Koroonaviirus Eestis, 30. oktoober: ööpäevaga tehti 101 positiivset testi

Koroonaviirus Eestis, 30. oktoober: ööpäevaga tehti 101 positiivset testi

Koroonaviirus Eestis, 30. oktoober: ööpäevaga tehti 101 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1517 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 101 testi tulemus osutus positiivseks.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 67 inimesel. Ida-Virumaale lisandus üheksa, Hiiumaale kolm ja Tartumaale kolm.  Lääne-Virumaale ja Pärnumaale lisandus kaks uut positiivse testi tulemust. Järvamaale, Jõgevamaale ja Raplamaale lisandus üks uus juhtum. 12 positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalastega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 56,81.

Harjumaa juhtumitest 53 laekusid Tallinna.  Viie Harjumaa juhtumi puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega, ühe juhtumi puhul on viirus sisse toodud Ukrainast. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2 500 inimest, kellest 515 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 14 kollet: esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus ja  teises kooli koldes on viis haigestunut.  Neljandas töökoha koldes on 10 nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Peokoldes on 17 inimest. Kuuendas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Hooldekeskuse koldes on 32 inimest. Seitsmendas töökoha koldes on kuus inimest. Täna lisandus veel kaks kollet – kaheksas töökoha kolle viie nakatunuga ja spordikolle viie inimesega.

Eelmise ööpäevaga lisandus 13 Viru vangla kinnipeetava testitulemus, nende hulgas ka kaks rahvastikuregistri järgi Lääne-Virumaale laekunud tulemust. Muudel juhtudel nakatuti Ida-Virumaal viiel juhul pere või tuttavate kaudu, kahel juhul saadi nakkus läbi töökontakti, ühel juhul hoolekandeasutuses, ühel juhul toodi viirus sisse Rootsist ja ühe juhtumi asjaolud on selgitamisel. Ida regiooni tööpiirkonnas on 10 aktiivset kollet: Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega on seotud kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 36 ja teise kooli koldega üheksa inimest. Meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest ja lasetaia koldes kuus. Narva-Jõesuu töökoha koldes on 10 inimest. Vangla koldes on 55 isikut (statistikasse pole jõudnud 18).

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 900 inimest, kellest haigestunud on 144.

Tartumaale  lisandunud juhtumite puhul oli kahel juhul tegemist lähikontaktiga varasemate nakatunutega, ühel juhul oli tegemist nakatumisega läbi tööalase kontakti. Valgamaale lisandunud juhtumi puhul toodi nakkus sisse Venemaalt. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 300 inimese, kellest 48 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Hiiumaa kolm juhtumit said kõik nakkuse samalt ürituselt. Pärnumaa üks  juhtum toodi sisse Taanist ja teine nakatus läbi töökontakti. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 250 inimese, kellest 44 on haigestunud.

Haiglaravi vajab 40 inimest

30. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 40 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kolm patsienti. Koju saadeti kolm inimest ning üks patsient viidi Ida-Viru Keskhaiglast üle Tartu Ülikooli Kliinikumi. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 10.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 547 COVID-19 haigusjuhtumit 533 inimesega.

30. oktoobri seisuga on tervenenud 3 747 inimest. Neist 2 738 inimese (73,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1 009 inimese puhul (26,9%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 259 000 esmase testi, nendest 4 771 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Viiruse leviku pidurdamine on igaühe vastutus

Viiruse leviku peatamine ja ühiskonna avatuna hoidmise tagab meie kõigi vastutustundlik käitumine. Koroonaviirus levib inimeselt inimesele ja igal inimesel on väga oluline roll viiruse leviku piiramisel.

Testi tuleb end esimesel võimalusel. Viimasel ajal on näha asümptomaatiliste viirusekandjate osakaalu kasvu. Samuti on suurenenud positiivsete testide osakaal ööpäevaga tehtud testide hulgas, mis viitab ohule, et tekkida võib viiruse varjatud levik. Terviseamet kutsub ka kergete haigusnähtude korral kõiki inimesi testima minema!

Valitsus lühendas  nii piiriületuse järgse liikumisvabaduse piirangu kui ka koroonaviirusesse nakatunu lähikontaktse karantiini kestust 14-lt 10 päevale. Lähikontaktne peab karantiini lühendamiseks tegema mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse testi, mille tulemus peab olema negatiivne. Teadusuuringute järgi tekivad umbes 95 protsendil inimestest haigusnähud 10 päeva jooksul pärast haigega kokkupuudet. Isolatsiooniperioodi on juba lühendanud mitmed Euroopa riigid, nende seas ka Soome ja Läti.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 168 218 korda ja haigeks märkinuid 165.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 30.10.2020 13:33 | Uuendatud: 30.10.2020 13:33

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused