Valitsus kinnitas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks teisipäeval kokkulepitud piirangud

Valitsus kinnitas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks teisipäeval kokkulepitud piirangud

Valitsus kinnitas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks teisipäeval kokkulepitud piirangud

Valitsus kehtestas korraldusega täiendavad piirangud klientide viibimisele ja liikumisele poes, kaubanduskeskustes, toitlustus- ja meelelahutusasutustes ning inimeste viibimisele avalikel koosolekutel ja avalikel üritustel.

Toitlustus- ja meelelahutusasutused peavad kohapealsele ajaveetmisele klientide jaoks uksed sulgema kell 00.00, toidu kaasaost jääb lubatuks. Uus kord hakkab kehtima esmaspäevast, 16. novembrist.

Piirangud kuulutati avalikult välja pressikonverentsil, teisipäeval, 10. novembril, vaata ka: Valitsus avalikustas täna uued koroonaviiruse vastased meetmed.

Liikumisvabaduse piirangud 2+2 ja 10+2

Poodides ja kaubanduskeskuste ühiskasutatavates ruumides nagu koridorid ja aatrium hakkab taas kehtima nn 2+2 reegel. Korralduse järgi võivad kliendid poodides ja kaubanduskeskustes liikuda kahekesi koos, hoides teistest inimestest vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti koos liikuvatele perekondadele ja olukordades, kus tingimusi ei ole võimalik mõistlikult tagada. Piirang ei kehti töötajatele ega ka teenuse osutamise kohtades, näiteks apteekides, pankades, ilusalongides, kingseppade juures jm.

Leebema liikumisvabaduse piirangu kehtestas valitsus toitlustusettevõtete müügi- või teenindussaalides ning meelelahutus- ja kultuuriasutustes, näiteks teatris, kinos, kontserdil, ööklubis jm, kus lubatakse ühes seltskonnas koos viibida kuni kümnel inimesel, kes peavad teistest inimestest hoidma vähemalt kahemeetrist vahemaad (nn 10+2 reegel).

Piirang kehtib väljaspool statsionaarsete istekohtadega ala ehk ei kehti teatri- või kinosaalis istudes. Samuti ei kehti piirang kohapealsetele töötajatele. Ka on ette nähtud erand peredele, mis tähendab, et ühte perekonda kuuluvad inimesed saavad koos liikuda sõltumata pere suurusest.

Teenuseosutaja peab tagama, et klientidel oleks võimalik tingimusi täita ja hoolitsema selle eest, et inimeste rühmad saaksid väljaspool istekohtadega ala olla hajutatult. Toitlustusettevõtted, kes pakuvad kohapeal söömise võimalust, peavad tagama, et klientidel oleks võimalik kahe meetri vahemaa hoidmise tingimusi täita, näiteks paigutades selleks lauad piisavasse kaugusesse.

Statsionaarsete istekohtadega üritustele ei kohaldata ka edaspidi 50 protsendi täituvuse piirangut, kuid arvestada tuleb osalejate arvu piirmäära, milleks on praegu 750 inimest

Lahtiolekuaja piirang ei laiene kultuuriasutustele

Lisaks otsustas valitsus, et toitlustus- ja meelelahutusasutused peavad alates esmaspäevast, 16. novembrist sulgema kohapeal viibivatele külastajatele oma uksed südaööst kuni kella 6-ni hommikul. Toidu kaasamüük ja -ost jääb lubatuks.

Üle südaöö tohivad oma uksed klientidele avatuks jätta statsionaarsete istekohtadega kultuuriasutused, näiteks teatrid, kinod, kontserdisaalid.

Korralduse eesmärk on ennetada ja tõkestada COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikut ning samas lubada inimestel võimalikult suurel määral jätkata oma tavapärast elu. Reeglid lasevad inimestel veeta väiksemate seltskondadega ühiselt aega. Samuti võimaldab see valdkonna ettevõtjatel jätkata majandustegevusega.

Täiendavad piirangud on vajalikud, kuna koroonaviiruse levik Eestis on kiiresti tõusnud. Terviseameti 12. novembri andmetel lisandus ööpäevaga 374 positiivset koroonaviiruse testi tulemust, viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on 166. Võrdluseks oli 14. oktoobril sama näitaja 43, 12. septembril 22,8 ja 1. augustil 4.

Kehtestatud piiranguid peavad vajalikuks nii terviseamet kui valitsust nõustav teadusnõukoda.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 13.11.2020 19:19 | Uuendatud: 13.11.2020 19:19

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused