Reinsalu kohtumisel Soome välisministri Pekka Haavistoga: töötame selle nimel, et piirid ei läheks lukku

Reinsalu kohtumisel Soome välisministri Pekka Haavistoga: töötame selle nimel, et piirid ei läheks lukku

Reinsalu kohtumisel Soome välisministri Pekka Haavistoga: töötame selle nimel, et piirid ei läheks lukku

Välisminister Urmas Reinsalu ja Soome välisminister Pekka Haavisto arutasid eilsel kohtumisel Eesti ja Soome kahepoolseid suhteid ning pikaajalisi plaane nende arendamiseks.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

„Kuigi Eesti ja Soome koostöö on paljudes valdkondades niigi tihe, on selle edendamiseks veel mitmeid võimalusi. Nende koondamiseks leppisime kokku koostada uus, järjekorras kolmas Eesti-Soome suhete raport, mis annaks aluse ühisteks eesmärkideks,“ ütles Urmas Reinsalu.

Eesti välisminister tutvustas minister Haavistole Eesti olukorda ja koroonakriisi haldamist. „Selgitasin Haavistole Eesti huvi säilitada maksimaalne inimeste vaba liikumine. Pakkusin välja erinevaid võimalusi, milliste usaldusmeetmetega saaks ilma täieliku karantiinikohustuseta vältida viiruse levikut üle Eesti-Soome piiri,” rääkis Reinsalu. „Tegin ettepaneku taaskäivitada Eesti-Soome kahepoolne COVID-19 töörühm, et infovahetust ja koostöövõimalusi piiriülese liikumise reeglite osas asjaomaste ametiasutuste vahel täpsemalt edasi arutada. Mul on hea meel, et Soome selle ettepanekuga nõustus,“ sõnas Reinsalu. Lisaks arutasid ministrid võimalikku ühist tegevust Eesti ja Soome ettevõtluse ekspordivõime toetamiseks COVID-19 kontekstis.

„Pekka Haavisto kõneles oma kohtumisest Svjatlana Tsihhanovskajaga ja kinnitasime Eesti-Soome sarnased vaated Valgevenes toimuva kohta,“ tõdes Reinsalu. „Valgevene vajab uusi legitiimseid valimisi ning rahumeelsetel protestidel arreteeritud isikud tuleb kohe vabastada ning  nende kallal vägivallatsejad vastutusele võtta.“

Muu hulgas arutasid ministrid regioonile olulisi algatusi, näiteks meretuuleparkide rajamist Läänemerel, samuti aktuaalseid Euroopa Liidu küsimusi. Globaalse välispoliitika osas oli kõne all ÜRO Julgeolekunõukoguga seotu.

Vaata ka välisministrite ühist pressikonverentsi:


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 31.08.2020 08:38 | Uuendatud: 31.08.2020 08:38

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused