Reinsalu kohtumisel Soome välisministri Pekka Haavistoga: töötame selle nimel, et piirid ei läheks lukku

Reinsalu kohtumisel Soome välisministri Pekka Haavistoga: töötame selle nimel, et piirid ei läheks lukku

Reinsalu kohtumisel Soome välisministri Pekka Haavistoga: töötame selle nimel, et piirid ei läheks lukku

Välisminister Urmas Reinsalu ja Soome välisminister Pekka Haavisto arutasid eilsel kohtumisel Eesti ja Soome kahepoolseid suhteid ning pikaajalisi plaane nende arendamiseks.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

„Kuigi Eesti ja Soome koostöö on paljudes valdkondades niigi tihe, on selle edendamiseks veel mitmeid võimalusi. Nende koondamiseks leppisime kokku koostada uus, järjekorras kolmas Eesti-Soome suhete raport, mis annaks aluse ühisteks eesmärkideks,“ ütles Urmas Reinsalu.

Eesti välisminister tutvustas minister Haavistole Eesti olukorda ja koroonakriisi haldamist. „Selgitasin Haavistole Eesti huvi säilitada maksimaalne inimeste vaba liikumine. Pakkusin välja erinevaid võimalusi, milliste usaldusmeetmetega saaks ilma täieliku karantiinikohustuseta vältida viiruse levikut üle Eesti-Soome piiri,” rääkis Reinsalu. „Tegin ettepaneku taaskäivitada Eesti-Soome kahepoolne COVID-19 töörühm, et infovahetust ja koostöövõimalusi piiriülese liikumise reeglite osas asjaomaste ametiasutuste vahel täpsemalt edasi arutada. Mul on hea meel, et Soome selle ettepanekuga nõustus,“ sõnas Reinsalu. Lisaks arutasid ministrid võimalikku ühist tegevust Eesti ja Soome ettevõtluse ekspordivõime toetamiseks COVID-19 kontekstis.

„Pekka Haavisto kõneles oma kohtumisest Svjatlana Tsihhanovskajaga ja kinnitasime Eesti-Soome sarnased vaated Valgevenes toimuva kohta,“ tõdes Reinsalu. „Valgevene vajab uusi legitiimseid valimisi ning rahumeelsetel protestidel arreteeritud isikud tuleb kohe vabastada ning  nende kallal vägivallatsejad vastutusele võtta.“

Muu hulgas arutasid ministrid regioonile olulisi algatusi, näiteks meretuuleparkide rajamist Läänemerel, samuti aktuaalseid Euroopa Liidu küsimusi. Globaalse välispoliitika osas oli kõne all ÜRO Julgeolekunõukoguga seotu.

Vaata ka välisministrite ühist pressikonverentsi:


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 31.08.2020 08:38

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused