Balti riikide õhuruumis algas NATO õhuväe õppus

Balti riikide õhuruumis algas NATO õhuväe õppus

Balti riikide õhuruumis algas NATO õhuväe õppus

Eile algas Eesti, Läti ja Leedu õhuruumis kahepäevane NATO ja partnerriikide õhuväe õppus Ramstein Alloy, mille peamine eesmärk on harjutada Baltikumi õhuruumi turvamist. Lisaks toimus eile ka õhuväe lennupääste harjutus „Pulp Fiction“, kus osalesid politsei- ja piirivalveameti, päästeameti ja kiirabi töötajad.

„Rahvusvaheline õhuoperatsioonide keskus, korraldajamaa Eesti ning teised osalevad riigid on läbi põhjaliku koostöö planeerinud järjekordse väljakutsete rohke programmi, millega harjutada erinevaid taktikaid, tehnikaid ja protseduure kiirreageerimis lennuvahenditega,“ ütles rahvusvahelise õhuoperatsioonide keskuse ülema asetäitja brigaadikindral Andrew Hansen.

„Regulaarne harjutamine ning koostöö regionaalsete liitlaste ja partneritega on hädavajalik, et tagada efektiivse õhujõu olemasolu, mis kaitseks Balti regiooni. Tankurlennukite ning NATO eelhoiatuse ja õhuruumi juhtimise lennuki kaasamine koos võimalusega rakendada lähiõhutuletoetuse missioone Eesti õhutulejuhtidele, annavad õppusele palju juurde ning teevad treeningharjutused kasulikuks suurendades allianssi valmisolekut,“ lisas brigaadikindral Hansen.

Kolm korda aastas peetaval õppusel, mille kandev roll on seekord Eesti õhuväel, harjutatakse side- ja juhtimisprotseduure ning erinevaid õhuturbe harjutusi. Õppusel mängitakse läbi sideühenduse katkemine ja lennuki eskortimine, aeglase õhuvahendi tuvastamine, otsingu- ja päästetööd, õhus tankimine, lähiõhutuletoetuse treening Eesti taktikalise õhutuletoetuse üksusega ja eritüübiliste õhuvahendite lahingud.

Lisaks Ämaris ja Šiauliais paiknevatele Saksamaa ja Itaalia õhuturbe hävitajatele osalevad õppusel ka Soome, Rootsi, Norra, Poola, Hollandi ja Portugali õhuväelased. Kokku üle 20 lennuvahendi. Balti õhuruumis viibib õppuse ajal ka NATO eelhoiatuse ja õhuruumi juhtimise lennuk AWACS E-3, mis teeb plaanide kohaselt ka homme ülelennu Tallinnast. Paralleelselt Ramstein Alloy’ga toimub Balti riikide ühisõppus Ramstein Guard, kus harjutatakse õhuseiresüsteemide toimimist elektroonilise sõjapidamise keskkonnas.

„Rahvusvahelised õppused nagu Ramstein Alloy on väga olulised harjutamaks koostööd meie liitlastega, kuid sama oluline on valmistuda kriisiolukorraks ka meie oma ametkondadega,“ ütles õhuväe ülem kolonel Rauno Sirk.

„Tänane lennupääste harjutus andis nii õhuväele, kui ka operatiivteenistustele väärt kogemused ja teadmised, kuidas reaalses olukorras efektiivsemalt tegutseda.“

Ramstein Alloy õppuste sari sai alguse 2008. aastal ning fookuses on alati Balti riikide õhukaitse protseduuride harjutamine ning liitlaste ja partnerriikide vaheline koostöö. Õhuturbe missioonid kestavad nelja kuuliste rotatsiooniga ning sellel osalevad liitlaste lennukid paikevad nii Ämari lennubaasis kui Leedus.

Vaata ka videot:


Teema: NATO

Lisas: pistik | Lisatud: 22.09.2020 10:09 | Uuendatud: 22.09.2020 10:09

Vaata lisaks

Täna, 13. juulil 2024 lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb, võib sadada vähest vihma

Täna, 13. juulil on lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb. Kohati võib sadada vähest vihma, õhtul jõuab Liivi lahe ümbrusse ja mandri lõunaserva tugevam sajuvöönd, mis levib edasi põhja-kirde suunas, kohati on äikest. Puhub idakaare tuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s, õhtul tugevneb saartel ja Liivi lahe ümbruses kirde- ja idatuul 7-12, puhanguti kuni 19 m/s. Õhutemperatuur on 23..28, rannikul kohati kuni 20°C.

Mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada?

Allpool väike selgitus ja õppetus mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada.

Täna, 12. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 12. juulil on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, kohati on äikeseoht ja sadu võib olla tugev. Hommikul on paiguti udu. Pärastlõunal pilvisus järk-järgult hõreneb ja sajuvõimalus väheneb. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s, äikese ajal võib olla tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 20..26, rannikul kohati kuni 18°C.

Ilm täna, 11. juulil 2024 Eestis

Täna, 11. juulil on ennelõunal on Ida-Eestis vähese pilvisusega sajuta ilm, saartel ja Lääne-Eestis pilvisus tiheneb ja sajab hoovihma, on äikest, pärastlõunal on hoogsadusid äikesega ka mandri kesk- ja põhjaosas. Õhtul jõuab Liivi lahelt uus sajuala Lääne-Eestisse ning laieneb mandrile ja saartele, on äikest ning kohati on sadu tugev. Puhub valdavalt kagutuul 5-10, puhanguti 13, läänerannikul kuni 15 m/s, äikese ulatuvad puhanguid üle 20 m/s, õhtul lõunakaare nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 24..30, rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused