Koroonaviirus Eestis, 21. november: lisandus 305 positiivset testi

Koroonaviirus Eestis, 21. november: lisandus 305 positiivset testi

Koroonaviirus Eestis, 21. november: lisandus 305 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5437 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 305 ehk 5,6% testide koguarvust.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 130 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 83 uut ning Tartumaale lisandus 32 uut positiivset testi tulemust. Pärnumaale lisandus 11 uut nakatunut ning Valgamaale kaheksa. Rapla- ja Lääne-Virumaale lisandus viis uut nakatunut, Järvamaale lisandus neli uut nakatunut. Jõgeva- ja Põlvamaale lisandus kolm uut nakatunut. Lääne-, Viljandi- ja Võrumaale lisandus kaks uut positiivset ning Hiiu- ja Saaremaale lisandus juurde üks uus viirusekandja. 13 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 258,77 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,8%.

Harjumaale laekunud 130 positiivsest tulemusest 97 tuli Tallinna. Harju-, Järva- ja Raplamaale lisandunud nelja juhtumi nakatumise päritolu on varasem kontakt haigega, ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

18.-20. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 182 juhul sai inimene viiruse läbi lähikontakti varasema haigestunuga, 108 juhul on nakkusallikas teadmata. Kuuel juhul on nakkus sisse toodud – kahel juhul Venemaalt ning ühel juhul Rootsist, Poolast ja Soomest. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel. 

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 700 inimese, kellest 1878 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 27 kollet. Kooli koldeid on kokku viis, lasteaia koldeid on üks, töökoha koldeid on kokku seitse, ürituste koldeid on kokku kaks ja tutvusringkonna koldeid on kokku kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ida- ja Lääne-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtudest 21 juhul sai inimene viiruse töökohalt, 19 juhul nakatuti pereringis ja 18 juhul hoolekandeasutuses. 10 juhul saadi nakkus Kaitseväest, viiel juhul huvitegevuse kaudu. Neljal juhul nakatuti koolis ja neljal juhul tuttavate kaudu. Üks nakkusjuht toodi sisse Venemaalt ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on välja selgitamisel.

20.11 täpsustatud info: Ida regioonist üks juhtum antud üle põhja regioonile, sest inimene elab Tallinnas. Üks juhtum toodi sisse Venemaalt ning üks Rootsist. Ühel juhul nakatuti pereringis, ühel juhul hoolekandeasutuses, ühel juhul õppeasutuses ning üks nakatunu sai viiruse töökohalt.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 14 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid neli: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaia kollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narvas, üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 56 inimesega kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähoki koldes on 71 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4900 inimese, kellest nakatunud on 841.

Tartumaale lisandunud seitse nakatunut said viiruse perekonnasiseselt, seitsme nakatunu nakkusallikas on teadmata, kolmel juhul nakatuti õppeasutuses, kolm nakatunut said nakkuse tutvusringkonnast, üks nakatunu sai nakkuse sõpruskonnast. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel. Viljandimaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse perekonnasiseselt ning teise juhtumi nakkusallikas on teadmata. Põlvamaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse perekonnast, ühe nakatunu nakkusallikas on teadmata ning üks juhtum on välismaalt sisse toodud. Valgamaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse tutvusringkonnast, üks nakatus töökohas ning ühe nakkusallikas on teadmata. Võrumaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse sõpruskonnast, üks juhtum on sisse toodud välismaalt. Jõgevamaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3700 inimese, kellest 367 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on seitse aktiivset kollet, üks on 37 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 11 inimest, hobikoldes on 17 inimest, õppeasutuse koldes kaheksa inimest, teises õppeasutuse koldes on viis inimest ja kolmandas õppeasutuse koldes on kaheksa inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 inimest.

Pärnumaale lisandunud neli nakatunut said viiruse perekonnast, ühel juhul nakatuti tutvusringkonnas, ühe nakatunu nakkusallikas on teadmata. Ülejäänud juhtumite asjaolud on välja selgitamisel. Üks Hiiumaale lisandunud nakatunu sai viiruse perekonnast. Saaremaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata. Üks Läänemaale lisandunud nakatunu sai viiruse tutvusringkonnast ning üks juhtum on täpsustamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1000 inimese, kellest 158 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet Hiiumaal, kus pereürituse koldes on 12 inimest ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks 11 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut.

Haiglaravil on 119 inimest

21. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 119 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kaheksa patsienti. Koju saadeti kuus inimest, kolm inimest viidi üle mitte-Covid-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 10. Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei lisandunud. Kokku on Eestis surnud 87 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 665 COVID-19 haigusjuhtumit 649 inimesega.

21. novembri seisuga on tervenenud 5661 inimest. Neist 4299 inimese (75,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1362 inimese (24,1%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 434 600 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 9375 (2,2% testide koguarvust).

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 204 528 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 624 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 372.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes. Paljudel inimestel avaldub koroonaviirus kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus! Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides.

Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) - nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Koroonaviiruse teemal levib sotsiaalmeedias eksitavat infot ja vandenõuteooriad, mis panevad inimesi enda ja teiste tervisega asjatult riskima ning aeglustavad sellega tavaelu juurde naasmist. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja riigiinfo telefonilt 1247.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 21.11.2020 13:14 | Uuendatud: 21.11.2020 13:14

Vaata lisaks

Täna, 20. juulil 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 20. juulil on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, mandril on äikest. Puhub valdavalt loode- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 18..23°C.

Sesks lisas neljandal katsel esimesele ka teise katsevõidu, Tänak viies

Lätlane Martins Sesks (M-Sport) sai Läti WRC etapil neljandal katsel teise katsevõidu järjest, üldkokkuvõttes on noormees teine. Ott Tänak (Hyundai) oli katsel viies.

Läti ralli kolmas kiiruskatse kuulus Sesksile, Tänak kolmas

Lätis toimuva MM-ralli kolmana kiiruskatse võitis kodukamaral võistlev Martins Sesks (M-Sport), Ott Tänak (Hyundai) oli kolmas.

Rovanperä suurendas Läti ralli teisel kiiruskatsel oma edu veelgi, Tänak näitas kaheksandat aega

Läti MM-ralli teise kiiruskatse võitis sarnaselt eilsele esimesele Kalle Rovanperä (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) oli alles kaheksas.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused