Koroonaviirus Eestis, 13. november: ööpäevaga lisandus 259 uut positiivset

Koroonaviirus Eestis, 13. november: ööpäevaga lisandus 259 uut positiivset

Koroonaviirus Eestis, 13. november: ööpäevaga lisandus 259 uut positiivset

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4280 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 259 ehk 5,4% testide koguarvust.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 123 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 80 uut nakatunut. Pärnumaale lisandus 14, Tartumaale 10, ja Lääne-Virumaale kuus. Viljandimaale laekus neli ja Põlvamaale lisandus kolm uut positiivset testi tulemust. Valga- ja Saaremaale lisandus kaks ning Võru-, Järva-, Hiiu- ja Raplamaale lisandus üks positiivne tulemus. 11 positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 178,7 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,3%.

Harjumaa 123 uuest juhtumist 91 on Tallinnas. Neli põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on nakatumise põhjus varasem kontakt haigega. 120 nakatumise päritolu on täpsustamisel.

12.11 täpsustatud info: 87 juhtumi puhul on nakatumise põhjus varasem kontakt haigega, viie juhtumi puhul on viirus välismaalt sisse toodud, 58 juhtumi puhul on nakatumise päritolu teadmata. Ülejäänud nakatumised on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle 11 200 inimese, kellest 1306 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet. Kooli koldeid on kokku neli, lasteaia koldeid on üks kokku, töökoha koldeid on kokku seitse, ürituste koldeid on kokku kolm ja muu kontakti koldeid on kokku kuus. Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle, haiglakolle ja Tallinna Vangla kolle.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest on 15 juhtumit seotud koolis nakatumisega ja 10 juhtumit seotud pereringis nakatumisega. Neljal juhul nakatuti sõpruskonnas, kolmel juhul nakatuti huvitegevuse käigus, kahel juhul nakatuti lasteaias ja kaks juhtumit toodi Venemaalt sisse. Üks juhtum anti põhja regionaalosakonnale üle, sest inimene elab Tallinnas. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Lääne-Virumaale lisandus üks nakatumine pereringis, üks juhtum anti põhja regionaalosakonnale üle ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

11.11 täpsustatud info: Ida-Virumaale lisandus 31 juhtumit, kus nakatuti töökohas. Kaheksal korral nakatuti huvitegevuse käigus ja kaheksal juhul pereringis. Seitsmel juhul nakatuti koolis, ühel juhul nakatuti lasteaias ning ühe juhtumi puhul olid kaks järgmist testi negatiivsed ning inimene tunnistati terveks.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 13 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid kolm: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaia kollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Narvas, üks Jõhvis ja üks Tapal. Viru Vangla koldes on 230 inimest, Narva jäähoki koldes on 55 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 3300 inimest, kellest haigestunud on 562.

12.11 täpsustatud info: lisandus Tartumaale viis juhtumit, mille puhul nakatuti hobitegevuse käigus ja neli juhtumit, mille nakkusallikas on teadmata ning kolme juhtumi puhul oli tegemist nakatumisega perekonnasiseselt. Üks juhtum toodi sisse Venemaalt. Valgamaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse perekonnasiseselt ning teise nakkusallikas on teadmata. Viljandimaale lisandunud ühe juhtumi puhul toimus nakatumine hobitegevuse kaudu ning kahel juhul on nakkusallikas teadmata.

Tartumaale lisandus kolm haigestunut kes said nakkuse koolisiseselt, ühel juhul kandus nakkus edasi töökohal ning ülejäänud nakatumised Tartumaal on täpsustamisel. Viljandimaale lisandunud kaks haiget said nakkuse perekonnasiseselt ning kahe nakkusallikas on täpsustamisel. Valgamaale lisandunud kahe uue juhtumi nakkusallikas on täpsustamisel. Võrumaale lisandunud nakatunu sai nakkuse välismaalt ja Põlvamaale lisandunud ühe nakatunu puhul on nakkusallikas teadmata, teine sai viiruse koolisiseselt ning kolmanda juhtumi asjaolud on selgitamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 1400 inimese, kellest 209 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kolm aktiivset kollet, üks on 34 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on seitse inimest ning õppeasutuse koldes on kuus inimest.

Pärnumaale lisandunud 10 nakatunut said viiruse hoolekandeasutuses, kahel juhul nakatuti töökohal ning kahe juhtumi asjaolud on selgitamisel. Hiiumaale lisandunud nakatunu asjaolud on selgitamisel. Saaremaale lisandunud ühel juhul toodi viirus sisse Soomest, ühel juhul on nakkusallikas teadmata ning üks nakatunu on võõrtööline. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1000 inimest, kellest 126 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 12 inimest ja teises ürituse koldes seitse ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks kooli kolle, kus on seitse haigestunut.

Ööpäeva jooksul lisandus neli surmajuhtumit

13. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 72 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on viis patsienti. Koju saadeti kuus inimest, 1 inimene tunnistati valepositiivseks. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 15. Uusi surmajuhtumeid lisandus ööpäeva jooksul neli, kokku on Eestis surnud 80 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 605 COVID-19 haigusjuhtumit 589 inimesega.

13. novembri seisuga on tervenenud 4551 inimest. Neist 3340 inimese (73,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1211 inimese (26,6%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud üle 390 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 7148 (1,8% testide koguarvust).

Olukord on kriitiline

Eestis on koroonaviiruse laialdase leviku tõttu tervishoiualane hädaolukord. Haiglaravil viibivate patsientide arv kasvab kiirelt. Valitsus avalikustas uued meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Täpsema info leiab siit: Valitsus avalikustas täna uued koroonaviiruse vastased meetmed

Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.

Lähikontaktsena püsi kodus! Kõik haigestunud isikuga lähikontaktis ehk vähemalt 15 minutit lähemal kui 2 meetrit olnud inimesed peavad jääma koju. Karantiini kestust saab lähikontaktne lühendada, kui ta teeb mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse testi ja selle tulemus on negatiivne või kui arst on tunnistanud ta nakkusohutuks.

Sel nädalal algas vastutustundlikkusele suunatud sotsiaalkampaania “Hoiame Eesti elu avatud!”, mis kutsub inimesi üles järgima viit põhireeglit: püsi haigena kodus, hoia distantsi, kanna maski, pese käsi ja laadi oma telefoni HOIA rakendus.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 185 130 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 374 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 207.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 13.11.2020 11:36 | Uuendatud: 13.11.2020 11:36

Vaata lisaks

Täna, 13. juulil 2024 lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb, võib sadada vähest vihma

Täna, 13. juulil on lõuna poolt alates pilvisus aegamisi tiheneb. Kohati võib sadada vähest vihma, õhtul jõuab Liivi lahe ümbrusse ja mandri lõunaserva tugevam sajuvöönd, mis levib edasi põhja-kirde suunas, kohati on äikest. Puhub idakaare tuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s, õhtul tugevneb saartel ja Liivi lahe ümbruses kirde- ja idatuul 7-12, puhanguti kuni 19 m/s. Õhutemperatuur on 23..28, rannikul kohati kuni 20°C.

Mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada?

Allpool väike selgitus ja õppetus mis on korrutustabel ja kuidas seda kasutada.

Täna, 12. juulil 2024 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab hoovihma ja esineb äikest

Täna, 12. juulil on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, kohati on äikeseoht ja sadu võib olla tugev. Hommikul on paiguti udu. Pärastlõunal pilvisus järk-järgult hõreneb ja sajuvõimalus väheneb. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s, äikese ajal võib olla tugevamaid puhanguid. Õhutemperatuur on 20..26, rannikul kohati kuni 18°C.

Ilm täna, 11. juulil 2024 Eestis

Täna, 11. juulil on ennelõunal on Ida-Eestis vähese pilvisusega sajuta ilm, saartel ja Lääne-Eestis pilvisus tiheneb ja sajab hoovihma, on äikest, pärastlõunal on hoogsadusid äikesega ka mandri kesk- ja põhjaosas. Õhtul jõuab Liivi lahelt uus sajuala Lääne-Eestisse ning laieneb mandrile ja saartele, on äikest ning kohati on sadu tugev. Puhub valdavalt kagutuul 5-10, puhanguti 13, läänerannikul kuni 15 m/s, äikese ulatuvad puhanguid üle 20 m/s, õhtul lõunakaare nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 24..30, rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused