Tallinna Loomaaia ja Suurhalli tunnelitesse rajatakse muudetav kujundvalgustus

Tallinna Loomaaia ja Suurhalli tunnelitesse rajatakse muudetav kujundvalgustus

Tallinna Loomaaia ja Suurhalli tunnelitesse rajatakse muudetav kujundvalgustus

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel alustatakse sel nädalal Haabersti liiklussõlme kergliiklustunnelite arhitektuurse kujundlahenduse rajamisega.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on Haabersti ringristmik üks linna olulisemaid liiklussõlmi, mille juurde on istutatud lilli ning viaduktile rajati dünaamiline valgustuslahendus, mis annab võimaluse tähistada erinevaid tähtpäevi. „Nüüd saavad valgustuslahenduse jalakäijate tunnelid, mis valgustavad tunneli käiguteid paremini ning muudavad erilahendustega üldpilti esteetilisemaks. Ringristmiku kavandamisel oli selge, et suurprojekt ei hõlma endast ainult asfaltit ja betooni, vaid oluline osa on ka valgustusel, mis sobituks keskkonda, oleks tänapäevane ja säästlik ning kaunistaks kogu linnaosa,“ rääkis Klandorf.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et rajatav valguslahendus muudab tunnelid ka visuaalselt nauditavaks. „Jalakäijate tunnelid ei tohi olla hämarad ja igavad kohad, kuhu hea meelega ei satuks. Ehitustööde käigus rajatav LED valgustitega kujundvalgustus annab võimaluse luua erinevaid mustreid ja valguslahendusi tunnelis sees, mis saab olema ainulaadne,“ rääkis linnaosavanem.

Hanimägi lisas, et uue liiklussõlme puhul on arvestatud lisaks funktsionaalsusele ka selle atraktiivsusega. „Seetõttu sai sel aastal uudse valguslahenduse ka Rocca al Mare viadukt ning augusti lõpust on see juba pakkunud õhtuti möödujatele värvilist vaatemängu, muu hulgas saime tähistada taasiseseisvumispäeva Eesti lipu värvides,“ jätkas Hanimägi.

Kujundusvalgustuse lahenduse koostas Arhitekt Must OÜ, kelle töö valiti parimaks Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti poolt läbiviidud ideekonkursi tulemusel. Ehitustöid teostab AS Elektritsentrum. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on 14. veebruar 2021.

Haabersti liiklussõlme kergliiklustunnelite arhitektuurse kujundlahenduse rajamise töid teostatakse projekti „Haabersti ristmiku rekonstrueerimine Tallinnas“ raames, mida rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

Linn palub liiklejatel järgida objekti ajutist liikluskorraldust ja paigaldatud liikluskorraldusvahendeid!

Vaata ka videot:


Teema: Tallinn

Lisas: pistik | Lisatud: 06.10.2020 10:19

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused