Koroonaviirus Eestis, 8. november: ööpäevaga lisandus 192 positiivset testi, suri kaks inimest

Koroonaviirus Eestis, 8. november: ööpäevaga lisandus 192 positiivset testi, suri kaks inimest

Koroonaviirus Eestis, 8. november: ööpäevaga lisandus 192 positiivset testi, suri kaks inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2119 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 192 (9,1%)  testi tulemus osutus positiivseks.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 90 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 69 ja Pärnumaale seitse uut nakatunut. Hiiumaale lisandus viis, Tartumaale neli ja Järvamaale neli positiivset testitulemust.  Läänemaale ja Saaremaale lisandus kaks ning Jõgevamaale, Lääne-Virumaale, Põlvamaale, Raplamaale, Viljandimaale ja Võrumaale üks positiivne tulemus. Kolmel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 129,0 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 6,5%.

Harjumaa 90 uuest juhtumist 77 on Tallinnas. 11 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on  nakatumise põhjuseks  varasem kontakt haigega, kahe juhtumi puhul  on nakatumine seotud Tallinna vangla koldega ja seitsme juhtumi päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel ligi 7 000 inimest, kellest 993 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 21 kollet. Kooli koldeid on kolm kokku 16 inimesega, lasteaia koldeid on üks kokku 5 inimesega, töökoha koldeid on seitse kokku 109 inimesega, ürituste koldeid on kolm kokku 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on neli kokku 27 inimesega. Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 15 inimesega ja Tallinna Vangla kolle üle 10 inimesega.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest 17 lisandus Narva spordivõistkonna koldesse ja 13 juhul toimus nakatumine pereringis. Viiel juhul nakatuti töökohas, kahel juhul läbi tuttavate ja ühel juhul toimus nakatumine koolis. Ülejäänud Ida-Virumaa juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lääne-Virumaale lisandunud juhtumi puhul on tegemist nakatumisega Viru Vangla koldes.

Ida regiooni tööpiirkonnas on üheksa aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 37 ja  Sillamäe teise kooli koldega üheksa inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 ja Narva lasteaia koldega on seotud seitse nakatumist.  Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud  10 nakatumist. Viru Vangla koldes on 200 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on viis inimest. Sillamäe töökoha koldes on kuus inimest. Narva spordikoldes on 32 nakatunut.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2 100 inimest, kellest haigestunud on 471.

Tartumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist varasema haige lähikontaktsega ja kolmel juhul on nakkusallikas täpsustamisel.   Viljandimaale toodi haigus sisse Poolast,  Jõgevamaa ja Põlvamaa nakatumisjuhud on täpsustamisel . Võrumaale lisandunud juhtum on seotud hooldekodu koldega. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 800 inimest, kellest 142 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 33 inimesega hooldekodu kolle.

Üks Hiiumaale lisandunud nakatunu sai viiruse  pereüritusel, teine muul üritusel ja kolmas läbi perekontakti. Kahe Hiiumaa juhtumi asjaolud on veel selgitamisel. Nelja Pärnumaa juhtumi puhul toimus nakatumine  läbi tuttavate, kahe nakatumise asjaolud on veel selgitamisel ja üks on teadmata. Läänemaa ja Saaremaa nakatunud sai viiruse läbi perekontaktide. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 500 inimest, kellest 98 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 12 inimest ja teises ürituse koldes seitse ja perekoldes viis.

Suri kaks inimest

8. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 55 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on neli patsienti. Suri kaks inimest- Lääne-Tallinna Keskhaiglas suri 87-aastane naine ja Ida-Viru Keskhaiglas 75-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 75 koroonaviirusesse nakatunud inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati üheksa.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 583 COVID-19 haigusjuhtumit 568 inimesega.

8. novembri seisuga on tervenenud 4 193 inimest. Neist 3 046 inimese (72,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1 147 inimese (27,4%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 279 000 esmast testi, nendest 6 125 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonaviiruse levik kasvab Eestis iga päevaga

Eestis on püsiv riigisisene levik. Kasvab ka nende juhtude osakaal, kus nakkuse allikas pole teada. Eelkõige teeb murelikuks Harjumaal ja Tallinnas toimuv koroonaviiruse levik.

Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.

Kutsume tööandjaid üles võimaldama töötajatele kaugtöö tegemist, et vähendada kontaktide hulka töökohal. Nakkuse leviku piiramine asutustes on hädavajalik.

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja telefoninumbril 1247.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 176 231 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 277 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 142.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 08.11.2020 13:55

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused