkla, bussipilet, arstivisiidi tasu, maksuameti tagastus: enamik meist ajab need asjad korda telefoni, kaardi või e-identiteediga, ilma et rahakotti üldse avaks. Just seetõttu ei ole eestlasele midagi imelikku lubaduses, et raha liigub kontolt kontole mõne sekundiga.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!