Valitsus kehtestas Ida-Virumaale täiendavad koroonaviiruse vastu võitlemise piirangud

Valitsus kehtestas Ida-Virumaale täiendavad koroonaviiruse vastu võitlemise piirangud

Valitsus kehtestas Ida-Virumaale täiendavad koroonaviiruse vastu võitlemise piirangud

Valitsus kinnitas e-istungil korralduse Ida-Virumaal siseruumides toimuva huvihariduse, huvitegevuse ja harrastusspordi piirangute kohta. Uued nõuded hakkavad kehtima laupäevast, 5. detsembrist. Piirangud on hädavajalikud, kuna koroonaviiruse levik on võrreldes teiste maakondadega Ida-Virumaal kõige laialdasem.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Piirangud kehtivad siseruumides toimuva huvitegevuse ja huvihariduse, sportimise ja treenimise ning spordi- ja liikumisüritustele.

Samuti hakkavad Ida-Virumaal kehtima reeglid mis kehtestati kogu Eestile: Valitsus kehtestas täiendavad koroonaviiruse piirangud poodidele ja meelelahutusasutustele

Kõigis nendes valdkondades on alates laupäevast lubatud üksnes individuaalõpe ja –tegevus, sealhulgas individuaaltegevus juhendajaga. Kanda tuleb maske, välja arvatud juhtumitel, kui see pole tervislikel või muudel olulistel põhjustel võimalik, samuti ei pea makse kandma alla 12-aastased lapsed.

Õppe ja tegevuste läbiviimisel tuleb järgida tavapäraseid viiruse leviku tõkestamise reegleid, näiteks peavad olema kättesaadavad desinfitseerimisvahendeid, puhastada tuleb ühiskasutatavaid pindu, õhutada ruume ning järgida terviseameti muid juhiseid. Samuti tuleb järgida 2+2 reeglit, välja arvatud koos liikuvate perede puhul või juhul, kui seda pole mõistlikult võimalik teha.

Individuaalpiirang ei kehti sama pere liikmetele ning  erivajadustega inimeste tegevustele.

Samuti ei kohaldata kehtestatavaid piiranguid spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele ja poolprofessionaalsele spordile, sealhulgas noortespordi korral nendele sportlastele ja võistkondadele, kes osalevad spordialaliidu korraldatavatel Eesti tiitlivõistlustel.

Piirangud ei laiene alus- põhi- ja keskhariduse kehalise kasvatuse tundidele ning riigi sõjalise kaitsega ja siseturvalisusega seotud tegevustele, näiteks kaitseväe territooriumil toimuvale ajateenijate sporditegevusele.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo avaldab korralduse ja selle seletuskirja kodulehel kriis.ee

3. detsembri seisuga on COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 levik Eestis kõige ulatuslikum Ida-Viru maakonnas. Ida-Viru maakonna viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on 834, mis on üle kahe korra kõrgem järgmise kõrgeima nakkuse levikuga Harju maakonna omast, mis on 400. Terviseameti Ida regioonis on eilse seisuga viimasel 14 päeval registreeritud kokku 1 166 COVID-19 juhtumit. Ida-Viru Keskhaiglas on 3. detsembri seisuga ravil 68 COVID-19 patsienti, võrdluseks Lääne-Tallinna Keskhaiglas 43 ja Tartu Ülikooli Kliinikumis 31 patsienti.

30. novembri seisuga oli kolmes haiglas – Ida-Viru Keskhaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas ning Narva Haiglas − voodihõive kriitiliselt suur. 1. detsembri seisuga on COVID-19 üldpalatite voodikohtade täituvus Ida-Viru Keskhaiglas 91 protsenti, plaaniline kirurgiline ravi on piiratud 70 protsendi ulatuses. COVID-19 üldpalatite voodikohtade täituvus SA Narva Haiglas on 62 protsenti, plaaniline ravi on suletud, välja arvatud ambulatoorne vastuvõtt. Samuti kasvab pidevalt üle 60-aastaste patsientide hulk. Hospitaliseeritud inimeste keskmine vanus on 68,5 aastat, 60-aastaste ja vanemate inimeste osakaal haiglates on 73,3 protsenti. Samuti on Ida-Viru maakonnas hoolekandesüsteemis lisandunud hooldekodu kolletest nakatunuid.

Regiooni tervishoiusüsteemi toimepidevuse seab ohtu ka see, et Narva haiglas on ligi 100 töötajat töövõimetuslehel, kellest 39 COVID-19 diagnoosiga.  Lisaks on raskemate haigete arvel kasvanud keskmine haiglas viibimise aeg.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 04.12.2020 12:26

Vaata lisaks

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused