Ameerika Ühendriikide pommitaja B-52 harjutas Eesti õhuruumis koos liitlastega

Ameerika Ühendriikide pommitaja B-52 harjutas Eesti õhuruumis koos liitlastega

Ameerika Ühendriikide pommitaja B-52 harjutas Eesti õhuruumis koos liitlastega

„Ameeriklased viibivad mitmeid kordi aastas oma lennuüksustega Ämaris ning osalevad regionaalsetel kui ka ainult Eestis korraldatavatel õppustel. Tänase koostööharjutusega demonstreeris Ühendriikide õhuvägi oma globaalset ulatust ning kinnitas, et liitlassuhted on neile tähtsad,“ lisas kolonel Sirk.

Strateegiline pommitaja B-52 saabus Eestisse Ameerika Ühendriikidest Põhja-Dakotast Minot õhuväebaasist, lennu ajal sooritati ka õhus tankimine. Pommitajat saatsid Eesti õhuruumis Prantsusmaa õhuväe hävitaja Mirage 2000-5 Ämarist ja Suurbritannia Eurofighter Šiauliai lennubaasist Leedust. Tallinna kohalt suunduti harjutust kordama Riia lennujaama ümbrusesse.

Sarnaseid õppusi korraldavad Ameerika Ühendriigid regulaarselt, et hinnata oma valimisolekut ning vajadusel täita ka enda julgeolekukohustusi. Samuti suurendatakse harjutustega NATO liitlaste treenitustaset, mis on vajalik potentsiaalsetele kriisidele reageerimiseks üle maailma.

B-52 on Ameerika Ühendriikide õhuväe suurima pommitaja, mis võeti esmakordselt kasutusele juba 1955. aastal. Pidevate uuenduste tulemusel on lennuki praegu kasutuses olev variant varustatud moodsate mootorite, raadioelektroonika ja relvastusega.

Lennuki relvastusesse kuuluvad nii traditsioonilised kui ka juhitavad pommid, miinid ning mitmesugused tiibraketid. Moderniseeritud B-52 varustuse hulka kuulub ka terve rida kaasaegseid elektroonilise sõjapidamise vahendeid.

B-52 suudab kanda kuni 27,5 tonni erinevat relvastust ja võib lennata kiirusega kuni 1047 km/h, 15 kilomeetri kõrgusel ning ilma tankimata kuni 16 000 kilomeetri kaugusele. Pommitaja suurim kaal õhkutõusmisel on 220 tonni.

Uudise foto: Kaitsevägi


Teema: NATO

Lisas: pistik | Lisatud: 15.06.2020 18:16 | Uuendatud: 15.06.2020 18:17

Vaata lisaks

Täna, 21. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, sajab hoovihma ja võib olla äikest

Täna, 21. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Sajab hoovihma, kohati võib olla äikest, õhtul sajud vähenevad. Puhub valdavalt kirde- ja idatuul 2-7, põhjarannikul puhanguti 11 m/s, Kagu-Eestis on tuul nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on 19..24°C

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused