Tartu Linnavalitsus ja Terviseamet kutsuvad tartlasi käituma vastutustundlikult ja ettevaatlikult, et pidurdada ühiselt koroonaviiruse levik Tartus

Tartu Linnavalitsus ja Terviseamet kutsuvad tartlasi käituma vastutustundlikult ja ettevaatlikult, et pidurdada ühiselt koroonaviiruse levik Tartus

Tartu Linnavalitsus ja Terviseamet kutsuvad tartlasi käituma vastutustundlikult ja ettevaatlikult, et pidurdada ühiselt koroonaviiruse levik Tartus

Reedel kogunesid Tartu linnavalitsuse kriisimeeskond ning ametkondade vaheline kriisikoosolek, et arutada koroonaviiruse levikuga tekkinud olukorda Tartus.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on olukord Tartus jätkuvalt tõsine ja nõuab kõigilt tartlastelt vastutustundlikku käitumist. "Linnavalitsus võtab omalt poolt ette mitmeid samme viiruse leviku ennetamiseks ja piiramiseks. Otsustasime jätta ära linna korraldatava pühapäevaks kavandatud Curly Stringsi kontserdi ning sulgesime linna lasteaedades Tähtvere ja Mõmmik ühe rühma, kus oli kokkupuuteid viirusekandjatega. Selleks, et kaitsta meie kõige haavatavamaid gruppe, seame sisse ajutise külastuskeelu Tartu Hooldekodus ja Vaimse Tervise Hooldekeskuses," täpsustas Klaas.

Tartu Linnavalitsuse ja Terviseamet soovitavad kahe lähima nädala jooksul vältida siseruumides toimuvaid üritusi, hoida avalikes kohtades ja üritustel distantsi, desinfitseerida või pesta regulaarselt käsi  ning kehva enesetunde korral jääda koju.

Terviseameti Lõuna regionaalosakonna juhataja Tiia Luhti sõnul ei pea noored väsimust, nohu, ninakinnisust, peavalu, silmapõletikku, kurgukipitust, maitsetunde kadumist või liigesevalu haiguseks. "Just need on aga koroonaviiruse kõige levinumad tunnused, mille ilmnemisel tuleks jääda koju ja perearstiga ühendust võtta," lisas Luht.

Terviseamet ja linnavalitsus juhivad avalike ürituste korraldajate tähelepanu, et tuleb luua sellised tingimused, kus inimesed ei oleks üritustel omavahel tihedas kontaktis ja tagatud oleksid kätedesinfitseerimise võimalused. "Praegune haiguse levik näitab, et nakkus saadakse peamiselt siseüritustelt. Tegemist on n-ö pidude ja seltskondade haigusega. Kui me ei saa haigust kontrolli alla, siis tuleb kõne alla uuesti rangemate piirangute seadmine," sõnas Luht.

Allikas: Tartu Linnavalitsus


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 03.08.2020 09:37 | Uuendatud: 03.08.2020 09:37

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused